Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám egy idióta? MIT...

Édesanyám egy idióta? MIT TEHETNÉK?

Figyelt kérdés

Édesanyám mindent megmond nekünk, de mivel felnőtt vagyok, ezért a 14 éves testvérem maradt. Az van, amit ő akar, nincs választása öcsémnek. Amikor összevesztem vele, hogy nem az a megoldás, hogy a helyi alja iskolába iratja be, hanem átmehet a jobb iskolába, ahol tanulna is, megsértődött, és elkezdte mondani, hogy "úgy sem fogja bírni a buszozást", "úgy is megbukik", és egyre durvábbakat mondott idővel, ami irtózatosan negatív gondolkodás. Amikor mondtam, hogy nem vészes, 10 km-re van a másik város, én is jártam át dolgozni és ilyenek, de akkor másik kifogásokat keresett, hogy "hallod amit mondasz? Nem ugyanaz a kettő", mire visszakérdeztem, hogy miért? Nem ugyanazzal a busszal járok át, amivel a testvérem is menne? Sőt gyakran együtt is mehetnénk. De a végtelen kifogás keresés, hárítás, negativitás, stb. Meg "senkinek nincs baja azzal az iskolával", mire azt mondtam, hogy igen, az olyanoknak, akik szarnak a tanulásba, mert abban az iskolában minden van, csak tanulás nem.

Utálom, hogy mindig a biztos szarban kell maradni, és bele sem gondol, hogy ezzel mit okoz a gyermekeinek.


Mit tehetnék, hogy megváltoztassam a véleményét, hogy ne kelljen azt a borzalmat átélnie öcsémnek, mint nekem? Fordulhatok a hatóságokhoz?



2023. júl. 26. 10:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%
9-es, normáliséknál egy 14 éves gyerek véleményét már meghallgatják és figyelembe veszik. Mi értelme a gyereket mondjuk hentesnek taníttatni, ha ő fodrász szeretne lenni?
2023. júl. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

11!


Nyilván, de ettől még mindig a szülő joga

2023. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"De ha meg most is a kifogast keresi akkor pedig a szomor igazsagot kene az orra ala dorgolni mert igy igazabol az ocsed onbizalmat fogja lerombolni ha anyad azt hangoztatja hogy neki ugysem sikerulne, jo az alja suli is stb stb. Nem te neveled az ocsedet, de azert mindenkinek van beleszolasa. Ennyi.."

Igazad van. De hiába mondunk neki akármit... Öcsémnek az önbizalma így is kevés.

2023. júl. 26. 17:22
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Kedves kerdezo akkor pedig elore is bocs a kijelentesert de edesanyad nem komplett. Ha o egy 14 eves gyerek velemenyere meg nem ad, foleg ha ezt a kedves ocsed is jelezte hogy neki az nem lenne jo, akkor itt mar szerintem valami mas problema allhat fent. Nem kerdojelezem meg neki a gyermeknevelesi modszereit, de egy 14 eves meg pont abban a stadiumban van ahol ezek a kulso hatasok nagy mertekben formaljak. Vannak erre szakszavak is nem tudom pontosan annyira okos nem vagyok. De egy a lenyeg hogy ebbol az ocsednek is gondjai lesznek ha edesanyatok ennyire tamogatja.

2023. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Megváltoztatni nem fogod tudni már.
2023. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Szó szerint semmit nem tehetsz.
2023. júl. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%

Ha a gyermek nem oda szeretne menni, ahová a szülő akarja, akkor a gyermek a gyámhivatalhoz fordulhat. Menjetek be tesóddal a a gyámhivatalhoz!


10-es válaszolónak: Május 1-től Havi országos diákbérlet: 1890 Ft- ba kerül, olcsóbb a bérlet, mint eddig bármikor.

2023. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Senior Séf ***** válasza:
52%
Édesanyád egy idióta, és a génjei benned landoltak.
2023. júl. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

17!

Köszi, fogalmam nincs a bérlet árakról

2023. júl. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!