Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kegyetlen vagyok a kislányaimm...

Kegyetlen vagyok a kislányaimmal? 36N

Figyelt kérdés

Tegnap ebédet készítettem, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2023. júl. 28. 10:17
 91/135 anonim ***** válasza:
59%
Miért is nem voltál készen az ebéddel időben? A lányok már szóltak, hogy éhesek, kaja meg sehol. Azt még neked áll feljebb, pofám leszakad.
2023. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/135 anonim ***** válasza:
76%
#92 De várjá mert még ki is dobta😂 Azt se hagyd ki se
2023. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/135 anonim ***** válasza:
76%
Remélhetőleg csak mese az egész.
2023. júl. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/135 anonim ***** válasza:
76%

"kislányaimmal"


Látszik hogy a kérdés kiírásakor még nem tudtad, merre fog kanyarodni a sztori...14,16 éves "kislányok"

2023. júl. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/135 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem kamu ez a kérdés, akkor nem az a probléma, hogy el lett pazarolva az étel. Hanem hogy kidobtad, és volt szíved végignézni a papucs férjeddel együtt,amíg ti letten zabàltatok, hogy a két lànynak nincs mit ebédelni. Hàt süllyedj el b.szd meg, ilyet anya nem csinál, de igazából semmilyen normális lény sem. Úgyhogy remélem hogy kamu.
2023. júl. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/135 gabor49 ***** válasza:
75%
azert kidobni nem kellett volna a kaját
2023. júl. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/135 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy kiégett a kérdező, egy fenéket, csak mártír.


Nevelőanyám 2.0, soha semmi nem jó, jaj ő mennyit dolgozik, jaj le sem ül egész nap, de akárhányszor segítenénk, megy rá a szájhúzogatás vagy a lebszás, mert "nem jól csináljuk", és elzavar.


Aztán persze panaszkodik tovább, milyen szmetek vagyunk, amiért mindent ráhagyunk.


WHAT? Egy ilyen emberrel mégis mit csinálj? Mi már csak legyintünk rá. Vergődjön, ha neki így jó.

2023. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/135 anonim ***** válasza:
22%
Kislány! Túltetted magad rajta?
2023. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/135 anonim ***** válasza:
55%
Túl hirtelen haragú vagy, egyébként én is. Én inkább a kütyüt vettem volna ki a kezükből.
2023. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/135 anonim ***** válasza:
37%

kemeny. Inkabb idiotanak nezhettek, hogy kajat dobtal ki. De teljesen aterzem a gondod. A fenti esetben en a netet huztam volna ki vagy ha telon nezik es nem wifirol megy, akkor azonnali mobil/tablet/laptop megvonas es megmondom ilyet megegyszer nem vagy akkor nem kapnak enni.


Hazimunkaba bevonas.

Kulfoldiek eloszeretettel hasznaljak a tablazatos mpdszert tinikkel. Egyszeruen leulsz es osszeirod elso korben egy lapra az osszes hazimunkat (es ne sporolj vele, ne kezdd el elbagatelizalni pl. kihagyni a szelloztetest vagy viragontozest, mosogatogepbe be vagy kipakolast, konyhai pult letorleset...).

Ha osszeirtad, akkor beszelj a ferjeddel es mondd el neki eleged van, hogy lassan cselednek erzed magad a sajat otthonodban es legyen szives alljon melled nezze at a sok teendot es talalja ki gyorsan o mit tud es szeretne bevallalni es mit gondol mi mehet a gyerekeidnek is mostantol. (pl ha van garazsotok vagy nagy kertetek, akkor lehet a szerszamok es garazs rendezgeteset nem szivesen adja masnak vagy lehet csak o eleg eros a favagashoz stb.).

Utana pedig leultok szepen a sertodott gyerekekkel es elmondod multkor lehet kisse elszaladt veled a lo, mert nem szep dolog etelt kidobni, de mar hosszab ideje gyult benned a feszko, mert rajtad van a haztartasnak majdnek a teljes sulya es odatolod elejuk a lapot es megkered olvassak el a listat es tegyenek hozza olyat, amit ok szoktak csinalni mert mondjuk kihagytad vagy csillagozzak meg azt amit szerintuk az elmult 7 napban ok is megcsinaltak.

Utana meg szepen beszelgeseetek el arrol hogy mi lenne ha ezentul egy hetre be lenne osztva kie a konyha a furdo a vecevel es kie a nappali es halok es az egy hetig az ossze soda tartpzo hazimunkat vegzi vagy mindenki valasszon minimum 4 fwladatot, ami minden nap az ove vagy minden masnap (szemetlevitel, mosogatogep, mosas stb.) es mi az ami csak hetente pl sajat szoba kitakaritasa vagy nagybevasarlasban segites apunak)

Es szepen egy tablazat teendok/napok/ es beirva ki csinalja.


Es bizony a felejtesert, nem elvegzesert jarjon retorzio pl ok 3szor elfelejtetted a napi szemetkivitelt, akkor hetvegen tied a buditakaritas is vagy 1 napig nincs netezes. Szoval amit buntinek erez valoban.

kisebb gyereknel nalunk meg az edesseg mostantol csak akkor van ha a hazimunkak kesz vannak este 9-ig mukodott (10 eveseknel).


A lenyeg, hogy ennyi idosen mar kozosen alakitsatok ki egy hetirendet es igenis legyen utana felelossegvallalas is a hazimunkaban.


drasztikusabb modszer ha nem megy a tablazatos

figod maggad es elfeletesz hazimunkat vegezni (nehez de nem.vasarolsz be, nem.fozol, nem takarotasz, nem mosol...) eleg latvanyos tud lenni es ha nem nagyon butak es lustak a gyerekeid, akkor hamar eszreveszik es megkerdik mi a baj es kicsit magukbaszallnak es besegitenek.

2023. júl. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!