Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kegyetlen vagyok a kislányaimm...

Kegyetlen vagyok a kislányaimmal? 36N

Figyelt kérdés

Tegnap ebédet készítettem, előkészültem, kipakoltam a tányérokat-evőeszközöket-stb az asztalra egy kupacban, és megkértem a lányaimat (14, 16), hogy legyenek szívesen megteríteni. Tehát annyi lett volna a dolguk, hogy szétválogatják a dolgokat, amíg én a másodikkal foglalkoztam.


Szóltak, hogy mindjárt, mert valamit néztek a neten, mire kértem őket, hogy állítsák le addig, és terítsenek már meg tényleg. Még mindig nem jöttek, közben végeztem a másodikkal is, tehát már csak a terítés lett volna. A férjem kint volt a garázsban. Megint szóltam, be is mentem hozzájuk. Youtube-n néztek videót. Megint azt mondták, hogy mindjárt, egy perc.


Nagyon felbosszantottam magam. Alapból rendes lányok, tanulnak, nem pofátlanok, nincs éjjeli kimaradás meg ilyesmi, de a házimunkába való beszállásuk tragikus. Én pedig utálom ezt, senki cselédje nem vagyok, se másé, se a férjemé, se a gyereké. Ha négyen lakunk itt, koszolunk, eszünk, akkor mind a négyen kivesszük a részünket. Kicsi korukban se pakoltam el utánuk (három éves koruk után).


A még egy perc megszólalás után azt mondtam, hogy rendben van, ha ennyit nem tudnak megtenni, akkor nincs kérdés, kidobtam mindent (egyik kedvenc étele volt a lányoknak, miattuk csináltam egyébként), és rendeltem magamnak és a férjemnek ebédet. Mondtam a lányoknak, hogy akkor lehet felőlem rendelni is (de arra pénzt kértek, mondtam, hogy biztosan nem), vagy főzni maguknak. Azt nem, ők nem tudnak úgy, mint én. Rendben. Mi megebédeltünk a férjemmel, a lányok nem ettek, duzzogtak. Estig kitartott a dolog, aztán csináltak magunkat pirítóst valamivel. Még mindig sértődöttek, látom rajtuk.


Durva voltam? Anyukám szerint nem (hozzátéve, hogy valószínűleg ez a mentalitás tőle jött, mikor másfél éves voltam, összekentem valami bútort popsikrémmel, és anyám letakaríttatta velem, mert másnak ne csináljak plusz munkát - igaza volt :-) ), de egyik kollégám/barátnőm szerint viszont az. Szerintetek? Vagy mit lehetne csinálni ezzel a házimunka, besegítés kérdéssel? 36/N



2023. júl. 28. 10:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/135 anonim ***** válasza:
83%

39, ha normálisan neveled, akkor szólsz, hogy kész az ebéd, jönnek és terítenek.


Mi értelme van akkor, amikor még kész sincs az ebéd, csakazértis ugráltatni őket, hogy megmutasd, te vagy a főnök?

2023. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/135 anonim ***** válasza:
84%

A valaszadók 90 %-a elítéli az anyukát, mert megbüntette a gyerekeit, amiért azok tojtak a fejére. - mi abban a büntetés, hogy hülyepics. módjára kidobja az ételt?

Ebből a gyerek épp semmit nem tanul, csak azt hogy anyám idióta. :D


És nekem felnőttként is halálom a "most azonnal ebben a másodperceben jössz és kész" - elba... attitűd. Megyek, amikor végeztem a dolgommal, ha 5 perc, akkor annyi, ha 15 akkor annyi.


Aki ezen nekiáll vergődni, azt meg max kinevetem mert szánalmas.

2023. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/135 anonim ***** válasza:
90%
39# Valamit rosszul olvastál, igaz én nem olvastam az összes választ, de amiket olvastam, azok nem amiatt ítélik el az anyukát, mert megbüntette a lányokat, hanem amiatt, mert az étel kidobása túlzó reakció volt, inkább hiszti, mint nevelés.
2023. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/135 anonim ***** válasza:
27%

39-es: Igazad van.

Az anyuka NEM a hajuknál fogva ráncigálta ki őket és verte meg, amiért nem fogadtak szót. Na, az elítélendő magatartás lett volna.

Oké, a kajapazarlás sem volt túl okos húzás, de dühös voltál, lehet amúgy is rossz napod volt és hamarabb felkaptad a vizet.

Szerintem ülj le a lányaiddal és beszéljétek meg, így nem marad senkiben sem tüske.

2023. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/135 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy egy 16 éves az hol "kislány?"...
2023. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/135 anonim ***** válasza:
28%
Jaj, a sok tökéletes anyuka, aki soha az életben nem idegesítette fel magàt a gyerekén, akinek sosem durrant el az anya, aki sosem csinált hülyeséget a gyereknevelés kapcsán, hanem minden percben higgadt és egy Vekerdy-másolat :D
2023. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/135 anonim ***** válasza:
86%
Nem kegyetlen vagy, hanem idióta es pazarló. Felesleges volt közölni az ételt, simán hagyni kellett volna őket, csináljanak amit akarnak, te meg leulsz a ferjeddel enni.
2023. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/135 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem 30 éves lennék, azt hinném az én anyám írta ezt ki ...neki is rögtön ugrani kellett, hiába voltam épp valaminek a közepében, ami nekem akkor épp fontos volt, mert szerinte hülyeség, akkor az nehogy már fontos legyen... Persze, ha még pisilni elmentem, mielőtt ugrottam volna, akkor már idegbeteg volt, hogy ő már hányszor szólt... Meg már kész a kaja (de mikor odaültem, hogy oké, akkor együnk, jaaaa még 10 perc, mire megsül...)

Persze, mikor elköltöztem inkább 130 kmre, akkor nem értette, hisz a mi városunkban is van egyetem...

De ha így folytatod, legalább mindkettő inkább otthagy, amint lehet... Nem lehetett volna megkérdezni, mennyi van még hátra?

Meg nem segítenek be, mert neki lehet délután kényelmesebb pakolni? Vagy levinni a szemetet? Jaaa véletlen sem az a lényeg, hanem, hogy akkor csinálja, mikor te szoktad...

2023. júl. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/135 anonim ***** válasza:
80%
Nem voltál kegyetlen, csak ostoba. Ha azt mondják, hogy mindjárt, akkor nem kell 5-ször megkérdezni őket, hogy mikor jönnek, hanem megvárni, amíg ráérnek. Te teríthetsz magadnak, ők meg esznek, amikor akarnak.
2023. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/135 anonim ***** válasza:
34%

Én is megebédeltem volna a férjemmel, a kaját nem dobom ki. Viszont én is hülyét kapok attól, ha 5-ször kérek valamit és mindjárt a válasz. Mintha a youtube-on nem lehetne megállítani a videókat.

Majd ha ők kérnek valamit, mondd ötször, hogy mindjárt és folytasd a tv nézést.

2023. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!