Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnád, ha kiderülne...

Hogy fogadnád, ha kiderülne számodra, hogy az egyetemista gyereked hazudott az ösztöndíjával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt mondtad korábban, hogy x összegből gazdálkodjon/hónap. Ezt odaadod neki, de ha ösztöndíjat kap, akkor annyival kevesebbel támogatod.

Emiatt kevesebb összeget vall be neked, mint amennyit valójában kap.


2023. júl. 31. 00:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%

#20 Szerintem, ha a hónap végén valaki egy zacskós levest nem engedhet meg magának, ha épp betelt egy füzete és másikat kellett vennie, az nem a bármiről hazudni kategória. Bocs, de ha a szobatársam helyében lennék tehetős szülőkkel, már hajtottam a magasabb ösztöndíjért, akkor nem toast kenyéren, szalámin, meg vifon levesen akarnék élni, csak mert ők csökkentik a támogatásomat az ösztöndíjam összegével, holott beleférne a keretbe.

Nem szeretem, ha hazudnak nekem, én magam is mellőzöm a szükségtelen hazugságot. De nem is hozok másokat olyan helyzetbe, hogy hazudjanak nekem. Mert mondjuk ha lenne egy gyerekem, akinek éppen annyit adok, hogy ne éhezzen, ha nincs extra kiadás, majd kevesebb pénzt adok neki, ha megtudom, hogy bevétele van, azzal pont ilyen helyzetbe hozom.

2023. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
22%
21es, vagy ennyi erővel az is lehet hogy a gyerek azért hazudott mert minden héten részegre akarja magát inni és arra kevés az ösztöndíj. ha már spekulálunk, lehet ez a verzió is.
2023. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
94%

#22 Persze, hogy kevés. Meg se él belőle a kérdés szerint, hanem az ösztöndíját egészítik ki x összegre. De ez még mindig a korábban emlegetett "mocskos, jellemtelen kölök lehúzza az éhező szüleit" című spekuláció, újabb kiegészítése, csak most az alkoholizmus vádjával.

Én meg mondjuk szobatársam esetéből indultam ki. (Igaz, neki nem csökkentették az otthonról támogatását) Azt hoztam fel példának, hogy milyen esetben lehet INDOKOLT, ELFOGADHATÓ a hazugság, nem pedig azt állítottam, hogy ez van.

2023. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
11%

23as oké, én meg a szüleit lehúzó részeges szobatársamból indulok ki.


De persze a szent éhező gyermek és a mocsok smucig szülei című műsorba ez nem fér bele.

2023. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
96%

#24 Belefér, mint elképzelés a tiéd is, de rajtam kívül ugyanezt a vonalat képviselte a válaszadók nagyobb része. Had engedhessem már meg magamnak, hogy behozzak egy új nézőpontot, ne csak a "jellemtelen, kcsög, egyetemista suttyó" duma menjen olykor virágnyelven megfogalmazva.


Mondjuk zárójeles megjegyzés, de én még nem láttam olyan egyetemistát, aki alkoholista és elég magas az ösztöndíja ahhoz, hogy hétvégente bebsszon abból. Ahhoz azért kell egy tanulmányi eredmény, hogy ennyit kapjon. :D

2023. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
91%
Ki az a hülye szülő aki ilyet kitalál?
2023. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
89%

Én 24 ezret szoktam kapni (tanulmányi ösztöndíj), 4.8 feletti átlagom volt eddig minden félévben. Nem kapok kevesebbet a szüleimtől emiatt, hanem elkölthetem például kávéra, mozijegyre, ruhára, könyvre.

Ha nagyon rossz az anyagi helyzet, akkor egyébként is sok szociális ösztöndíjra lenne jogosult (csoporttársaim közül valaki 80 ezret is kap havonta). Emiatt én kizárnám, hogy erről lenne szó.

2023. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztöndíj teljesen az ő érdeme, azt csinál vele amit akar, úgy kell tekinteni mintha dolgozna... Be se kellene számolnia...
2023. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval teljesen egyetértek. Nem könnyű kigazdálkodni azt a kb.100.000 Ft-ot havonta, amennyibe kerül a gyerekem az egyetemen, de eszem ágában sem lenne kevesebbet adni neki azért, mert ösztöndíjat kap. Örülök, ha egy kicsit több jut neki szórakozásra, vagy akármire. Így nem is áll érdekében hazudni. Nem mellesleg ő adta meg a neptun belépési azonosítóját, hogy én is figyelgessem, nehogy lemaradjon egy befizetési határidőről, vagy pályázati kiírásról, stb.
febr. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!