Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az ha egy szülő...

Normális az ha egy szülő intézettel fenyegeti a gyerekét?

Figyelt kérdés

Tegyük fel ilyen miatt: Hogy nem csinál házit,visszabeszél ilyenek..

Nálam volt ilyen anno, hogy felbéreltek egy embert nem tudom kit, aki a gyámügy nevében hívott párszor mikor néha ilyen volt, és folyton azt mondta hogy kijönnek és elvisznek. Volt amikor ordított a telefonba és úgy fenyegetőzött. Később kiderült hogy kamu,de én megijedtem nagyon. Lehetséges hogy felnőtt koromra ezért lettem ennyire önbizalom hiányos és szorongós?


2023. aug. 3. 22:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Pontosítsuk a kérdést :) Tehát tegyük fel hogy a szüleid felbérelnek valakit, aki téged hívogat mondván a gyamügytől, hogy elvisz.. Én régebben is tudtam hogy az intézetbe nem azért kerülnek a gyerekek mert visszabeszélnek vagy nem csinál házit. És ha engem kérdezel, hát nem..nem normális. Inkább nem fejtem ki bővebben. Nem tudom most hány éves vagy, nő vagy férfi.. de szerintem lehet köze, hiszen lássuk be, gyerekként mit értettünk mi a világból? Semmit.. max néztük a mesét..oké tudtuk hogy létezünk, iskola.. suli tanulás stb de ennyi. Szóval lehet az oka, de ezen túl kell lépned valahogy, ha nem megy máshogy valakinek elmondanod.
2023. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
5%
Amíg csak fenyegetés addig nincs gáz.
2023. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha idáig megy szülőként valaki a fenyegetéssel, ott komoly bajok vannak a fejben. Elismeri, hogy csődöt mondott a nevelése gyakorlatilag.
2023. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem, egyáltalán nem normális, ezt úgy hívják, hogy mérgező szülő.
2023. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
92%

Ilyenre én is emlékszem hogy fenyegettek párszor intézettel, de eddig azért soha nem ment a dolog, hogy még fel is béreljenek rá valakit.


Inkább az volt a divat nálunk, hogy tanuljak mert utcaseprő leszek.


Vagy mikor megfáztam és nem voltam hajlandó bevenni a gyógyszert, akkor azt mondták kihívják rám a mentőket hogy tartsanak bent stb.

2023. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
94%

Én is önbizalomhiányos lettem, de hogy ettől vagy mástól azt nem tudom, de lehet hogy benne van.


5-ös voltam.

2023. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Simán csak féreg módjára kihasználták a tudatlanságod.


Intézetbe akkor kerül egy gyerek, mikor a szülő bántalmazza, vagy más módon alkalmatlan a nevelésre.

2023. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de ez még nem a legrosszabb. Nyilván önmagában ami a példában lezajlott az nem feltétlenül ok, delehetséges. Sokkal valószínűbb, hogy aszüleid és a köenyezeted több kisebb hatást gyakoroltak rád, ami miatt kialakulhatott az önbizalom és a szorongás. De ez így felnőttként már mindegy. Nem érdemes rágódni a múlton. A jövődet alakírsd úgy, amilyennek szeretnéd.
2023. aug. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom normálisnak.

De személyes tapasztalom, hogy aki ilyesmikkel fenyeget egy kisgyereket ott alapból gondok akadhatnak a toronyban.

(Mostohaanyám hasonlókért akart elvitetni először intézetbe majd katonai nevelőiskolába 9-10 éves koromban, mert nem tanultam és kemény dackorszakomat éltem amire ő ezt a megoldást találta volna)

2023. aug. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Darius- ***** válasza:
82%
A leírt példa alapján nem. Drog, lopások, gyilkossági terv és hasonlók. Utána kell nézni miért zárnak valakit intézetbe és ahhoz viszonyítani.
2023. aug. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!