Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó nevelési stratégia a...

Jó nevelési stratégia a gyerekkel szemben, hogyha a szülő érezteti vele, hogy ő elsősorban emberi lény, utána házastárs, és csak utána szülő?

Figyelt kérdés
2023. aug. 10. 11:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Rossz a sorrend. Ha valamit éreztetni akarsz a gyerekkel, akkor abban a sorrendben ő legyen az első, de inkább az első, és mindhanyadikon kívül álló legfontosabb "nulladik".
2023. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%

Hat nem tudom...

De en sec nem ereztettem veluk semmit. Nalam alap h elso korben no vagyok! Es utana minden mas. Ahogy naluk is elso korben emberek es utana minden mas.

Amit meg kell tanulniuk h tiszteljek az embert. Ebben benne van az onmaguk tisztelete es masoke is. Egy alap mindenkinek jar. Aztan az ido eldonti h tobb vagy kevesebb lesz.

2023. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%
Azt sem értettem soha, mi az, hogy "első körben nő vagyok." Persze, az vagyok, nem férfi, de ezt az "első körben" dolgot meg tudja valaki magyarázni konkrét példákkal?
2023. aug. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ember annyiféleképpen gondolkodik erről.. szerintem nem is lehet dönteni gyerek, férj/feleség és magad között. Egy szeretetteljes családi környezetben balanszban kell lennie ennek, senki nem helyezheti magát feljebb, se másokat lejjebb, mert az már nem egészséges családi forma.
2023. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
27%
A szülő legyen szülő, ennyi kell.
2023. aug. 11. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem fontos a sorrend éreztetése. Első a házastársad, utána a gyerek, ez az egészséges.
2023. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
37%
Írnál légyszí konkrét példát arra, hogy egy gyerekkel ezt hogyan kellene éreztetni?
2023. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%

Nehéz konkrét példát mondani erre, mert ez inkább egy gondolkodásmód. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy ők most már csak anyák/apák, kizárólag a gyerek számít, a gyerek érdekei az elsők, ők mint házaspár megszüntek létezni, már csak a gyerek igényeinek a kielégítésére léteznek. Ez meglátszik akár külsőségekben (elhanyagolt, elhízott anyuka, apuka, hiszen már mint nő és férfi nem kell, hogy funkcionáljanak, hiszen az utódgondozás a feladat), akár abban, hogy az saját és a házastárs igényeit teljesen háttérbe szorítják. Még maradnak egy órát a játszón, hiába fáj anyunak a feje, hadd játszon a kis királylány. Apu szerette volna megenni az utolsó szelet sütit, de ha a gyerek elordítja magát, az övé lesz, hiába ette meg előtte a fél tepsit. Ha a strandon a gyerek nem éhes, de a szülők éhen halnak, akkor sem esznek, mert madj akkor, ha a kis herceg szól stbstb.

Ami eszembe jut, hogy mi megtartottuk a férjemmel a közös rutinokat. Reggeli ágyba kávé kettesben, mielőtt még keltenénk a gyerekeket, ezt nekik is tiszeletben kell tartani. Délutáni kávé az udvaron alvásidőben, illetve lefekvés után már nem mászkálhatnak a házban, minden nyűgjüket azelőtt kell elintézniük, mert utána már felnőtt idő van. Nem vághatnak a szavunkba, ha egymással beszélgetünk, meg kell várni amíg befejezzük a beszélgetést. Nekünk ez így bevált, kiegyensúlyozott házasságunk és gyerekeink is vannak.

2023. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

Gondoltam, hogy ilyesmiket fogsz írni, de ezek nagyon buta példák, ne haragudj.

Az, hogy más fontos dolgok is vannak a gyerek mellett, nem azt jelenti, hogy ezek bármelyike is fontosabb, mint ő. Nyilván fogok enni, ha éhes vagyok, ha rosszul vagyok a játszón, hazamegyek, ez evidens. Az, hogy nem vagyok a gyerek rabszolgája, nem jelenti azt, hogy bármi vagy bárki fontosabb lenne nála.

Hogy egy észszerűbb példát mondjak: a lányom most nagyon rákapott a Titanicra, minden nap megnézi. Mivel én is látom közben, és folyton erről beszél, én is végiggondoltam egy pár kérdést ezzel kapcsolatban. És tudom, hogy ha a férjemet nem engedték volna be a mentőcsónakba, beszálltam volna a két gyerekkel nélküle, de ha valamelyik gyerek nem fért volna be, vagy nincs meg, nem mentem volna én sem. Az ilyenekből pedig kiderül, hogy extrém helyzetben a gyerek a fontosabb.

Mi is szoktunk randizni, minden nap töltünk időt kettesben, sokat játszunk, beszélgetünk. Tényleg szeretjük egymást. De ha életveszély lenne, a gyerekeket menteném, és a férjemtől ugyanezt várom.

2023. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
33%
Azok, buták, de mivel szinte mindennap látok/hallok ezekre ilyen-olyan példát, korántsem olyan magától értetődő, mint az ember gondolná. Rengetegen kiskirály pozícióba rakják a gyereküket a családban, míg a házastársukat lefokozzák. A titanicos esetben, én pl egy tapodtad nem mentem volna sehova a férjem nélkül. A gyerekeket betettem volna a csónakba, de száz százalék, hogy a férjem nélkül sehova sem megyek. A férjem sem ment volna sehova nélkülem. Nekem ő a társam, akit választottam egy életre.
2023. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!