Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a gyereketek...

Mit tennétek ha a gyereketek öngyilkosságot kísérelne meg?

Figyelt kérdés

Ha a 24 éves gyereketek depressziós és megpróbálna öngyilkos lenni.

Mit tennétek dühösek lennétek rá?

Megpróbálnátok kedvesebbek lenni vele ezután? Vagy hagynátok csináljon amit akar ha már úgyis felnőtt? Őszinte válaszokat írjatok



2023. aug. 18. 17:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Összetörnék nyilván. Segítséget kérnék, biztosan támogatna a családom ilyen helyzetben. És nyilván a gyerekemnek is felajánlanám, hogy segítek neki pszichológust keresni, hogy minden követ megmozgatok egy jó szakember felhajtása érdekében.


Persze az előzményektől is függ. Ha ez már a többedik kísérlete, a segítséggel mindig is elutasító volt vagy hamar feladta, lehet, hogy másképp állnék hozzá.


Nameg a saját sokkos állapotom miatt is lehet, hogy nem azt tenném, amit amúgy a legcélszerűbbnek gondolok.

2023. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
Az én szüleim nem tettek semmit. Úgy tettek mindig is, mint ha meg sem történt volna. Persze a kísérlet utáni napokban kérdezték mi a baj, de se előtte, se azóta nem foglalkoznak a témával.
2023. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
A kapcsolattól is függ..a gyerekem négy éve szóba sem áll velem,mióta egyetemet végzett..Nem hiszem hogy tudnék vele beszélni,szakemberre bíznám..
2023. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%
Orvoshoz vinném, és ügyelnék rá, hogy rendesen kezeltesse magát.
2023. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Január végén történt meg éppen a 24 éves fiammal. Nem voltam rá dühös. Rettent voltam, ijedt, fájdalmas, de segítettem neki, hogy megértse: szeretem, szeretjük, és ki fog jönni velünk együtt ebből a gödörből. Öt hetet volt pszichiátrián, aztán visszament dolgozni. Az egyetemi tanulmányait felfüggesztette. Most már jobban van. Ő dönti el, hogy mikor folytatja a tanulást.
2023. aug. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 szőlőcukros_petraaa válasza:
Bár én még 17, éves vagyok csak, de a helyébe, csak is anyai szeretetre vágynék, meg persze fontos lenne a szakember.
2023. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!