Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bocsássák meg anyámnak,...

Hogy bocsássák meg anyámnak, hogy az egész életemet tönkretette?

Figyelt kérdés
Az apám is nagyon rossz ember, az iskolákban kiközösítettek és bántalmaztak a szó összes formájában és soha nem segített nekem, hogy átmehessek másikba vagy valami. Mindenki sajnálja őt, hogy milyen nehéz lehet neki, de én vagyok az egyetlen akit sajnálni kéne…

2023. aug. 18. 21:53
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
49%
#16 Velem is nagyon hasonló.
2023. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy, nem kell.
2023. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
92%
Nem cseszte tönkre az egész életed és nem muszáj megbocsátani neki. Az életed nehezebb volt eddig, mintha könnyebb lenne, és lehet, hogy még nehéz lesz évekig, de remélhetőleg még az életed elején tartasz, és nem vette el tőled az egész életed! Természetesen rengeteg munka lesz, hogy egészséges, nyugodt, harmónikus lelkivilágot építs magadnak - amit a szerencsésebbek megtanulnak a szüleiktől, te, és sokan mások pedig nem! -, ha akarsz persze és bele teszed az energiát, de nem lehetetlen. Majd ha lesz rá lehetőséged, javasolt a pszichológus, és valamilyen terápiás csoport is nagyon jót tud tenni. Addig is bár nagyon nehéz, ha van erőd, azt fordítsd a magad fejlesztésére, hogy minél hamarabb önállósodhass és anyagi biztonságot teremthess magadnak.
2023. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Darius- ***** válasza:
100%
Én megbocsátottam, de tudom rossz döntés.
2023. aug. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
18%
A 11 és a 20 ugyanazt írta. Miért van az egyik le, a másik maxra pontozva?????
2023. aug. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
8%
Engem se vittek másik iskolába. Még is felnőtem és nincsen elrontva az életem. Én 18 éves korom után magam formáltam az életem és nem nyafogtam.
2023. aug. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
92%
A toxikus szülők áldozata mindig a gyerek. Tudom én is rossz családban nőttem fel 18evig totális szívás volt. Elmondom nem bocsátottam meg, de elköltöztem és most jobb .
2023. aug. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
89%

Mit csinált, hogy meg kéne bocsáss neki? Bocsánatot kért vagy valami?

Ha nem, akkor miért kellene megbocsáss? Mert már x év eltelt az óta, hogy sz@rt a fejedre?

2023. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
26%
#25 Mert gyakorikérdéseken vagyunk... Tegnap pl. négyen írták ugyanazt a tanácsot egy kérdésre, mindegyik ugyanúgy normális hangnemben. Két válasz ebből 0%-on, kettő meg 100%-on, és mindegyiken kb. 20 szavazat, ráadásul százalékok alapján ugyanazoktól.
2023. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
32%

Majd 10 év múlva mondd max, hogy tönkretették az életed. Intézetből lettem ide oda dobálva, a felnőttek megnyomoritottak a megjegyzeseikkel felém azt sugallva, hogy csak egy kolonc vagyok.

Itt vagyok 30 évesen saját házzal, házasságban , gyerekkel, boldogan nem sikerült teljesen tonkretenniuk.

2023. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!