Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit csinálnátok /...

Szülők! Mit csinálnátok / mondanátok, ha a már felnőtt gyereketek ha nem is állandóan, de alkalmanként a fejetekhez vágná, hogy mennyire bánja, hogy megszültétek / nem vetélődött el / nem abortáltátok el, stb.?

Figyelt kérdés
Vita sem kell hozzá, sokszor teljesen tárgyilagosan. Jócskán felnőtt illető, tehát nem kamaszos düh áll a háttérben.

#őszinte érzelmek
2023. szept. 8. 13:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted, miért gondolja így?
2023. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem az én gyerekem, hanem a páromról van szó. Tudom, hogy bántalmazott gyerek volt, és sosem érzett különösebb kötődést az anyjához. Az a szomorú, hogy az anyja semmin sem gondolkodik el most sem, sőt, hálát várna el, hogy megszülte... Ezért is voltam kíváncsi, hogy más szülő is így reagálna-e.
2023. szept. 8. 13:38
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Bármennyire nehéz is, párodnak - ha szükséges szaksegítséggel - fel kell dolgoznia az őt ért traumát. Bántalmazás esetén nem véletlenül sokszor csak a végleges kapcsolatmegszakítás hoz megoldást, hiszen ahányszor látja a bántalmazót, újra traumatizálódik. Párod nem dolgozta még fel, ha ilyen gondolatai vannak. Akkor is, ha valójában nem így gondolja (hiszen azóta boldog élete van, szerető párral, veled, ha jól értem), csak ezzel bünteti az anyját, ezzel akarja kikényszeríteni belőle a megbánást, ami nem fog megtörténni.
2023. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Mért van vele kapcsolatban?

A párod depressziós és érzelmileg labilis. Most erőltesd pszichiáterhez és pszichológushoz, ne az öngyilkossága után tárd szét a kezedet, hogy dehát te nem is tudtad!

2023. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagyon felvilágosító hatással voltak rám! Az biztos, hogy nem dolgozta még fel, sőt, bizonyos történések még katalizátorként is hatottak rá az elmúlt években... Igen, ide bizonyára szakember kell.
2023. szept. 8. 14:10
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Elgondolkodnék, hogy mit tettem ellene régen, évekkel ezelőtt, vagy bármikor amitől így érzi magát. Kivéve, ha egy mentálisan beteg emberről van szó aki indok nélkül mond bárkinek bármit, annak az esetek 90%-ban nem a szülő az előidézője.
2023. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
Pszichoterapeutához kell küldeni (nem olcsó).
2023. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira nem állunk most jól. 😔
2023. szept. 8. 15:22
 9/24 anonim ***** válasza:
26%

Anyakent soha nem mondanam el neki, hogy nem en akartamot megszulni, hanem o akart mindenaron megszuletni. tettem ellene, de nem sikerult. a szulesbe majdnem belehaltam, de o mindenkepp meg akart szuletni.

Viszont amint megszuletett, minden mgvaltozott. Tudtam es ereztem, hogy ezt a gyermeket fell kell nevelnem. Szamomra annak, hogy ki akart szulni, vagy megszuletni semmi jelentosege nincs. Ha egy felnott vadaskodik az anyjanak, hogy miert szulte, komoly gondokra utal.Azert nem reszletezem, mert nem akarom megbantani, nem ugy mint o az anyjat.

2023. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
10.: Soha ne legyen gyereked! 🙏
2023. szept. 8. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!