Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő minden gyerekét...

A szülő minden gyerekét egyformán támogassa, vagy ne?

Figyelt kérdés

Például az egyik rászorul a segítségre, a másik nem, akkor többet segítsen az egyiknek?


Vagy egyformán segítsen, és akkor mindenki a saját sikerét éri el?


És ha nem egyformán, mi alapján válogasson? Pl fél lábbal született, neki többet segít, se ha gyorshajtott motorral és közben vesztette el a fél lábát, akkor ne?


Vagy érdemeik szerint segítse őket, hogy többet támogassa aki neki is segít, a másik aki meg szemét vele és le se tojja, azt ne?


Melyik a fair szerinted? Hogyan álljon az ember a felnőtt gyerekeihez?


Aki gazdag, az is kapjon 10ezres ajándékot karácsonykor, aki szegény és kajára alig futja, az is ennyit? Akinek kertje van, és sok segítség kell neki leszedni a gyümölcsöt, ahhoz is menjen szedni, vagy aki 12 órázik és el van csúszva a lakásfelújítással, ahhoz is menjen festeni?


Írd hogy gondolod, és hogy van-e gyereked!


Mennyire fair az egyik leckéje felett napi 3 órát görnyedni vele, majd még fejlesztésre vinni, a másik megírja magától 10 perc alatt, de irigyli az időt, amit a tesója a szülővel tölthet?


Vagy egyik gyerek folyamatosan gonoszkodik, undok, agresszív, vele a szülő külön tölt időt, hogy erősödjön a kapcsolat, többet áll mellé meg ilyesmi, a másikkal nincs gondjuk, de a gyereket zavarja a tesójával a kivételezés, mikor ő rendes a szülővel, mégis vele törődnek keveset.


Hogy kell "rászorultsági alapon" dönteni? Gyerek és felnőtt korban is érdekel, ki mit tart fairnek.


2023. szept. 9. 16:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Minden gyerekét egyformán kéne segítsen és szeressen egy szülő. Aki nem úgy csinálja hanem kivetelezik annak kár volt kiszüljön magából egynél több gyereket.
2023. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted ha van egy segítségre szoruló, meg egy átlagos, akkor mindkettőre szánjon egyforma időt-pénzt, aztán a segítségre szoruló leckétlen lesz/kevésbé ápolt/kevésbé boldog/nem lesz mit ennie, a másik meg remekül fogja érezni magát, mert neki ennyi bőven fedezi a szükségleteit?
2023. szept. 9. 16:39
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Egyformán illene.
2023. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem egyformán, hanem minden gyereket a gyerek igénye szerint. Ha az egyiknek kell segíteni a tanulásban, akkor nyilván abban, a másik gyereknek meg másban, attól nem kell elhanyagolni őt sem. És a hogyan meg a mennyit is mindig változik. Ha pl az egyiknek gyereke születik, vagy a másik felújít, ott egy ideig több segítségre van szükség.
2023. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
6%

Az unokatestvérem elvált ( amiért én a pokolba tudnám küldeni) és egyedül maradt egy 5 éves gyerekkel. A válóper tartott 6 hónapig azalatt az exférj mindenféleképpen zaklatta, meg a gyereket is elrabolta tőle karácsonykor ( márciusban mondták ki a válást) és másfél hétig nem hozta vissza de azt mondta az anyjának hogy sose adja vissza. Az 5 éves gyerek kiharcolta az apjánal hogy menjen vissza az anyjához, addig sirt hogy szilveszterre visszaengedték. A szülei vagyis a nagynénémek penzileg nem támogatták hogy a válópert vigye véghez pedig lakáshitel.is volt a nevén. Júniusban eladtak akozis lakást akkor még rosszul lett és méhnyakrákot állapították meg. Ha anyu nem biztatja a húgát akkor a műtétre se adott volna pénzt. Most is havonta egy csomó pénzt elkolt orvossagra és ( betegszabin van) nincs pénze de nem kérne senkitől mert szégyel, a gyermeknek mindent megad meg a kutyának, macskaival és magától vonja meg falatot. Én annak nem örülök hogy anyu befogadta és november óta ott lakik nála az allataival és a gyerekkel. Most tán van valami lakás kilátásban amit családi ( vagyis anyu segít neki) segítséggel venne meg és havonta törlesztene. Most meg az idegesít engem hogy a gyerek 6 éves és be van iskolázva. A leendő lakás 10 km re lenne az iskolától és nem értem miért akarja anyu hogy csak oda járjon és ne vigye közelebb?? Igaz hogy kétszer egy héten anyu vinné haza a gyereket és neki közel volna de az nem sok, a többit megoldja anyuka mert home office van. Anyu nyugdíjas és ingyen busszal be tudna menni. A gyerek ék volna könnyebb ha nem kéne bérlet meg 6 órakor felkeljen mindennap.

A testvére ennek a nőnek fiú és bennt maradt a szülői házban. Immel ámmal fizeti a nővérét, azt se lehet tudni kifizette e a lakásból mert mindig 100 eurokst adott neki havonta és nem tudja visszakovetni. A főút meg szeretik meg ajnarozzak meg jövőre nősül és adnak az esküvőjére. A lánynal.anyu kellett biztassa hogy adjanak.a mutetjebe és arra se képesek hogy ők adták volna kölcsön hogy vegye meg lakást. Hanem.anyu adott és nekik kétszer annyi a jövedelem mint anyunak. Az elvalt lány szorul rá jellemző bban nem a fiú ezért őt kéne segíteni és gyermek is van. Van egy nagyobb zabigyereke is aki az apjahoz költözött válás után és az anyja utána is havonta fizet gyerektartást mert az exférje meg a nagyobbik gyerek apja összefogtak ellene. Míg az anyja nevelte a gyereket addig az apa sose fizetett gyerektartást. Minden héten elvitte a gyereket és betegen jött vissza és az anyja kellett fizesse az orvost, táborra se adott pénzt meg semmi. A zabigyerek apjának van 2 gyereke meg kutyája aztán ezt a nagylanyt kihasználjak hogy vigyázzon rájuk meg setaltassa a kutyát.

2023. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Gyerekként tapasztaltam ezt. Nekem nem kell annyi segítség,mindták, mert erős, ügyes, kitartó vagyok, megoldom a dolgaimat. Így én suli után tettem a dolgom. A tesóm nehezen tanult, mellette kellett lenni és a külön órákra se volt kapacitása, így neki az sem volt kötelező. Később kisebb sikereknél körbe kellett táncolnia mindenkinek, hogy motiváljuk, de ha én nyertem versenyt, akkor a "nem is vártunk tőled kevesebbet" szöveggel letudták.

A tesóm érzékeny volt, behisztizett, ha nem akarata szerint történt valami, vigyázni kellett rá. Én bírtam a szidalmakat, így velem őszinték voltak. Hurrá.

Az eredmény: a tesóm le se tojja őket, talált más ajnározó személyt, és maradtam én, akivel a szülők nem tudnak mit kezdeni. Túl önállóra sikeredtem és idővel idegen lettem, nem maradt idő megismerni engem felnövés közben. Én nulla kötődéssel, kötelességből maradok kapcsolatban velük, a tesómmal ez nulla kommunikáció.

Igen, észre kellett volna venni, hogy két gyerekük van.

2023. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom, lehetőség szerint egyenlően kell őket támogatni anyag
2023. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

Hát nem.

Nemcsak szülő-gyerek kapcsolatban, hanem a családban mindig azt segítjük, aki rászorul.

Nagyjából ahogy 4-es írta.

2023. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
81%
Egyformán kellene, nyilván ha valaki tényleg sokkal rászorultabb a többinél azt meg megérti a többi gyerek is.
2023. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9es, miért értené meg a többi? Gondolj bele, egy rossz tanuló gyerekbe miért kell órákat ölni, hogy 4-5ös legyen, hagyhatnák 2-3asra is, az is megvan még. Vagy felnőttként aki sorra cseszi el az életét, azt miért kellene segíteni erőn felül a másik kárára?


Én egyébként a segítségre szoruló vagyok már(régen fordítva volt), és van egy tesóm, aki nem szorulna rá, de ugyanazt várja el. Lakhatásti segítség, ugyanolyan mértékű ajándékok, mikor ő 20 millión ül egyedül és nem dolgozik, én meg sérült gyerekkel 10 év után kezdem összekaparni az életem, mert nem bírtam semmi mást tenni, minden pénzem a normális gyerekkorára ment a gyerekemnek, ami most látszik kifizetődni.

2023. szept. 9. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!