Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő minden gyerekét...

A szülő minden gyerekét egyformán támogassa, vagy ne?

Figyelt kérdés

Például az egyik rászorul a segítségre, a másik nem, akkor többet segítsen az egyiknek?


Vagy egyformán segítsen, és akkor mindenki a saját sikerét éri el?


És ha nem egyformán, mi alapján válogasson? Pl fél lábbal született, neki többet segít, se ha gyorshajtott motorral és közben vesztette el a fél lábát, akkor ne?


Vagy érdemeik szerint segítse őket, hogy többet támogassa aki neki is segít, a másik aki meg szemét vele és le se tojja, azt ne?


Melyik a fair szerinted? Hogyan álljon az ember a felnőtt gyerekeihez?


Aki gazdag, az is kapjon 10ezres ajándékot karácsonykor, aki szegény és kajára alig futja, az is ennyit? Akinek kertje van, és sok segítség kell neki leszedni a gyümölcsöt, ahhoz is menjen szedni, vagy aki 12 órázik és el van csúszva a lakásfelújítással, ahhoz is menjen festeni?


Írd hogy gondolod, és hogy van-e gyereked!


Mennyire fair az egyik leckéje felett napi 3 órát görnyedni vele, majd még fejlesztésre vinni, a másik megírja magától 10 perc alatt, de irigyli az időt, amit a tesója a szülővel tölthet?


Vagy egyik gyerek folyamatosan gonoszkodik, undok, agresszív, vele a szülő külön tölt időt, hogy erősödjön a kapcsolat, többet áll mellé meg ilyesmi, a másikkal nincs gondjuk, de a gyereket zavarja a tesójával a kivételezés, mikor ő rendes a szülővel, mégis vele törődnek keveset.


Hogy kell "rászorultsági alapon" dönteni? Gyerek és felnőtt korban is érdekel, ki mit tart fairnek.


2023. szept. 9. 16:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan egyformán .
2023. szept. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
72%
Én pl megmondtam anyumnak, h az öcsémnek adjon nyugodtan pénzt, ne nekem, mert náluk van gyerek, van kire elkölteni, én pedig nem vagyok rászorulva amúgy sem szerencsére. Majd segítsen akkor, ha esetleg szükségem lesz rá. Ha sohasem lesz ilyen, akkor annak nagyon fogok örülni.
2023. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag megpróbálunk egyformán segíteni, egyéb esetekben annak a gyereknek, aki az adott helyzetben jobban rá van szorulva.
2023. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!