Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bizonyos szülőknek miért esik...

Bizonyos szülőknek miért esik nehezére bocsánatot kérni a gyermekétől?

Figyelt kérdés

Pl hogyha tudod hogy nem neked van igazad hanem a gyermekednek akkor miért nem kértek tőle bocsánatot? Vagy hogyha megbántjátok valamivel. Tudom hogy ti vagytok a szülő meg ti rosszabbakon mentetek keresztül mint mi, de azért nekünk is vannak érzéseink és még ha nem is mondjuk el de azért fáj.


Már nem anyummal lakok de sokszor eszembe jut, hogy miket csinált.

Csak 1 példa: volt olyan hogy egyik nyáron az ágy melletti szekrényen egy kis tányéron éjszakára ott maradt a szőlő amit ettem és reggel üvöltve keltett hogy én milyen rossz cseléd vagyok hogy nem pakolok el magam után.

Es mikor kb 2 évre rá felhoztam neki csak röhögött rajtam. Ugyan ez volt akkor is mikor veszekedtünk megpróbáltam vele megbeszélni csak röhögött rajtam vagy azt mondta fejezzel már be a hülyeségeim. (Ez szinte semmi ahoz képest amiket még csinált de azt ide nem írhatom le)



2023. szept. 11. 14:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Te hányszor kértél bocsánatot, mikor neki volt igaza? (Pl itt a szőlősnél?)
2023. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok, az mikor a szőlő kint maradt akkor 8 éves voltam, és nem is azzal volt baj hogy kiabált hanem azzal hogy le cselédezett.

Tudom hogy az én hibám hogy ott hagytam, csak elaludtam es nem vittem ki.


Trehány egyáltalán nem vagyok, és én szerintem kicsiként sem voltam, nem is lehettem volna mert anyum rendmániás.


Anyum eléggé mérgezőnek számit ha valakit érdekel pár sztory akkor privátban leírhatom.

18 évesen költöztem el tőle.

2023. szept. 11. 17:10
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem kértem bocsánatot a szőlős miatt, egyszeri alkalom volt. De ha bocsánatot is kértem bármiért akkor is az volt hogy már tele van a bocsánatkéréseimmel a padlás.
2023. szept. 11. 17:12
 14/18 anonim ***** válasza:
Büszkeség se engedi sokszor....
2023. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Cinikus szülő soha nem fog bocsánatot kérni. Ennek a típusnak már maga a felvetés is nevetséges, hogy neki mint nagybetűs SZÜLŐ (mert azt gondolják magukról) bármiért bocsánatot kérne kérniük, a kisbetűs gyerek felé.
2023. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%
Tehát minimum 18 éves vagy, és egy 10 évvel ezelőtti eseményen pörögsz még mindig.
2023. szept. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek az emberek nem csak a szülő-gyerek kapcsolatban csinálják ezt, hanem kollektíven mindenkivel ilyenek.


Nekem apám ilyen, pl megtörtént eset: nem találta a sluszkulcsát, fél napig túrta a saját és a közös helységeket, aztán megkérdezte, hogy nem láttam-e, pár óra múlva, hogy nincs-e nálam, aztán még pár óra és már elméleteket gyártott, hogy mikor kerülhetett hozzám. Ezek szokás szerint borzasztóan sértőek voltak, jól felhúztak pár napra... Mikor meg megtalálta a nadrágja zsebében a kulcsot, arra nem volt képes, hogy bocsánatot kérjen, hogy minősíthetetlen dolgokat vágott a fejemhez.

2023. szept. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Szerintem az embereknek általában nehezükre esik bocsánatot kérni és beismerni a hibájukat. Szinte mindenhol ezt tapasztalom.
2023. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!