Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyászfolyamat... hogyan lehet...

Gyászfolyamat... hogyan lehet túlélni?

Figyelt kérdés

Majdnem fél éve, hogy anyukám meghalt rákban és rettenetesen hiányzik. Borzasztó nehéz átélni ezeket a hangulatingadozásokat, amikor egyik pillanatban még semmi bajom, a másikban pedig mint akit képenvágnak. Nyilván ez a fél év még nem sok idő, így ezt a rosszullétet meg lehet engedni... De viszont félek, s mindig agyalok, hogy lehetek-e vajon még boldog, fogok -e tudni majd újra normálisan élni, s elérni azt, hogy ne legyenek ilyen derült égből villámcsapás -szerű érzéseim. Miket tudtok mondani, akinél esetleg vannak bevált dolgok, vagy esetleg sok idő eltelt, hogy tud visszatekinteni? Hálás köszönet érte...


F/20



2023. szept. 11. 18:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Beszélj valakivel az érzéseidről.

Igaz én nem szülőt, hanem a magzatom veszítettem el. Sokáig majd 1 evig voltam hangulatember. Aztán egyszer kifakadtam és kisirtam magam valakinek. Elmondtam mindent... Utána sokkal jobb lett. Persze ez nem ugyan olyan, de a gyászfeldolgozás lényege az, hogy add ki magadból, valakinek mondj el mindent. Tedd le a terhet. Utána sokkal jobban lesz. Ha van tesód, akkor neki, vagy apukádnak, nagynéninek, legjobb baratnak, vagy ha nem akarod őket ezzel.... akkor egy pszihológusnak. Hidd el, nem eri meg cipelni azt a csomagot. Ha ezt elengeded könnyebb lesz úgy gondolni rá, hogy csak elutazott, bujocskázik, majd tali később... Stb.

2023. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lehet megkerülni, "kispórolni" az életünkből a gyászt. Azt mondják, hogy le kell menni ahhoz először a gödör legmélyére, hogy aztán ép lélekkel ki is kerülj onnan.

Ennek minimum egy év az ideje...

Az én apukám is rákban halt meg, amikor 20 éves voltam. Nekem az első 3-4 hónap volt a legnehezebb, legkritikusabb. Aztán jött 2-3 nehéz év. Összesen, a halálától számítva 10 évnek kellett eltelnie, hogy tényleg magam mögött hagyjam a gyászt. Ez azt jelenti, hogy már nem fájón gondolok a hiányára, és nem szomorúsággal, vagy sírva. Elfogadtam, megdolgoztam, és már nem okoz fájdalmat. Ilyen értelemben 10 év után léptem csak tovább. Most már, ha eszembe jut, "csak" szeretettel gondolok rá, fájdalom és hiányérzet nélkül. Nekem ez 10 évembe került. A halála után 2-3 évvel már nem voltam "nagyon rosszul", de kb. 2-3 havonta nagyon rám tört a hiánya, és 2-3 havonta sírtam miatta.

Az nagyon sokat segítene, ha találnál egy embert a környezetedben, aki tényleg meghallgatna, ha beszélni akarsz az érzéseidről.

Ha olyan típus vagy, akkor írjál. Írd ki magadból, hogy mennyire hiányzik, vagy írj leveleket hozzá (nem baj, ha "nem kapja meg").

És a legfontosabb: a szeretet, amit tőle kaptál, az soha nem múlik el, ezt ne felejtsd el soha. Ő sem akarná, hogy miatta örökké szomorú legyél.

2023. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 NTBS ***** válasza:
100%

Idővel könnyebb lesz.

Most hogy vagy?

dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13-as NTBS: Jelenleg sajnos nagyon rosszul, valamiért azt érzem el kellene mennem valamilyen szakemberhez, hátha tudna egy kicsit könnyíteni ezen, tudom, hogy végig kell szenvedni, de egyetem és munka mellett is olyan nehéz most ezzel birkózni, sokszor olyan nehezen koncentrálok. Mindig agyalok, hogy ugye könnyebb lesz....kérdezem magamtól, de nem merek válaszolni. Jelenleg ìgy érzem magam, köszönöm kérdésed!
dec. 3. 19:24
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Nekem jövő hónapban lesz 14. éve hogy édesanyám meghalt, január 3.-ával. Én is bele voltam betegedve, mert anyás voltam nagyon világ életembe. Sokszor sírtam, szenvedtem. Sajnos sosem voltak barátaim, így nem is tudtam támaszkodni senkire. Az idő az egyetlen ami képes enyhülést hozni. Megszokja az ember, hogy az adott illető már nincs többé.
dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Először is részvétem.

Szerintem ha segítene, mindenképp fordulj szakemberhez. Gondolj arra, hogy édesanyukád többet biztos nem szenved, egy szebb új világban van, és hidd el, vigyázz rád.

Kitartást kívánok neked.

dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!