Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyászfolyamat... hogyan lehet...

Gyászfolyamat... hogyan lehet túlélni?

Figyelt kérdés

Majdnem fél éve, hogy anyukám meghalt rákban és rettenetesen hiányzik. Borzasztó nehéz átélni ezeket a hangulatingadozásokat, amikor egyik pillanatban még semmi bajom, a másikban pedig mint akit képenvágnak. Nyilván ez a fél év még nem sok idő, így ezt a rosszullétet meg lehet engedni... De viszont félek, s mindig agyalok, hogy lehetek-e vajon még boldog, fogok -e tudni majd újra normálisan élni, s elérni azt, hogy ne legyenek ilyen derült égből villámcsapás -szerű érzéseim. Miket tudtok mondani, akinél esetleg vannak bevált dolgok, vagy esetleg sok idő eltelt, hogy tud visszatekinteni? Hálás köszönet érte...


F/20



2023. szept. 11. 18:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Fogadd őszinte részvétem.

Ajánlom neked, sokat segíthet:

[link]

2023. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Nálam sajnos csak az idő segített.

De talán azért volt olyan nehéz, mert nem volt kivel megbeszélnem a fájdalmamat. Igazából nem is tudtam róla beszélni, magamba tartottam, így nagyon nehéz volt a feldolgozás.

Ezért azt ajánlom, ha van valakid aki nem csak sajnál, de meg is ért, öntsd ki neki a szíved, hátha segít valamit, hogy nem tartod magadban az egész bánatot, fájdalmas érzéseket mint ahogy én tettem.

2023. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm szépen az oldalt!

2-es: neked is köszönöm, viszont mit jelentett számodra a feldolgozás? Utána jobban érzed magad, vagy hogy szokott ez működni? Állandóan valami kapaszkodót próbálok keresni

2023. szept. 11. 19:02
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Barátok, ismerősök? Tölts velük sok időt.
2023. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd részvétemet, nagyon fiatalon ért ez a veszteség. Igazából én is csak ezt a sablonos választ tudom mondani, hogy az idő segít. Ez mindig fájni fog, anyukád mindig hiányozni fog, ez így van rendjén. De az idő múlásával majd enyhül a fájdalom, élni kell a mindennapokat, mert te itt maradtál, élned kell tovább. Anyukád is azt szeretné, hogy boldog légy.

N

2023. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Részvétem.

Nekem apám 21 éves koromban ment el, anyám most 37 éves koromban. Az biztos, hogy az életem már soha nem lesz hasonló, mint azelőtt. Mindig csodálom, mikor velem egykorúaknak még a nagyszülei is élnek. (Én nem ismertem egyiküket sem.) Vagy nálam idősebbeknek élnek a szülei...

Túlélni szerintem hogy egy idő után valahogy megszokod, hogy "átkerültél egy másik dimenzióba", más lett az életed. Pont most a napokban jutott eszembe, hogy nem is szeretném ha túl jó lenne az életem és jönne egy boldog időszak, mert annak biztos, hogy előbb-utóbb vége lesz és jön valami hasonló...

2023. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, hogy nem úgy gondoltam rá, hogy meghalt, hanem hogy elment egy olyan helyre, ahonnan nem tud visszajönni és kommunikálni sem tudunk egymással.
2023. szept. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szívecském! 😞❤️

Az idő fog segíteni a legtöbbet, és nem azért, mert kevésbé fogsz hiányozni, hanem mert megtanulsz majd együtt élni a hiányával.


Ne nyomd el, amit érzel, mindent élj meg, ha sírsz, azt, ha mosolyogsz az emlékeken, azt!


Én "A szív segédigéi" könyvet olvasgattam.


Kitartás!

2023. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Jelentkezek potmaminak.
2023. szept. 12. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kovacs magdolna2 válasza:
48%
Ne légy szomorú ezerszer jobb helyen van mint a földi pokol, párom 3x jött vissza a tulvilagról és azt mondta a legszebb hely , mindenkivel találkozott akit elveszitett, meg a rosszakaroival is, öngyilkos baratja is ott volt, mindenki egy helyre kerül, nincs semmilyen bzi pokol ahogy a biblia írja. És ami a legdurvabb tudja a gondolataimat pedig egy éve ismer...belém lát....anugy ezredes...engem nyomorekka tettek az orvosok és szándékosan de majd erről teszek hogy majd mindenki tudjon majd róla....nekem megvaltas a halál olyan fájdalmaim vannak
2023. szept. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!