Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik lehetnek az okai annak,...

Mik lehetnek az okai annak, ha valaki úgy érzi, hogy elrontotta az életét azzal hogy gyereket/gyerekeket vállalt?

Figyelt kérdés

Tudom, ez a kis leírás most nem a fenti kérdésemhez kapcsolódik, DE:


Nem tudom, hogy mi ez a "domborítsuk ki minél jobban a gyerekes lét negatív és rossz oldalait", azaz amire gondolok: a gyerek csak egy nyűg, mert rengeteg pénzt és energiát emészt fel & szív le az emberből, az a pár mosoly, ölelés szart sem ér a sok nehézség mellett, hiába neveled jól a gyereked, akkor is rossz társaságba keveredik aztán elzüllik, meg hogy a gyerek miatt nem alszom már istentudja hány éve, és még sorolhatnám.


Viszont, valami jó azért mégiscsak van az anyaságban, gyereknevelésben, ha annyi rengetegen élvezik, így teljes az életük, meg több gyereket is vállalnak - aki a CSOK-kal jönne az most inkább görgessen tovább pls.


Szóval véleményeket szeretnék, mert lépten-nyomon csak szarnak vetítik az emberek a gyereknevelést mostanság.



2023. szept. 18. 15:48
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:

Jah, egy pillanat.

Annyit még leszögeznék, hogy azokat az eseteket meg tudom érteni, ha mondjuk autista vagy súlyos gyógyíthatatlan betegséggel született gyereket nevel valaki, mert abban nyilván csak a kínlódás és a szenvedés van, de már többször is írta több anyuka is, hogy a szeretetet, amit egy gyerek ad, még soha nem tapasztalták.

2023. szept. 18. 15:50
 2/43 anonim ***** válasza:
97%
Ösztön.
2023. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
81%
Nem minden autista szobanövény. Nekem is az az egyik gyerekem és messze vele van a legkevesebb gondom. Az iskolában jól viselkedett és tanult mindig is. Most dolgozik és elégedettek vele. Elegem van már az ilyen gusztustalan általánosításokból, hogy az autista gyerekben semmi öröme a szülőnek és csak a gond van vele. A lányom által sok autista felnőttet megismertem és sokkal értelmesebbek, empatikusabbak némely itt fórumozó egészségesnek titulált embernél
2023. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
93%

Mostanában óriási divat mártíranyának lenni. Ha szereti is csinálni valaki, aztán úgy adja elő, hogy minden sz*r az életében, mindent utál, de a gyerekért meg kell tennie, neki ez a sorsa.


Persze igen, nem csak öröm és boldogság, közel sem akkora rózsaszín vágyálom, mint amilyenek előadják, de nem is konstans szenvedés.


Pl. az egyik ismerősöm amint lehetett, visszament dolgozni, ami oké, persze, de azóta kb le se sz*rja a gyerekét, folyamatosan a nagyi van vele, ő intéz mindent, ami a gyerekkel kapcsolatos, anyuka azt se tudja, hogy ás vagy bés a gyerek. De folyamatosan posztol fbra, hogy az anyaság mennyire kimerítő, mekkora önfeláldozás...

2023. szept. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim válasza:
97%
szülési depresszó kezeletlen maradt, túl hamar vállalt gyereket, szülés utáni hormonális problémák, társadalmi/szülői nyomásra vállal gyereket, rossz párkapcsolatban él és azt hiszi ez jó megoldás erre, túl vállalja magát( úgy vállal gyereket hogy nincs megfelelő anyagi háttere,munkája), szülés után nem dolgoznak a párjával az intimitás, szexualitás visszaállításában
2023. szept. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
89%
Mert eddig csak a mézes-mázas rózsaszín maszlag folyt. Egyébként most is inkább csak az megy, nézz csak meg egy pelenka reklámot, vagy bármit, ahol család szerepel. Mindenki full happy rajta. Szóval nem, szerintem most sem igazán a negatív oldal van megmutatva, még sokkal többet kéne róla beszélni, hogy mindenki felkészülhessen rá, aki gyereket tervez.
2023. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%
Amiket #5 mind felsorolt.
2023. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyámnak az anyagiak voltak az okai elsősorban. Fiatalon szült 3 gyereket egy alkoholistának (ne kérdezd miért nem tudom), aztán tönkrement a házasságuk a pia miatt, elváltak. Apám lezüllött, nem fizetett soha gyerektartást.


Anyám meg ott marad 3 gyerekkel, lakáshitellel. Nagyon szegények voltunk, nem futotta még normális kajára meg ruhára sem, ha a nagyszüleink nem etettek volna, kb. szerintem elvettek volna minket tőle, plusz ök felügyeltek napi szinten, mert anyám másképp nem tudott volna dolgozni, mert csak 3 műszakos állást talált.


Szóval, mint megkaptuk sokszor, neki miattunk volt sz*r élete. Amúgy tényleg az volt/van, stresszben, nélkülözésben, ő nem is tagadja, hogy nem vállalna gyereket, ha vissza mehetne az időben

2023. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Thunderfairy ***** válasza:
74%
Mert nem neki való akkor a gyerekvállalás.
2023. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg érdekel, és tudsz angolul, redditen a regretfulparents topikban olvasgathatsz.
2023. szept. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!