Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy ne legyek...

Mit tegyek hogy ne legyek tovább teher a családom számára?

Figyelt kérdés

Elég hosszú történet lesz, de igyekszem a lényeget összefoglalni és köszönöm szépen ha valaki egyáltalán végig olvassa.


Az egész problémám kisgyerekkoromban kezdett. A szüleim nem sokat foglalkoztak velem. Apám alkoholista volt és semmi nem érdekelte, tipikusan a "csak a mának élek" ember volt. Anyám viszont rengeteget dolgozott és ő tartotta el a családot is. Ebből kifolyólag a tesómmal mindig a mamámmal voltunk.


Gyerekként én ezt úgyéltem meg hogy ok, jajj de jó mamánál vagyunk. Mamám nagyon elkényesztetett minket és így gyakorlatilag teljesen életképtelenek lettünk, nem tudunk megállni a saját lábunkon. Kamaszként sokat álmodoztam hogy majd milyen életem lesz, de sorra jöttek a pofonok. Ahogy felnőttem rájöttem arra hogy semmirevaló vagyok. Sehol nem tudtam megállni a helyem.


Öcsém viszont az ellenkezője. Ő kitört ebből és bár még gimnazista, nagyon sikeres, és talpraesett. Van egy jó baráti társasága, őnálló, barátnője van, s ha végez a sulival biztos vagyok benne hogy megállja a helyét majd a valóéletben is. Tipikusan azt az életet éli amit magamnak álmodtam meg, amiért nem tagadom irigy vagyok rá, de nem sajnálom tőle. Alapból egyébként nagyon jó a kapcsolatom vele.


Én suliban jól tanultam, voltak is terveim, tanár akartam lenni. Fel is vettek az egyetemre, de aztán itt kezdőttek a bajok. Rájöttem hogy a jelenlegi rendszerben nem akarok tanár lenni. Így ott hagytam az egyetemet, de teljesen szét csúsztam. Amikor érettségiztem életemben először láttam anyámat büszkének rám is, azelőtt mindig öcsém volt a porondon (amit amúgy megértek). Nincs köztünk különbség, én is megkaptam mindent ami kellett ugyanúgy mint öcsém. Csak én nem tudtam ezt kamatoztatni és most már azt látom anyámon hogy bánja hogy a fia vagyok, még akkoris ha ezt nem mondja ki.


Amióta ott hagytam az egyetemet voltam több helyen dolgozni, próbálkoztam képzésekkel is. De egyik se bizonyult tartósnak, mint mondtam semmi életszerű dolgot nem tanultam meg és a szerencsétlenkedésnek köszönhetően mindenhol meguntak, vagy fel se vettek próbaidőnél hosszabb időre. Illetve olyan is volt hogy én hagytam ott mert nem bírtam tovább. Még gyári munkákból is kiszóródtam. Egyszerűen semmire nem vagyok jó, amiért csak is magamra haragszok. Így vergődök most már 1,5 éve. Nincs pénzem, gyorsan elmegy sajnos és így anyám tart el, amiért mardos a bűntudat. Pláne hogy bár nem vagyunk szegények, de nem is vagyunk azért annyira tehetősek se.


Azt látom hogy belefáradt a családom abba hogy én egyáltalán létezek. Pár éve annyira jó volt minden, most meg születésnapomra és névnapomra még egy felköszöntést se kaptam senkitől. Nem kérek semmit, kinőttem ebből, meg igyekszem minél olcsóbb lenni anyámnaknis, de én eddig úgygondoltam hogy egy felköszöntést meg annyi hogy az én napomon úgymond gondolnak rám érdemelnék. De nem, rosszul látom akkor, vagy nem tudom. Ez az év már ilyen volt, itt már nem csak a távolabbi családom hidegült el tőlem, hanem anyám és öcsém is. Beszelnek velem, de ugyanakkor csak annyit amennyit muszáj úgymond.


Jelenleg kínomban elkezdtem egy mezőgazdasági technikus képzést, mert már nincs jobb ötletem, csak csináljak valamit. Nem tudom hogy valaha lesz e hasznom belőle egyáltalán. Egyébként érdekelni érdekelne, mert maga a mezőgazdaság érdekelt mindig is, de ennyi baj után amit okoztam ennek a családnak ez már kevés vigasz úgymond.


Ismét próbálok munkát is keresni, de nem tudom mit csinálhatnék 0 tudással. Egyszerűen most már mindig azon jár az eszem hogy nélkülem sokkal jobban lennének azok az emberek akiket én szeretek. Nekem nincs senkim rajtuk kívül, de nekik sok mindenki van rajtam kívül. Pláne hogy az utóbbi időben minden bizalmukat és szeretetüket eljátszottam. Azt érzem hogy fáradt vagyok és minden amit csinálok értelmetlen, a vége ugyanaz, csalódás és kudarc.



2023. okt. 26. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj gyorsétterembe dolgozni, és dolgozz azon is, hogy ne rúgjanak ki. Csekély azoknak a száma, akiknek a munkájuk a hobbijuk, vagy ha nem is szeretett hobbijuk, szeretik csinálni. Én most a Mekiben fogok kezdeni, és noha a munka az munka, és hosszútáv szándékozok itt elhelyezkedni, mert a távolság (5 perc séta) és a fizu az én igényeimnek megfelelő az olcsó fenntartású lakásomban, akkor is, amikor egyedül leszek benne, tehát tényleg nekem ez így megfelelőnek mondható, nem lenne bennem büszkeség és nem is híresztelném, csak tényként közölném, ha szóbakerül. Mert különben nem nincs semmi, örökké meg nem élősködhetek apámon. Erre a célra ez jó. Nem kell megváltanod a világot, de lehet nem is a munkában fogsz kiteljesedni, hanem a magánéletben leszel egy hobbi szerelmese, amit magasabb szintre emelhetsz.
2023. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a szabadban lét jót tesz a léleknek. Jót választottál. Remélem fogsz majd dolgozni benne. Sok sikert!
2023. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem csak szedd össze magad és menj el bármilyen segédmunkára, konyhai kisegítönek, felszolgálónak, kertésznek akárminek. Egy kis pénzt, tapasztalatot összegyüjtesz és valami képzésre elmész ami érdekel is.

Egy a fontos, a munkahelyeden te keresd a munkát, ne úgy kelljen könyörögni, hogy csinálj valamit, tudom ez ma nem divat sok ember szemében, de nincs az az isten, hogy ne lásd a teendöt, csak sok ember vállat von rá és nem foglalkozik vele. Rengeteg munkahelyen olyan emberek “dolgoznak” akik épp csak a minimumot teljesítik ahhoz, hogy ne rúgják ki öket, és közben savanyú pofával panaszkodnak, hogy minden szar. Én ezt sosem értettem.

Szóval egy kicsit szedd össze magad lelkileg és anyagilag, még akkor is, ha az elején sok idöd megy el utazásra. Késöbb el tudsz költözni, ha összeszedtél némi lóvét (akár munkásszállóra is, bármilyen szarul hangzik elsöre, ha hirtelen nincs jobb, a semminél mégis jobb).

Nem szabad összetörni az elsöpofonoknál. Próbápkozni kell, menni a következö munkahelyre addig, amég nem találsz valami neked valót. Állás interjún is jobban néz ki, ha épp dolgozol valahol, bárhol, mint az, hogy nem csinálsz semmit és úgy kell kuncsorognod a munkáért.

Szóval hajrá, csak kitartás kell és nyitott szem.

2023. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Menj vissza az egyetemre és diplomázz le. Nem muszáj tanítanod, de egy diplomás embernek, főleg, ha fiatal, rengeteg lehetősége van.
2023. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
4. Sajnos nem..
2023. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Keress valami melót
2023. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Én érettségi után kimentem egy évre Hollandiába, raktárban dolgoztunk, betanított munka, munkaközvetítőn keresztül, szállást, mindent adtak. Az angolt jól megtanultam, itthon nyelvvizsgát tettem, azóta dolgozom, meklette tovább tanulok. De anyámék büszkék rám, hogy milyen önálló lettem a kinti munka után. Hát valami hasonlót próbálj meg szerintem. Nem mellesleg, ha kimész, kicsit biztos hiányozni fogsz a családtagoknak. Lehet h most unnak meg csalódottak, de ha egy ilyet meglépsz, akkor biztos meg fognak lepődni rajtad.
2023. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Keress munkát, aztán ha van bevételed, költözz el és kezdd élni a saját életedet.


Hidd el, lekerül rólad a nyomás, sokkal felszabadultabb leszel, mert nem kattogsz azon, "kellek-e nekik", "miért sz.nak le", és társai.


Én 1200 km-re jöttem el otthonról, elég nyomós okkal.

2023. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én több év után találtam csak munkát. Nagyon nem egyszerű, erre az állásra is 30an jelentkeztek. Csak épp véletlenül alakult úgy, hogy engem választottak.Hidd el, több a lehetőség, mint gondolnád. Tanulj nyelveket, menj külföldre, én pl.önkéntes voltam fél évig külföldön. Ezután hazajöttem, és csak 1 év után találtam vmit, pedig vagy 200 önéletrajzot küldtem el....
2023. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kólauborkával ***** válasza:

Na igen, az önéletrazj. Próbálj valami jót csinálni, ne pedig valami szimpla felsorolást. Ott az MS world és csinálj egy egyedi önéletrajzot, a sablonokat legfeljebb azért nézd meg, hogy mi legyen benne, de ne azt töltsd ki. Amikor megfogja a 300. önéletrajzot az aszisztens csajszi, akkor lássa, hogy foglalkoztál vele, nem csak úgy összehánytad vagy kitöltöttél egy sablont. Az már jó pont lesz és több helyre fognak behívni.

És ami nagyon fontos, 1 oldalban szedd össze ami kell, csak gondold el, amikor a 2. oldalra átlapoz (a 250. önéletrajz után) és ott van mondjuk egyetlen sornyi lényegtelen semmiség, már megy is a kukába gondolkodás nélkül.

Szóval ilyen tanácsot tudok adni önéletrajz szempontjából. Késöbbre még annyit, hogy a munka szempontjából releván tapasztalatokat kell felsorolni. Pl.: a kutyát nem érdekli, ha mondjuk építöiparba mész dolgozni, hogy te milyen szépen díszítesz tortát, esetleg hogy kutyakozmetikus voltál 5hónapig. Hajrá!

2023. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!