Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megpróbáltak maguk mellett...

Megpróbáltak maguk mellett tartani, vagy akadályozni az elköltözésben a szüleid? 28-30-as korosztály.

Figyelt kérdés
Ha igen mit tettek és hogyan léptetek fel ellene? Mi lett a vége?

2023. okt. 30. 15:59
1 2
 11/14 Metionin ***** válasza:
100%
És miért nem oda raktad a megtakarításodat? Ezután ne készpénzben tárold. Ha a szüleid fizettetik veled az ott lakást, azt add oda és cső, a többit ne. A meglévőt pedig szerezd vissza, nem dughatták a föld alá.
2023. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Volt egy időszak mikor azt mondogatták, hogy be lesznek fagyasztva a számlák. Beijedtem és kivettem minden tartalékot, eltettem itthon.
2023. okt. 31. 14:21
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt a pénzt lehet, hogy már rég elköltötték. Én ilyenhez sose engedtem hozzáférni a szüleimet. Engem nagyon erősen próbáltak gátolni, elmartak tőlem embereket is, akik korábban mellettem álltak (ennyit értek, lehetne mondani utólag, de akkor csak azokra az emberekre számíthattam családon kívül). A saját pénzem viszont szent és sérthetetlen az első zsebpénzem óta, és ezt sose akarták elvenni tőlem, igaz, a bizalmamat azért próbálták megingatni a saját bizalmatlanságukon keresztül azokkal a pénzügyi eszközökkel kapcsolatban, amikbe én a pénzemet tettem (például ilyen volt a lakáskassza, amiben ők nem bíztak, én később ezzel tudtam lakást venni), de ebben meg talán segítségemre volt, hogy közgazdasági szakközépbe jártam, és jobban átláttam ezeket a dolgokat, mint a szüleim. Amikor lakást vettem, akkor is próbálkoztak azzal, hogy újítsam fel, adjam el drágábban, adjam ki albérletnek, maradjak náluk, nem jött be. Egy idő után elfogadták, hogy felnőttem, leálltak. De nem volt egyszerű. Nálunk közrejátszott a rossz légkörben és a gátjaikban az, hogy anyukám pszichés beteg, és nem mindig gondolkodott tisztán, apám meg gondolom nem akart egyedül maradni ezzel a problémával. Nekem viszont már a megélhetésemet veszélyeztette a rossz családi légkör, a munkámra is negatív hatással volt.

Egyet tehetsz, hogy nagyon határozottan kiállsz magadért, a pénzed meg tabu. Keress szobát, ne önálló albérletet, esetleg olyan munkát, ahol szállást is biztosítanak.

2023. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után én a munkabéremet a számlámra utaltatnám. Amihez még vélelenül se adnék másnak hozzáférést. A meglévő, elvett pénzedet meg követeld vissza. Nemcsak jogtalan, amit a szüleid tesznek, hanem törvénytelen is. Én megmondanám, hogy vagy visszaadják, vagy feljelentem őket lopásért.
2023. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!