Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert van az, hogy szuleinket,...

Miert van az, hogy szuleinket, nagyszuleinket csak addig erdekeljuk igazan, Amig kisgyerekek vagyunk, aztan Amint felnovunk, mar nem igen erdekeljuk Oket?

Figyelt kérdés

Lehet csak en vagyok igy ezzel, nem tudom, De en a csaladomban mindenkinel ezt vettem eszre, hogy addig vagyunk jok, Amig 18 evesek nem leszunk, aztan onnantol mar annyira nem erdeklunk senkit, csak azt varjak, hogy mikor lesz unoka, dedunoka, gyerek a csaladban megint.

Engem mar nagyon zavar, es igazabol ez a hozza allas felem a szuleimtol, nagyszuleimtol, nagynenemtol, azt eredmenyezte, hogy en nem akarom tovabb vinni a csaladi vonalat, es nem akarok gyereket.

Miert nem vagyok Jo a csaladomnak, ha mar felnottem? Miert nem erdemlek szeretetet es torodest mar felnottkent? Miert csak a gyerek szamit, a felnott nem?

Ez csak nalam problema vagy masnal is igy van?



#Gyerek szulo #Szulio leszakadas #Gyerek tavolsag tartas #Szulio szeretet
2023. nov. 15. 21:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem tapasztaltam ilyet, sem a saját családomban, sem ismerősöknél, barátoknál. Mindenhol azt látom, hogy a szülők a felnőtt gyerekeiket támogatják, segítik, sokszor erőn felül is.
2023. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

A mi családunkban is hasonló a történet, annyi különbséggel, hogy én kisgyerekként sem nagyon érdekeltem senkit... A nyarakat apai nagyszüleimnél töltöttem, majd' 300 km-re otthontól. Az ottlétem alatt korombeliekkel alig találkoztam, falun amúgy is az volt a szokás, hogy a gyerekek is segítenek a mindenféle munkálatokban, úgyhogy játszási lehetőség nem nagyon volt, meg ugye engem is befogtak dolgozni, szép kis nyaralások voltak. Egyedül a szomszéd kislánnyal volt huzamosabb ideig kapcsolatom, akivel idővel már csak a kerítésen keresztül beszélgethettem, mert valami nonszensz dolgon összevesztek nagyapámék a szomszédjaikkal, ezért bosszúból nem mehettünk át egymáshoz...

Ők soha nem kerestek, ajándékot sem nagyon kaptam tőlük (bezzeg a másik unokát szarrápénzelték, de ez az ő dolguk), viszont én mindig megkaptam, hogy soha nem keresem őket, meg ment a beszólogatás, amikor 300 km utazás után fel mertem anyámat hívni, hogy apámmal rendben megérkeztünk, hogy „Látom, innen oda megy a vonal, csak onnan ide nem jön”. A sors fintora, hogy amikor nagyapám egyedül maradt a mama és apám halála után, akkor sokszor eszébe jutott a telefonszámom. Csak nekem sem időm, sem kedvem nem volt a hülyeségeit végighallgatni napi 2 órában (szó szerint a semmiről, meg a szomszédok ócsárolásáról szólt a beszélgetés, mert ugye rajta kivűl mindenki hülye volt a világon).


Anyai nagyapámnál meg az volt a sztori, hogy újraházasodott még a születésem előtt, onnantól kezdve anyám kb. megszűnt létezni számára, így hát unokaként nem volt velem foglalkozva. Egyedül annyi volt, hogy pár évig együtt töltöttük a karácsonyt, akkor kaptam ajéndékokat, ennyire voltam unokaként kezelve, aztán abba is belekavart az új feleség, úgyhogy a karácsonyozások is elmaradtak idővel.


A képlet egyszerű: ahonnan nem kapsz szeretet, oda nem kell menni. A rokoni szál az csak akkor érdekes az ilyen embereknél, amikor nekik kell valami, és erre tudnak apellálni, hogy „de hát rokonok vagyunk, ezért neked MINDENT meg kell értük tenned”, fordítva ez nem számít. Egyszerűen csak mérsékelni kell a velük való kapcsolattartást.

2023. nov. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van.
2023. nov. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

8-as

Dehogy nem kepzelem bele, anyunak van mehetneke, mennek is a pasijaval Ide oda, csak hozzam nem, mert, hogy Anglia az nem eleg tropusi nekik.... Ertem meg szimplan gondolom nem eri meg jonni, inkabb mennek a melegebb eghajlatra...


Amugy meg akarhannyszor hivom anyut, ot mindig zavarom, mert o eppen aludt (delutan 2kor) vagy eppen vezet, vagy eppen massal beszelget, vagy eppen eszik es en zavarom... Megbeszeltuk, hogy mivel en itthonrol dolgozok es egy beszelgetesre en mindig raerek, engem nem zavar Soha, ezert o hivjon, nah De van hogy 2 honapig nem hiv, aztan mar en unom meg, hogy nem beszeltunk miota es felhivom, es jeee, eppen zavarom.


10-es

Sajnalom :( Ez hasonlit az en helyzetemre. Nem ertem igazabol, hogy miert Kell ilyennek lenniuk :/


Amitol nalam most kiborult a bili es Ami miatt most kicsit Rosszul erzem magam az az, hogy mamammal beszeltem tegnap es elujsagoltam neki boldogan, hogy elkezdtunk hazakat nezegetni es, hogy direkt olyat keresunk, ahol lenne egy plusz szoba arra az esetre, ha meglatogatnanak es, hogy az milyen Jo lesz es mennyivel kenyelmesebb Lesz nekik is es, hogy remelem, akkor szivesebben jonnek ki hozzam ok is, akar hosszabb Idore is. Nah erre a valasz: Szulj gyereket, akkor megyek es segitek.

Mondom neki: Tudod, hogy nekem nem lesz, en azt szeretnem, hogy hozzam, ertem akarjatok Ide jonni, hogy egyutt legyetem velem.

Valasz: De en erted nem akarok, en egy kis babaert akarok menni, babazni akarok., azert megyek, De amugy meg miert menjek.


Nah ez nekem nagyon rosszul esett es igazabol itt esett le nekem a tantusz, hogy nalunk a csaladban, mindenki csak a kisgyerekekkel van el, es Amint felnovunk, mar mindenki sz.rik mindenkire 🤷🏻‍♀️ Ugy ez a Mondat felvilagositott es pofan csapott.


12-es

Ezt a nagypapas sztorit sajnos teljesen at erzem, detto ugyanez van az en papammal is most...

Sajnalom :(

Mondjuk az egesz storyd nagyon hasonlit az en csaladom masik felere (kapok mind ket oldalrol rendesen).

Te mar feltudtad mind ezt dolgozni? Ha igen, hogy? Vagy csak szimplan elfogadtad, hogy ez van, aztan kesz, ezzel egyutt Kell elni?

2023. nov. 16. 09:35
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

"csak azt varjak, hogy mikor lesz unoka, dedunoka, gyerek a csaladban megint."


Nem tudom, olyasmikre gondolok, hogy:

- az utódaik által szeretnének tovább élni, "transzcendálni". Úgy gondolhatják, hogy ők már megcsinálták a melót a felneveléseddel, most már melóz te az unokák felnevelésén.

- Úgy tekintenek a gyerekre, mint a cuki hobbiállatokra (cicuskák, kutyuskák). Ugye őket könnyű szeretni. Adsz nekik kaját, megsimogatod őket és máris visszahízelegnek. Igazándiból talán nem is a hobbiállatokat vagy a gyerekeket szeretik, hanem azt, ahogy azok visszaszeretik őket. Meg gondolom szerethetik azt, hogy a gyerekre viszonylag könnyen tudnak hatni, ezért valahogy saját maguk kiterjesztéseként tekintenek rájuk.

- Mondják, hogy az idős kor sokszor második gyermekkor. Jól tartott gyermeknek sokszor ilyesmi a belső élménye: "Én tökéletes vagyok és ti is tökéletesek vagytok, mert tökéletesen szolgáltok engem". Lehet ezért nem érdekli őket, hogy mi van veled, mert ilyenkor tökéletes szolgálatot várnak, ami ilyenkor a dédunoka és a családi harmónia felmutatása is.

2023. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
40%

Mert a 60-70+ degeneráció abban szocializálódott, hogy a fiatalabb ugrálja körbe a rangidőst, leginkább a fiatalabb kontójára. Ugyanígy van most is a legtöbb olyan helyen, ahol több generáció él egymás seggében faluhelyen, megnyugtatlak. Ha meg régen merészelt 8-9-10 óra munka után pihenni, akkor meg kapta az ívet, hogy milyen szar alak, mert nem ugrott, ahogy az amúgy aránylag jó állapotban lévő '50-es szülő-pl. nem volt semmi, ami bármiben hátráltassa, mint végtag hiány, cukorbetegség, köszvény, stb.- elfingotta magát, hogy unatkozik, amit ez a generáció sokkal jobban a szívére vett, mint akik a '80-as évek végefelé vagy '90-es években, vagy később születtek.

A '90-es években, meg pár 1985 után születettek az elsők, akiknek megfordul a fejükben kollektíven, hogy jééé, lehet másképp is, mint ahogy az őseink nyomták. Ez az, amit az öregek gyomra nem vesz be, hogy bizony ma már következménye van a szar bánásmódnak és nem nyel le mindent a fiatalság a kor miatt.

2023. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Azokból, amit leírsz, nekem az jön le, hogy téged nem kedvelnek igazán sajnos, vagy valamiért neheztelnek rád. És mivel tudják, hogy nem akarsz gyereket, ezért ez a legtutibb kifogásuk, hogy majd akkor mennek, ha lesz gyerek (= sosem). Furcsa, hogy gyerekként magadra hagytak, meg ha most hazamész, elmennek otthonról. Ez nem egy jól működő család, valószínűleg kerülik azt, akivel konfliktus volt/van, ahelyett, hogy átbeszélnék.


Normál esetben az ember sosem szűnik meg a szüleinek a gyereke lenni, felnő ugyan, de a kötődés ugyanolyan erős, nincs olyan, hogy az összes szeretet már csak az unokának megy.

2023. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%

Lehet rosszul gondolkodom, de szerintem felnőtt embernek már nem a szüleitől, nagyszüleitől kell várnia szeretetet meg törődést, hanem a párjától, barátaitól illetve neki kell továbbadnia a gyerekeinek.


Nyilván itt valami nem működik, a kérdezőt elmondása szerint már kiskorától nem különösebben szeretik. Ez szomorú dolog, de kár olyan vonat után futni, ami már elment.

2023. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
#16 Pont a 60-70+ "degeneráció" képviselői azok, akik a saját egészségük és anyagi jólétük rovására támogatják a felnőtt gyerekeiket, unokáikat. Nem egy ilyet ismerek. A nyolcvan fölötti szomszédom a fiát, unokáját támogatta anyagilag, segített az építkezésben, nyaraltatta a dédunokáját. Őket még úgy nevelték, hogy a családnak össze kell tartani.
2023. nov. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%
18-as: Nagyon szar lenne,ha így volna. A barátok jönnek-mennek,leszakadoznak mellőled. Rosszabb esetben a párkapcsolatok is,mindenesetre ezer banánhéj van itt is amin el lehet csúszni. Anyánk,Apánk,Nagyszüleink fixek. Mégis kitől kéne szeretetet várni,ha nem tőlük? Jól is nézne ki ha a szeret alapból csak limitált ideig lenne elérhető.
2023. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!