Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert van az, hogy szuleinket,...

Miert van az, hogy szuleinket, nagyszuleinket csak addig erdekeljuk igazan, Amig kisgyerekek vagyunk, aztan Amint felnovunk, mar nem igen erdekeljuk Oket?

Figyelt kérdés

Lehet csak en vagyok igy ezzel, nem tudom, De en a csaladomban mindenkinel ezt vettem eszre, hogy addig vagyunk jok, Amig 18 evesek nem leszunk, aztan onnantol mar annyira nem erdeklunk senkit, csak azt varjak, hogy mikor lesz unoka, dedunoka, gyerek a csaladban megint.

Engem mar nagyon zavar, es igazabol ez a hozza allas felem a szuleimtol, nagyszuleimtol, nagynenemtol, azt eredmenyezte, hogy en nem akarom tovabb vinni a csaladi vonalat, es nem akarok gyereket.

Miert nem vagyok Jo a csaladomnak, ha mar felnottem? Miert nem erdemlek szeretetet es torodest mar felnottkent? Miert csak a gyerek szamit, a felnott nem?

Ez csak nalam problema vagy masnal is igy van?



#Gyerek szulo #Szulio leszakadas #Gyerek tavolsag tartas #Szulio szeretet
2023. nov. 15. 21:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20%
#20 Felnőtt emberként senkitől nem kell elvárni, hogy gyerekként szeressenek. A saját szüleidtől sem. Egyszerűen van az a pont, amikor fel kell nőni és felnőtt emberként kell előre menni a világban.
2023. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorunak talalom, hogy sokan ugy gondoljatok, hogy felnottkent nem varhato el a szuloktol, hogy ugyanugy, tiszta szivvel es torodessel szeressenek, mint gyermek korban....Ilyen kommenteket olvasva elegge elszomorodok, hogy milyen sz*r Világ is ez, hogy az ember a sajat csaladjatol nem varhat el szeretetet es lelki tamogatast...
2023. nov. 17. 20:31
 23/25 anonim ***** válasza:
67%

Ez azért szomorú, mert ha fordítva van, tehát a felnőtt gyerek nem törődik a szüleivel, akkor mindenki eljátssza a hattyúk halálát.

Én még azt tudom mondani, hogy most hanyagold őket a saját mentális egészséged érdekében. Mérgező hatással vannak rád. Nem azt mondom, hogy végleg fordíts nekik hátat, de egy darabig, amíg nem csendesedik le ez benned. Ezt is érdemlik különben.

2023. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
19-es: az nagyon jó, ha ezt láttad, mert nagyon nem ez az átlag. Egyik nagyszülőm se (83 meg 86 évesen meghaltak pár éve-támogatta a szüleimet egy büdös buznyákkal sem.
2023. nov. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

#14, nem volt rajta mit feldolgozni. Nyilván láttam, hogy valami nincs rendben, amikor az összes korombélitől azt hallottam, hogy milyen jó nekik a nagyszülőknél, én meg még csak le sem voltam szarva. Erre mondják azt, hogy a családtagjait nem válogathatja meg az ember, és nem is kell mindenkit feltétel nélkül szeretni, természetesen én sem várom el senkitől. Az alapvető emberi tiszteletet mindenkinek megadom, azon túl csak azt adom vissza, amit kaptam.


Igazából egyikre sincs szükségem, mert régen sem alakult ki normális nagyszülő-unoka kapcsolat, és ezért nincs is, ami hiányozzon. Persze van, amikor belegondolok, hogy „mi lett volna, ha”, de nekem ez jutott, és kész.

2023. nov. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!