Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azon voltak, hogy...

Szüleim azon voltak, hogy minél előbb elküldjenek albérletbe, most meg állandóan hívogatnak mikor megyek le. Ha menni akarok, már haza 1-2 óra után, már marasztalnak. Mire véljem ezt?

Figyelt kérdés

2023. nov. 21. 17:44
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
48%

Hát, szerintem nem normális ez a viselkedés a szülők részéről.


Kb a 18 éves gyereket hívogatják így, amikor az önszántából ment el.


De, ha hívogatnak, akkor arra gondolnak egyedül életképtelen vagy, de akkor, minek küldenek el?


Én ha ennyire félnék, hogy a gyerekem életképtelen, akkor azt mondanám maradjon otthon.


Itt a példa, hogy ettől nem lesz önállóbb egy ember, mert nem otthon lakik.


Szerintem 5-10 év múlva is kifogod írni ugyanezt a kérdést, akkor már az unokát fogják követelni, akkor is, ha barátnőt se vittél haza sose.


Amúgy én nem venném fel nekik a telefont mindig.


Vannak emberek, akik sose nőnek fel érzelmileg, a kérdező is ilyen lehet.


Apám 60 felett van, de ha baja van anyámmal másokat hívogat, a testvéreit, és tőlük várja a megoldást.


Szerintem ilyen gondokon a pszichológus segíthet vagy az se.

Vagy az se.


Ez a költözés inkább csak a, probléma szőnyeg alá söprése.

2023. nov. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
32%
Lehet nárcisztikusak. Az én anyám is valahol már örülne,ha megszabadulna tőlem,korábban is mindig ezt hangoztatta,de most csendben van mert én tartom őt el. Egyébként így is szemét vagyok mert sokat dolgozokés pl nem jut időm vagy erőm a házimunka nagyjára,szóval "ennyit" az erkölcsi kérdésekről..
2023. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell mindig felvenni a telefont.
2023. nov. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
A 27-28 az még nem volt sokat fiatal 10 év az semmi
2023. nov. 22. 05:46
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalkorú a 14-18 év közötti, korlátozottan cselekvőképes személy. 18éves kortól fiatal felnőtt, cselekvőképes. A 27-28 éves az fiatal felnőttnek számít, akinél normális, hogy kirepül a szülői házból és a saját lábára áll, hiszen 2-3év és 30 lesz, aki már középkorú felnőtt. Még az sem idős, de messze nem gyerek. A húszas évek végére normális esetben már teljesen önálló. Befejezte az iskoláit, munkát vállalt és elkezdi építeni a saját életét.
2023. nov. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Nem középkorú!!!!!
2023. nov. 22. 07:25
 27/39 anonim ***** válasza:
73%
Szüleid valahogy próbálnak rávenni, hogy önállósodj, mert ók sem élnek örökké. Azért hívogatnak, mert aggódnak érted, boldogulsz-e az életben. Ha kell segítenek is, de egyre inkább meg kell állni a saját lábadon. Ha ez ellen tiltakozol, akkor nagyobb a baj, mint gondoltam.
2023. nov. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
72%
Jázus bmeg, nem unod még???
2023. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
72%

Kedves válaszolók, a kérdező lassan egy éve HETENTE itt hisztizik, hogy őt 28 évesen merészelték VÉGRE elküldeni otthonról, meg hogy ő "gyerek", stb. stb.


Ezóta kiírt még egy kérdést, csak ott már 30-nak hazudja magát.

2023. nov. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Azokat nem én írtam!!
2023. nov. 22. 11:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!