Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul esik anyámtól ez a...

Rosszul esik anyámtól ez a viselkedés, hogy kerekedjek felül ezen?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek a húgom a legkisebb és van egy bátyám is.

A húgommal valahogy mindig kivételezett, be tudtam annak, hogy ő az egyedüli lány.

A húgom terhes lett, és úgy csinál anyám mintha most születne az első unokája. Pedig nekem is van már gyerekem és a bátyámnak is. De most valahogy 100x jobban fel van pörögve, folyamatosan csak erről beszél. Mikor az én gyerekem vártuk fele ennyire se volt feldobva. Persze félre ne értsetek, egyáltalán nem tesz különbséget az unokák között. Mindenkit nagyon szeret, bármikor lehet rá számítani, szeret minket. De ez valahogy rosszul érint, hogy most teljesen más.


2023. nov. 23. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
És neki elmondtad az érzéseidet?
2023. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kólauborkával ***** válasza:
79%

Az első ember a családban aki szó szerint azt fogja átélni, amit ő. A szülést.

Te ugye nem szültél, meg terhes sem voltál… érted.

2023. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A bátyám és az én feleségem is át élte a szülést, ők is a család részei ugyanúgy.
2023. nov. 23. 11:22
 4/13 Kólauborkával ***** válasza:
82%
Persze, a de gyerekei mégis csak ti 3-an vagytok. Félre ne érts nagy dolgok azok is, de vakon azt feltételezem belsöleg valami ilyen oka lehet.
2023. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Nézd szerintem is genyó dolog ez az érzelmi különbség megnyílvanulás, de nincs mit tenni.

Férfiként kapard össze magad és vedd tudomásul, hogy rz még rosszabb is lesz a többi unoka kárára.

Egyértelmű, hogy a lányát jobban szereti, és ez számotokra testvereknek is nyilvánvaló, ami megint egy hányadék dolog, de ez van.

Tele a világ hányadék anyákkal.

2023. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Soha nem mondanám anyámra, hogy hányadék anya. Mert jó anya, és bármikor lehet rá számítani bármiben.

Csak ez a dolog most eléggé szembetűnő lett.

2023. nov. 23. 11:31
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

6.

Ja remek anya. Mégis itt pityogsz, mint egy nő!

"A húgommal valahogy mindig kivételezett, be tudtam annak, hogy ő az egyedüli lány."

Anyák gyöngye..

És mi lesz még itt, ha a kishercegnője lebabázott.

2023. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

A férfiaknak is lehetnek érzéseik, és ennek kifejezése nem "pityogás, mint egy nő", #5 és #7. Ez már nem az 50-es évek.


Kérdező, úgy tudsz rajta felülkerekedni, hogy elfogadod, hogy ez azért más, mert a lánya terhes, azon megy keresztül, amin ő is keresztülment. Ha nőként az ember lánya terhes, az más érzés, mintha a fia felesége az, de ettől nem szeret téged vagy a gyerekeidet kevésbé.

2023. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

8.

Persze, hogy lehetnek, de te nem érzed ezt itt, így előadva gáznak?

Hol a felesége, tesója akivel megbeszélhetné?

Családos, felnőtt férfi itt pityog? Fura.

2023. nov. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Abban látom a különbség okát, hogy amikor egy nő szül, akkor az anyját keresi többet, ő fog az elején (és talán utána is) közelebb kerülni a babához. Az anyós ilyenkor egyenértékű nagymama, de nem az első, akit felhív a friss anyuka, ha valami történik vagy segítségre van szüksége. Nem őt hívja át, hanem az anyját, akiben ösztönösen jobban bízik. Anyukád ezért lelkesedik jobban a lánya születendő babájáért. Nem kevesebb a te gyereked sem, de a feleséged is valószínűleg az anyjára támaszkodik jobban, nem a te anyádra, ugye?
2023. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!