Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyja tönkretette az...

Az anyja tönkretette az életét, de ő mégis őt védi. Hogy tudnék így segíteni neki kijönni ebből a traumás kötődésből?

Figyelt kérdés
A feleségemről és anyjáról van szó. Világéletében úgy beszélt vele az anyja, mint a kutyával. Ha bármi nem tetszett neki, üvöltött vele, érzelmi zsarolta,pl. sokszor tőlem rohant haza fejvesztve mikor ismerkedtünk, mert hívta telefonon, és ordította neki, hogy most azonnal hazamegy! (Első hívásra mondta, hogy most nem érek rá anya, aztán második hívásra jött ez az üvöltéses.) Ilyenkor még ő kért mindig bocsánatot. Meg mindig mindenért. Pénzileg is teljesen kihasználták, míg otthon élt, fél fizuját rendszeresen elvette, meg egy csomó mindent vele fizettetett. Persze az is baja volt, hogy én lettem neki, azzal is cseszteti azóta is, hogy miattam megváltozott teljesen. Persze mert miattam már többször tud nemet mondani, egy fokkal jobban kiáll magáért. De még most se tud teljesen. És ez nagyon aggaszt, mert az a nő komolyan súlyos ránézve, megalázza, és nem bírom elviselni, ahogy bánik vele. Ja előttem nem is mer úgy viselkedni. Csak ha nem vagyok ott. Előttem meg játsza a nagy szerető anyát. Többször volt hogy telefonhívásuk után remegve rogyott össze a feleségem a földre. Azt mondta azért mert szégyelli magát előttem, hogy hallottam, hogy hogy beszél vele telefonon. Azt csinálom, hogy megyek én is vele heti egyszer szülőlátogatóba, és akkor nyugi van. Ő még így is felmenti az anyját a sok szar alól, de így bármikor kicseszhet vele az anyja, ha én nem vagyok ott. Mit csináljak? Pszichológushoz nem hajlandó elmenni. Még velem is nehezen beszél erről. Sokszor mondja, hogy tudja, hogy miket csinált vele az anyja, de mégse képes haragudni rá. Mit kezdjek? Teljesen elkeserítő. Én nem adhatok ultimátumot az anyának, mert nem akarja a feleségem. Mivel ő nem akar kapcsolatot megszakítani, ő "békét" akar. De nincs béke, az a nő kifejezetten ártani akar neki, bármi jó dolog történik velünk, pofákat vág, fintorog, féltékeny...

#anya #szülő #feleség #nárcizmus #Tramuás kötődés
nov. 24. 12:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Látod, hogy nem tudsz, akkor milyen választ vársz?


El sem kellett volna venned valakit, akinek ilyen mentális gondjai vannak és nem is akar rajta változtatni.


Az én anyám se normális, meg is szakítottam vele a kapcsolatot, és nem is lennék olyannal, aki ilyen nemnormális, mint a feleséged.


Te is megszoksz vagy megszöksz.

nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Miért mentek az anyjához hetente látogatóba? Szerintem ritkítani kéne a látogatásokat.
nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
93%

Elképzelhető, hogy ebből előbb-utóbb az lesz, hogy összeveszel a feleség anyjával. Ezután a feleség anyja rátok fog szállni (vagy csak rád, vagy kettőtökre). Igyekszik majd mindenféle módon tönkretenni az életedet / életeteket. Ha van gyerek / hitel / közös vállalkozás, akkor ezen a ponton a válás sem igazán fog megoldást jelenteni, szóval örökre tűrni kell ezt a sz4rt.


Mindeközben pedig a feleséged nem fog mellédállni (vagy nem igazán, el-elbizonytalanodik majd időnként), és így igazán pocsékul fogod magad érezni.


Lehet hogy a feleségedet egy ártatlan áldozatnak gondolod (ez lehet hogy részben így is van, de amúgy meg egy felnőtt ember, aki lehetne kicsit önállóbb gondolkodású, lehetnének saját gondolatai, nem kéne ilyen elnyomott gyerek módon léteznie), akit még szeretsz is, de szerintem ezt nem lehet megjavítani, ez csak szép lassan egyre rosszabb lesz.


Meg igazából nem nagyon lehet tisztelni egy olyan nőt (vagy nemtől függetlenül embert), aki nem tud semmilyen szinten kiállni magáért (az anyja előtt például). Így pedig szeretni sem nagyon van miért.


Ha az anyós haldoklik, vagy legalább ezer km-re lakik (vagy elköltöztök tőle legalább ezer km-re), akkor talán adnék ennek egy esélyt. Ha nem fogtok messze lakni, és az anyós él még évtizedekig, akkor (hacsak nincs gyerek hitel meg ilyenek) akkor én menekülnék ebből a szituációból. A nyugodt élet egy felbecsülhetetlen érték.

nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elvárja az anyja, hogy heti egyszer menjen, ő meg még mindig meg akar felelni neki. Meg még heti egyszer fel is hívja telefonon.

1-es reménykedek benne, hogy valahogy megoldódik ez. Mert alapból ő nagyon értékes ember, empatikus és nagy a szíve. Pont ez a veszte... hogy hagynám magára az ördöggel ezek után?...

Azt se értem hogy tudja még szeretni, ha az agyával ő is felfogja hogy az anyja rosszat akar neki.

nov. 24. 13:13
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Ne az anyjának adj ultimátumot, hanem a feleségednek. Menjen el pszichológushoz. Ha erre nem képes, akkor nincs miről beszélni. Feleséged lehet még sok, életed csak egy van. Eleve nem kellett volna így házasodni.


Én pont ebben a helyzetben voltam, a párom (aki ma már a férjem) kerek perec megmondta, hogy így nem látja a kapcsolat jövőjét. Sokáig jártam pszichológushoz, végül el tudtam engedni ezt a beteges ragaszkodást, korábban soha nem éreztem magam szabadnak, de most az vagyok, nem is engedném többé az anyámnak, hogy így viselkedjen velem.


De gondold csak el, ha gyereket vállalnátok, mi lenne. Borzalom, egy gyereknek lenne gyereke. Anyóssal együtt nevelhetnétek mindkettőt. Addig lépj valamit, amíg nem késő. Gyerekkel már az lesz.

nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3 én is azt hiszem, hogy előb-utóbb én fogom ott kinyitni a számat, de abból nagy balhé lesz az biztos. Mert az a nő egyáltalán nem visel el semmilyen kritikát, engem akkor kitilt abból a házból, az tuti. Viszont akkor megvédeni se tudom, ha nem vagyok ott. Csak ezért hallgatok.

Egyébként nincs gyerek és hitel sem, a nő meg még csak ötvenes éveiben jár, és egy városban lakunk.

nov. 24. 13:20
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Én nem tanácsolom, hogy ultimátumot adj a feleségednek, a legrosszabb, ha választania kell olyan emberek között, akiket szeret. Mert az a helyzet, hogy pont azért, mert nagy szíve van, szereti az anyját, akkor is, ha az anyja ezt egy kicsit sem érdemli meg. Viszont a pszichológust erőltesd, keressetek egy igazán jót, jót fog neki tenni. Szerintem jól tetted, amit tettél, hogy mellette vagy, bátorítod, növeled az önbizalmát. Ennek lesz eredménye, látod, már most is van, már mer néha nemet mondani. Szerintem így haladjatok előre, apró lépésenként. Aztán, ha lesz lehetőség messzebb költözni, használjátok ki az alkalmat. A látogatásokat is fokozatosan ritkítsátok. Először csak mondjatok le egyet egyet, aztán egyre többet, mire megszokott lesz a max havi egy.
nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

5- az a baj, hogy ő nem fog elmenni pszichológushoz. De mivel szeretem, nem akarnám magára hagyni se, mert tényleg nagy lehet az önbizalomhiánya... A kapcsolatunk elején nem láttam át ezt a helyzetet sajnos ilyen durvának, akkor kellett volna rájönnöm ezekre...

5 te mit éreztél, te miért nem tudtál elszakadni? Olyan jó lenne megérteni, mi van egyáltalán az ő fejében. Ennyire szereti? Vagy ennyire akarja, hogy szeresse az anyja?

nov. 24. 13:32
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

Én nagyon sajnálom ezt a nőt! Neki fájdalmas hogy nem szereti az anyja ahogy kéne es ezt bárkinek nagyon nehez szinte lehetetlen megemészteni.

Megpróbál tenni amit tud. Hogy minden jó legyen.

1 es, de kegyetlenül adod a tanácsot, hogy hagyja ott a párja!

Nem tehet az a szerencsétlen arról, hogy ilyen helyzetben van es hogy nem tudja megoldani!

Szerintem ha te, kérdező, szereted ezt a nőt, akkor ne rúgj bele te is egyet, hanem mutasd meg neki, hogy milyen a szeretet es majd meg fogja érteni lehet előbb utóbb....

nov. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

"Világéletében"

. Akkor most mit szeretnél? Minek vettél a nyakadba ekkora terhet? Az feleséged dolga ebből kimászni, de Te már így választottad őt, ha jól értem.

nov. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!