Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyja tönkretette az...

Az anyja tönkretette az életét, de ő mégis őt védi. Hogy tudnék így segíteni neki kijönni ebből a traumás kötődésből?

Figyelt kérdés
A feleségemről és anyjáról van szó. Világéletében úgy beszélt vele az anyja, mint a kutyával. Ha bármi nem tetszett neki, üvöltött vele, érzelmi zsarolta,pl. sokszor tőlem rohant haza fejvesztve mikor ismerkedtünk, mert hívta telefonon, és ordította neki, hogy most azonnal hazamegy! (Első hívásra mondta, hogy most nem érek rá anya, aztán második hívásra jött ez az üvöltéses.) Ilyenkor még ő kért mindig bocsánatot. Meg mindig mindenért. Pénzileg is teljesen kihasználták, míg otthon élt, fél fizuját rendszeresen elvette, meg egy csomó mindent vele fizettetett. Persze az is baja volt, hogy én lettem neki, azzal is cseszteti azóta is, hogy miattam megváltozott teljesen. Persze mert miattam már többször tud nemet mondani, egy fokkal jobban kiáll magáért. De még most se tud teljesen. És ez nagyon aggaszt, mert az a nő komolyan súlyos ránézve, megalázza, és nem bírom elviselni, ahogy bánik vele. Ja előttem nem is mer úgy viselkedni. Csak ha nem vagyok ott. Előttem meg játsza a nagy szerető anyát. Többször volt hogy telefonhívásuk után remegve rogyott össze a feleségem a földre. Azt mondta azért mert szégyelli magát előttem, hogy hallottam, hogy hogy beszél vele telefonon. Azt csinálom, hogy megyek én is vele heti egyszer szülőlátogatóba, és akkor nyugi van. Ő még így is felmenti az anyját a sok szar alól, de így bármikor kicseszhet vele az anyja, ha én nem vagyok ott. Mit csináljak? Pszichológushoz nem hajlandó elmenni. Még velem is nehezen beszél erről. Sokszor mondja, hogy tudja, hogy miket csinált vele az anyja, de mégse képes haragudni rá. Mit kezdjek? Teljesen elkeserítő. Én nem adhatok ultimátumot az anyának, mert nem akarja a feleségem. Mivel ő nem akar kapcsolatot megszakítani, ő "békét" akar. De nincs béke, az a nő kifejezetten ártani akar neki, bármi jó dolog történik velünk, pofákat vág, fintorog, féltékeny...

#anya #szülő #feleség #nárcizmus #Tramuás kötődés
2023. nov. 24. 12:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja es meg 1 dolog, ha valaki KIMERÜLT idegileg, évek óta stresszben él, annak nem mukodik az elméje, ahogy kell, az már nem tud konklúziókat levonni stb.

Már csak reagalni van ereje, új dolgokra rájönni nem es ez minden abuzus áldozatra igaz.

Sok év kell es pihenes, hogy madártávlatból kezdjen látni lefele !!

2023. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%
lazábbra kéne venni a látogatások sürüségét.
2023. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%

Ugya tudod, hogy sosem szabad egy városba költözni az anyóssal?

Menjetek el nyaralni egy nagyot, csináljatok együtt digitális detoxot, tehát telefon kikapcs. A te családoddal mi van? Velük milyen a kapcsolat?

Ismerem az ilyen “anya” típust, az enyém is ilyen. Évekig szórakoztam vele, “mert hát mégis az anyám, szeretnem kell”. Aztán egyszer csak elegem lett és a férjemnek is. Most azt se tudja hol lakunk, apámnak megtiltottam, hogy elmondja, különben vele is megszakítom a kapcsolatot. Viszont a felismeréshez kellett az, hogy sokat beszélgessünk a férjemmel erről, hogy elmondja: ez nem fog változni pozitív irányba, ez akkor is így lesz ha gyereket akarunk és a végén a folyamatos stressz miatt valami komoly betegségem lesz.

Azóta nekem anyósom sokkal több, mint egy anyós, bármi olyan gondom van inkább vele vagy az idősebb tesómmal beszélek (aki szintén offolta anyánkat). Nekem pedig nem gyulladt örökké az arcom, nem hullik csomókban a hajam, nem ég a gyomrom örökké.

Próbálj meg minél több programot csinálni vele, hogy esélye se legyen találkozni a kedves mamival. Ja és beszélgessetek többet a jövőről. Kutya, macska, kert, vidéki ház, karrier, gyerekek..

Ha a telefonos beszélgetésre sor kerül, ne engedd egyedül beszélni, ha látod a kiborulás jeleit, azonnal lépj közbe. A férjem egy alkalommal kiszedte a kezemből a telefont és megmondta anyámnak, hogy nem beszélhet így velem.

A bántalmazó kapcsolatból baromi nehéz kiszakadni, akkor is ha tudja, hogy bántják. Pont emiatt kellene beszélnie egy szakemberrel vagy legalább egy baráttal.

2023. nov. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
94%

Azén anyám is hasonlóan bánt velem

és erre az volt a megoldásom

hogy elmenekültem tőle szó szerint

és már nem is tartom vele a kapcsolatot.

Nálatok is ez lenne a megoldás.

2023. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
95%

Két lehetőség van:


1: kibírjátok az anyósod haláláig együtt fogcsikorgatva


2: az anyósod tönkre fogja tenni a házasságotokat, és el fogtok válni óriási háborúskodással, mert amíg az anyósod életben van, a feleséged akkor sem fog kettőtök közül téged választani, ha az élete múlik rajta. Mert a feleséged kétségbeesetten vágyik arra az anyára, akit soha nem kapott meg, és már soha nem is fog, de ezt persze magának sem ismeri be.


Anyám nagyon hasonló volt, apámmal velük a második eset történt.

2023. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!