Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki nem tartja az egyik...

Ha valaki nem tartja az egyik szülőjével a kapcsolatot, és az meghal, akkor hogyan értesül az esetleges örökségről?

Figyelt kérdés
dec. 2. 20:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
39%
Az én apámnak 2 családja is volt mi meg egy másik utánunk.Ott született 4 gyerek mi ketten vagyunk az öcsémmel..Fel sem merült bennem a kérdés hogy hagyna e ránk bármit is az apánk..Nyilván a mostani családjára hagyja.De ha rám hagyna akármit is se kellene..
dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%

"8, és mi lett a vége? Remélem, visszaüvöltöttél neki."


Sajnos nem. Nem tudhatta, hogy engem nem érint meg az apám halála, de remélem azokkal kedvesebb, akik valóban szeretett embert veszítettek el.


Nem értem, miért volt nehéz megtalálnia, mikor ugyanaz a nevem, és ugyanúgy Budapesten élek, és azt mondta, apám testvére mondta neki, hogy mi (húgommal) létezünk.


Semmi nem volt, kaptunk levelet, hogy mivel nem volt semmije, nem is lesz hagyatéki.

dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
44%
Bejelentkezik a jegyzőnél.
dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem volt aki a halala eseten a beirja az orokosokat akkor nem ertesitenek.

Sem az onkoanyzati hagyateki ugyintezo ek sem a kozjegyzonak nem kell megkeresnie az orokost.

A hagyateki ugyintezo ha nem jelentkezik seni akkor kifihessztik 60 napra es utana adja at a kozjegyzonek a hagyatekok egy leltar uzan. A leltarban a ertekesebb vagyontargyak kerulnek be. De sok esetben kimarad ez az pl auto ekszer kezpenz ...

dec. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%
senki nem keresi szerintem.
dec. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

"Nem tartottad a kapcsolatot vele, a vagyona meg kell?"


És? A kapcsolatnemtartásnak komoly oka van.


Én úgy fognám fel, mint az elrontott, stresszes, gyomoridegben telt gyerekkorom és és vele járó sérelmek jogdíja. Ha már elszúrta a gyerekkorom, legalább anyagiaknan legyen belőle hasznom, hogy oda születtem, ahova.

dec. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%
Sehol nem fognak utána nézni, egyébként meg ha nem tartottad vele a kapcsolatot simán ki is zárhatott az örökségből és akkor semmit se kapsz, még levelet se
dec. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
93%
Apám, aki nem csak anyánktól vált el, hanem tőlünk is, azt mondta az új szomszédainak, hogy nincsenek gyerekei. Néha felhívott, hogy anyánkat gyalázza, én olyankor lecsaptam a telefont. A halála után fél évvel értesítettek, hogy meghalt. Eladta a lakását, maradt utána egy kevés készpénz, nekünk kellett kiüríteni a lakását, hogy azt a kevés pénzt megkaphassuk. Köztemetése volt, megsirattam, pedig nem érdemelte meg.
dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Amikor apám meghalt, engem és a húgomat, de az apám nővérét sem értesítette senki. Se a haláláról, se a hagyatéki tárgyalásról. Kb 8 évvel később, egy véletlen folytán tudtam meg, hogy meghalt. Mondjuk mi se tartottuk a kapcsolatot több mint 10 éve és az örökség sem érdekelt, így nem mentem utána a dolgoknak.
dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
24%
#16 Ha nem kellett a társasága, akkor az örökség se kelljen. A elrontott gyerekkorodnak még nincsen jogdíja.
dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!