Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki nem tartja az egyik...

Ha valaki nem tartja az egyik szülőjével a kapcsolatot, és az meghal, akkor hogyan értesül az esetleges örökségről?

Figyelt kérdés
dec. 2. 20:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
32%
16os esetleg a "jogdíjat" kérd édesanyádtól, hogy nem hagyta ott előbb az apádat vagy hogy ilyen embernek szült
dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

"A elrontott gyerekkorodnak még nincsen jogdíja."


De van, ha nem végrendelkezett másképp. Az örökség pedig, mint látod, nem a kapcsolattartástól függ, az jár mindkét szülőtől, mert vállaltak, ha nem így érzik, rendelkezzenek másképp.


Nem én kértem, hogy megszülwssek, ha már normálisan, szeretetben felnevelni nem tudtak, legalább anyagiakban hadd vasaljam már be rajtuk a sok sírást, amit okoztak.


Szóval én ebből nem csinálnék lelkiismeretfurdalást. Mondjuk, nem is tartanám meg a pénzt, odaadnám a gyerekeimnek-unokáimnak boldogulni.

dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
22es pontosan ahogy mondod, ha nem rendelkeznek másképp...
dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Sok esetben sehogy. Engem csecsemőkoromban otthagyott az anyám, később külföldre költözött. Fogalmam sincs, él-e még, de ha meghalna, biztos hogy nem értesítene róla senki. Apámmal tartottuk a kapcsolatot, mégsem kaptam semmi értesítést a haláláról (amiről egyébként tudtam), se köjegyző, se semmi, mintha én nem is léteznék.
dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!