Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16éves kamasz fiam pár hete...

16éves kamasz fiam pár hete reggelente szokott kávézni.valamelyik reggel láttam ,hogy kávézás közben cigizik is.Mit tegyek?többi lennt...

Figyelt kérdés
Nem titokban ,elbújva ,hanem a teraszon.Tudta ,hogy otthon vagyunk.Hozzá tartozik,hogy nagyon jó a szülő -gyermek kapcsolat.Ezért is kérdeztem meg rögtön ,hogy miért ,és mióta szívja.Elmondta ,hogy pár napja szívta el az első cigijét kávézád közben.és nagyon bejött a kettő együtt.de csak kávézás közben .Elmondta őszintén azt is ,hogy a férjem cigijéből szokott egy szálat elvenni.Nem tudom mit tegyek.Nem akarok túl engedéleny sem lenni,de azt is tudom,ha most elkezdek palávert csinálni attól még ugyanúgy cigizni fog.plussz az őszinteségnek is annyi lesz.A férjemmel beszéltem róla,ő azt mondta ,hogy addig míg egy két szál megy el a kávé mellé ,addig nem biztos hogy nagyon kellene tiltani.

dec. 3. 12:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
21%
Tudsz vele beszélgetni arról, hogy mi okozza nála a hiányt és a szorongást?
dec. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
56%

Tisztelt Kérdező!

Én voltam a 2-es és a 16-os válaszoló, habár az utóbbi nem neked és nem is a kérdésedre volt válasz de ott van a másik. Értelmetlen szerintem tovább rugóznod ezen mert leírtam már mindent.

dec. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, oké, hogy örülsz az őszinteségének, de azért ezzel vigyázz, nem kell megtapsolni meg mindent megengedni, csak mert elmondja a dolgokat. Hol a határ? Ha otthon berúg hetente, de elmondja, akkor oké? Ha otthon crackpipát szív, de elmondja őszintén, akkor oké? Ha otthon lövi magát, de elmondja, hát legyen? Attól, hogy elmondja, még nem lesz rendben. Ne tarts a saját gyerekedtől. Ha őszinteségre nevelted, akkor meg lehet vele azt is beszélni, hogy egy kicsit csalódtál benne, mert azt hitted, ennél több esze van.
dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
33%
Na be lehet fejezni . Wc isti
dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
86%

Tekintettel arra, hogy a férjed is cigizik, mire számítottál?


Hogy azt hiszi a gyerek, hogy az valami ördögtől való, s rá se néz? Még véletlenül se arra, hogy annyira a mindennapi élethez tartozik, mint egy tábla csoki, mivel ebben nőtt fel?



Egy csomó pénz elmegy rá, s növeli a rák kockázatát. Ennyi.


Pénzt nem adnék rá, de a tiltásnak sok értelme nincs. Egyrészt, úgyis megoldja a szerzést, ha nagyon kell neki, másrészt meg kevesebb mint 2 év múlva úgyis azt csinál, amit akar.

dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
6%
Na gumicsont megvolt úgy néz ki...
dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
75%

Szokjatok le a dohányzásról!

A gyerek utánzással tanul.

dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

27


16 évesnél az már rég késő. Kisgyerekkorában kellett volna. Akkor viszont szívta más cigifüstjét otthon.

dec. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
28, így van, nikotinfüggőnek nevelték sajnos.
dec. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Tiltani az mondjuk mókás lenne, mikor a férjed is bagós :D
dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!