Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Nagyon féltem az...

Mit tegyek? Nagyon féltem az öcsémet. Nem tudom, hogy el merjem e mondani a szüleinknek, hogy hol van. De ha elmondom akkor a szüleim ketté fogják hasítani. 17.f

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy a 14 éves öcsém beleszaladt egy csetepatéba az iskolában egy évfolyam társával. Nem tudni, hogy hogy kezdődött de ami tény, hogy egy olyan tanár bírálta el a helyzetet akivel nincs a legjobb viszonyba. A szüleink se álltak mellé ami neki nagyon rosszul esett és eltörött benne valami mert folyamatosan azt hangoztatták vele, hogy miért kell verekedni meg ha mondanak is neki valamit miért nem lehet elengedni.

Meg elkezdték hazafele jövet, hogy akkor ide oda most nem mehet még ha ez is volt megbeszélve.

Az öcsém azt érezte, hogy elárulták őt és most nagyon durva bosszút állt ráadásul apám szempontjából az egyik legrosszabb pillanatban. Intezíven elkezdett havazni ezért apukám kiállt a kocsival a garázsából, hogy kintről induljon majd és anyumat is ő vitte volna ma a munkába. Hát az öcsém meghúzta azt, hogy amikor mindenki aludt kiment hajnalok hajnalán összepakolta néhány cuccát kiment egy hólapáttal és annyi havat rátemetett a kocsira, hogy több órás meló volt leszedni az autóról.

de úgy , hogy a kocsi alá is rengetegett rakott, kerekek köré is és konkrétan alig lehetett látni valamit az autóból a motorháztetőt pedig nem is említem, teljesen be volt temetve.

És ami a mégdurvább, hogy még az öcsém hagyott bent egy cetlit is nekik utána amire az volt ráírva, hogy szép napot.

Anyum is és apum is teljesen ki volt akadva. Mindketten elkéstek a mai napon ráadásul nem is kevesett plussz apumnak elvileg lett volna egy fontosabb megbeszélés is szóval neki nagyon fontos lett volna, hogy beérjen még a főnöke is totál kiakadt rá mert 2 órát késett, konkrétan azt mondták neki, hogyha bármilyen kisebb gond lesz vele akkor megfenyegették, hogy ki fogják rúgni. Tömegközlekedéssel jóval nehezebb megközelíteni a munkahelyüket mint autóval de kénytelenek voltak ehhez folyamodni mert ott reggel nincs idő havat lapátolni de a busz is nehezen ment szóval összejött egy ekkora késés.

Az öcsénk azóta nem jött haza se, bújkál. Annyit tudunk mert apum bement az iskolájába, hogy bent volt de, hogy onnan hova ment azt nem tudják.

Még sosem láttam a szüleimet ilyennek mint most. Látom rajtuk hogyha az öcsém a kezük közé kerülne akkor nagyon csúnya vége lenne a dolognak. Telefont nem vette fel nekik meg nekem se. Nem tudják hol van én is azt mondtam nekik, hogy nem tudok róla semmit. Én viszont tudom mert snap mappon látom őt. A nagy szüleinknél keresett menedéket biztonságban van, ők meg azok a nagyszülők akik bármi áron is megvédik az unokáikat szóval ők biztos, hogy falazni fognak neki. Viszont a baj az, hogy ezt nem lehet örökké csinálni előbb utóbb szembe kell néznie velük. De ha megmondom a szüleinknek, hogy tudom hol van tényleg féltem az öcsémet, hogy mi lesz vele. Képesek lesznek akár most is autóba szállni, hogy elmenjenek akkor érte.

A szüleim egy olyan agresszív oldalukat vették elő amit még sosem láttam.


dec. 7. 21:55
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
14. Na hát ezaz ami biztos nem lesz mert a nagyszüleink 1000%, hogy meg fogják őt valamilyen módon védeni. Ismerem őket és nem fogják hagyni, hogy bármi baja essen. Ha esetleg mégis bántanák miután hazajön akkor úgyis visszamenne és akkor akár azt is elképzelhetőnek tartom, hogy ott lesz életvitelszerűen is akár. Amit azt mondom valahol meg is értek. Tudom, hogy fél most, nem véletlenül nem jött haza. Ő már szerintem most azon gondolkodik, hogy jobb lenne ha ott maradna ahogyan ismerem.
dec. 7. 23:49
 12/34 anonim válasza:
63%
Várd meg még a nagyszülők szólnak! Ha biztosra tudod hogy ott van, majd ők szólnak. Eleve miért nem szóltak már? Kicsit gyanús nekem! Szüleid miért nem mentek már a rendőrségre? Hogy eltűnt?
dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Azért nem szólnak mert védeni akarják.

Közben már tudtam beszélni az öcsémmel de csak írásban. Holnap fognak elvileg beszélni velük. De világossá tette, hogy egy pár napig még tuti nem fog hazajönni. Inkább onnan fog bejárni a suliba is.

Mondtam neki, hogy de könyörgöm itt van minden füzeted meg könyved csak az aznapi dolgokat vitted magaddal. Azt mondta nem érdekli. Füzet az van itt és bevállalja a felszerelés hiányt vagy egyszer menjek be a sulijába és tegyem be a padjába a cuccait. Nyilván meg fogom érte tenni de a hazajövetelről még hallani sem akar. Holnap is vitára számít majd. Mondjuk ezt jól érzi. Nem hiszem, hogy enyhülni fognak holnapig

dec. 8. 00:12
 14/34 A kérdező kommentje:
De az egyébként számomra is érdekes, hogy abba nem gondolnak bele, hogy hol lehet. Hogy nincs e valami baja. Csak a dühöt látom rajtuk, hogyha majd hazajön jól megadják neki ami jár
dec. 8. 00:16
 15/34 anonim ***** válasza:
45%

Engem inkább az érdekelne, hogy mi az amitől ennyire önérzetes a kis úrfi, hogy napokra elment otthonról és úgy gondolja, hogy mivel ő vele szívóztak az mentség, hogy kibasszon a szüleivel? Mellesleg mik ezek a kommentek, hogy gratulálnak, hogy a gyerek ilyen tökös? Aztkur*a nyilván minden hasonló helyzetre az a megoldás, hogy szakítsuk meg mindenkivel a kapcsolatot mert mindenki keménynek hiszi magát.

Hogyha nem volt alapja annak, hogy ezt tette, akkor ez nem más mint hiszti. Érdekes, hogy mennyire lepontoztak az emberek, de arra nem gondoltak, hogy egy jó atyai pofon nem árt és utána meg csodálkozunk, hogy miért történnek ilyenek. Pont ezért, mert mindenki annyira önérzetes, hogy azt hiszi, hogy körülötte forog a világ. Persze minden jót kívánok nektek és erőt, hogy oldódjon meg az egész de arra fel kell készülnie, hogy garantáltan fog kapni emiatt és bármennyire is hihetetlennek hangzik, ez nem a rosszindulatúság vagy az igazságtalanság miatt fogja kapni hanem a szülői féltés és a gyermeteg hülyeség ellen.

14. Válaszoló vagyok.

dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
43%

Tévedsz 23-as.

Van egy 21 és egy 16 éves fiam. Nem dühös, hanem inkább csalódott vagyok és megvagyok lepődve, hogy mennyien ellenszenvet éreznek egy teljesen átlagos dolog miatt. A gyereknevelés nem egy hálás dolog. Persze egy olyan világban ahol a gyerekre már csúnyán nézni sem szabad ott az én módszerem egyenes barbárság, nézd, szíved jogod megvan hozzá, hogy ezt gondold, csak akkor ne legyetek meglepődve ha ilyen dolgok történnek.

dec. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Pont azt vette magára, hogy a szüleink nem védték őt meg. Amit én megmondom őszintén valahol megértek, hogy ez miért bántotta őt.

Nem védeni akarom de nagyon sokat csesztették emiatt őt és egyenesen ellene fordultak amire abszolút nem számított.

Én biztos, hogy megvédtem volna. Egy dolgot jó lenne megtanulni. A sajátoddal tarts össze és véd meg akkor is ha nincs igaza.

Az én magom is olyan, hogy (nyilván a józan ész határain belül) hogy akkor is igazunk van ha nincs igazunk.

Egyszer volt egy buli az egyik haverunk kicsit erőszakosabban kezdett el fűzni egy csajt aminek az lett a vége, hogy odalépett 3 srác a lány társaságából és elkezdték őt lökdösni. Mi nem hagytuk őt magára azonnal, hogy nincs igaza egye meg amit főzött hanem ott teremtünk abban a pillantban mindannyian és megmondtuk nekik, hogy húzzanak el mert baj lesz. Elkezdett akkor fenyíteni hogy hívni fogja a portásokat és kidobat minket mondtuk neki csak nyugodtan hívjad, amikor meg odajött a portással csípőből tagadtunk mindent és úgy tettünk mintha fogalmunk se lenne a gyerekről vagy, hogy történt volna bármi és a portás majdhogynem a gyereknek kevert le egy sallert, hogy feleslegesen riasztja őt. Tudod 22-es valahogy így kellene a sajátodat megvédeni még akkor is ha tudod, hogy hibázott.

dec. 8. 01:01
 18/34 anonim ***** válasza:
91%
Nah, akkor a tulfejlett öcséd összevert valaki gyengébbet, és mikor jelezték neki, hogy ez igy nem oké, előre kitervelten bosszút állt. Remélem küldik a lelencházba, ott majd embereire akad.
dec. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
93%
Nem is esett annyi hó, hogy egy kocsit be lehessen vele temetni, ma reggelre az is elolvadt
dec. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
89%
26: nem tudom, az a sztori miért jó, amit leírsz. Megvédeni valakit, mikor tudod, hogy ő a szarházi. Másvalakit kevertetek bajba. Mire jó ez? Előzőleg is azt írod, megvédeni a véredet akkor is, ha nincs igaza. Nem értek egyet. Az öcsédet ettől még sajnálom, hogy a szülei ilyenek.
dec. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!