Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom tovább a honvágyat....

Nem bírom tovább a honvágyat. Normális ez?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok, 2,5 éve élek 1000 km-re a családomtól. 4 havonta haza tudok menni pár napra, de szó szerint erőszakkal kell rávegyem magam arra, hogy egy hazalátogatás után vissza jöjjek ide. Imádom a munkámat, nagyon jó barátaim és támogató közösségem van, iszonyú szerencsés vagyok, hogy ők mellettem vannak. Viszont nem rég hirtelen meghalt nagytatám, két hónappal később pedig a nagymamám és iszonyú fájdalmas, hogy életük utolsó szakaszában alig láthattam őket. Bűntudatom is van. Mostmár csak anyum maradt és ha belegondolok, hogy életem hátralevő részében évente összesen 3 hetet lehetek mellette fizikailag, kikészít. Nagyon szeretem a munkám, otthon nem lenne lehetőségem ebben a szakmában dolgozni. Ha maradok, akkor még távolabbra kell mennem 2 évre egy továbbképzés miatt, azalatt egyáltalán nem is lenne lehetőségem haza menni, max. egyszer. Én nem hiszem, hogy valaha is elmúlik a honvágy. Az nagyon felkavar, hogy nem lehetek anyum mellett, és ki tudja, hogy mennyi ideig lesz még köztünk. De otthon nem tudnék olyan munkát elképzelni, amit ilyen szívesen és önátadással tudnék végezni. És ez most akkora feszültséget generál bennem, hogy nem tudok normálisan működni a hétköznapokban. Egyszerűen nem tudom mi lenne a helyes, mit tegyek, kit/mit tartsak szem előtt a döntésben. Ha a munkámat választom a családom helyett, önzőnek érzem magam, hogy elhagyom őket a saját jólétemért. Hogy itt hagyom a munkám és haza megyek, akkor fogalmam sincs, mihez kezdenék magammal. De nem akarok egy nap arra ébredni, hogy eltelt az élet és nem voltam a családom mellett. És úgysem akarok ébredni, hogy elszalasztottam a jó lehetőségeimet, mert ilyen gyenge és ragaszkodó típus vagyok.

dec. 14. 16:31
 11/95 Senior Séf ***** válasza:
91%
Szívet cseréljen, aki hazát cserél,- mondja Tompa Mihály, és nagyon igaza van. Én sem bírtam odakint. Megvolt már az egzisztenciánk, lakásunk, barátaink, mégis hazavágytunk.
dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
85%

Én 10 éve élek kinn, de nem múlik. Folyamat a magyar ingatlanpiacot nézem, mikor tudnánk haza menni. Két ovis gyerekünk van, de nem akarom megvárni velük az iskolát. 2 éven belül haza akarok költözni. Sírógörcs fog el, ha arra gondolok, hogy idegen földben temetnek el. Hogy a gyerekeim fél magyarok. Az unokáim mégúgyse lennének azok.

Tudom, önzőség. De ha akarnak, majd felnőttként külföldre költöznek. Nekem nem megy.

dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
91%

52 évesen költöztem Mo.ra szerbiából. Édesanyám és nővérem van ott. Nem vágyom vissza, nem is szeretek menni.

Egy gyermek se áldozza fell boldogságát szülei miatt.

dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanezt éreztem amit te.Hazavágytam a család miatt de otthon nem tudtam volna jólfizető állást találni.Így lehúztam 3 évet.Évente 3x jártam haza.Majd a 3.év végén megismertem a párom külföldön összeköltözés után elmúlt a honvágy.Hozzászoktam, megszoktam a távollétet már 1 év után.Azóta eltelt 11 év mindig sírok mikor eljövök otthonról.Boldog az életem, épitjük a saját házunkat a párommal és várjuk az első kisbabánkat. Nem bántam meg hogy kitartottam.Anya mindig is ilyen életet kívánt nekem amilyet jelenleg élek.Megis haragudott volna ha mindent itthagyok és hazarohanok.
dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, miért kell azzal traktálni, hogy élje szabadon az életét, ne gondoljon a családjára. :D

Aztán majd szépen meghal az anyja, vagy az apja és egész hátralévő életében bánni fogja, hogy nem lehetett töbebt mellettük.

Én elhiszem, hogy vannak akiknek ez ilyen baromi egyszerű. De ne csináljunk már úgy, mintha csak fekete és fehér lenne. Neki kell tudni, hogy hogy tudja ezt elviselni még mondjuk 30 éven keresztül.

dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
93%
Ha eltudná dönteni magától akkor nem tette volna fel itt ezt a kérdést.Leírtam a saját tapasztalatomat. Nem traktálok senkit sem semmire sem. 2éve él kint én 11.És a jövőm érdekében itt maradok..Nem azt jelenti hogy szarok a családomra ezáltal.
dec. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád ha nem is akar kiköltözni hozzád teljesen időnként miért nem megy el hozzád látogatóba? Ha nekem hiányozna a lányom (nem írtál róla, ő hogy viseli a te távollétedet) biztosan mennék legalább havonta egyszer.
dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
95%
En pont ezért jöttem haza. Nem bírtam elviselni hogy nem olelhetem meg a szüleim, a mamamat. Többet ér a családi légkör, az általuk érzett szeretet, gondoskodás. Nem bántam meg. Viszont bátyám 10+eve él kint, egy évben egyszer 1 hónapra jön haza napi szinten beszélünk, de neki nem hiányzik az itthon lét ő is imádja szüleinket de ő megszokta.
dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
55%
Vitesd ki anyádat magadhoz, ha ennyire hiányzik.
dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is próbáld meg áthívni, legalább hadd nézze meg, lehet megtetszik neki. Vagy ha nem, lehet ő gyakrabban kijárhatna hozzád mint te haza, és már akkor is kétszer annyiszor találkozhattok.

A facetime is egy tök jó megoldás lehet, telefonálj, úgy még az arcát is láthatod, már majdnem olyan, mintha igazából együtt lógnátok :/

De hogyha es sem lehet, akkor mindig vár Magyarország! :)

dec. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!