Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom tovább a honvágyat....

Nem bírom tovább a honvágyat. Normális ez?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok, 2,5 éve élek 1000 km-re a családomtól. 4 havonta haza tudok menni pár napra, de szó szerint erőszakkal kell rávegyem magam arra, hogy egy hazalátogatás után vissza jöjjek ide. Imádom a munkámat, nagyon jó barátaim és támogató közösségem van, iszonyú szerencsés vagyok, hogy ők mellettem vannak. Viszont nem rég hirtelen meghalt nagytatám, két hónappal később pedig a nagymamám és iszonyú fájdalmas, hogy életük utolsó szakaszában alig láthattam őket. Bűntudatom is van. Mostmár csak anyum maradt és ha belegondolok, hogy életem hátralevő részében évente összesen 3 hetet lehetek mellette fizikailag, kikészít. Nagyon szeretem a munkám, otthon nem lenne lehetőségem ebben a szakmában dolgozni. Ha maradok, akkor még távolabbra kell mennem 2 évre egy továbbképzés miatt, azalatt egyáltalán nem is lenne lehetőségem haza menni, max. egyszer. Én nem hiszem, hogy valaha is elmúlik a honvágy. Az nagyon felkavar, hogy nem lehetek anyum mellett, és ki tudja, hogy mennyi ideig lesz még köztünk. De otthon nem tudnék olyan munkát elképzelni, amit ilyen szívesen és önátadással tudnék végezni. És ez most akkora feszültséget generál bennem, hogy nem tudok normálisan működni a hétköznapokban. Egyszerűen nem tudom mi lenne a helyes, mit tegyek, kit/mit tartsak szem előtt a döntésben. Ha a munkámat választom a családom helyett, önzőnek érzem magam, hogy elhagyom őket a saját jólétemért. Hogy itt hagyom a munkám és haza megyek, akkor fogalmam sincs, mihez kezdenék magammal. De nem akarok egy nap arra ébredni, hogy eltelt az élet és nem voltam a családom mellett. És úgysem akarok ébredni, hogy elszalasztottam a jó lehetőségeimet, mert ilyen gyenge és ragaszkodó típus vagyok.

dec. 14. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez nehez ugyanabban a helyzetben vagyok es felőröl engem is rendesen. Borzasztó sokszor őrület szélén vagyok. Ha mar nem fogod bírni akkor úgyis hazamész ha összeroppansz. Vagy lemondasz a pénzről es beéred kevesebbel, áldozat maradni, áldozat menni.
dec. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 A kérdező kommentje:
Anyumat is nagyon megviseli. Meg mondogatja, hogy nem azért alapított családot, hogy 55 éves korára totál egyedül maradjon. Főként az ünnepeket viseli nehezen. A munkája miatt nem tud meglátogatni, csak egyszer egy évben, akkor is 2-3 napra. Én könnyebben kapok szabadnapot.
dec. 14. 19:38
 23/77 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos ez egy ördögi kör, mert valamit be kell áldozni de egyiket sem akarod. Ugye ott kint imádod a közösséget, munkádat, itthon meg a család, és egyik sem vihető oda a másik helyre hogy minden egy ponton legyen.


Azt az állást nem tudod Ausztriában vagy Svájcban végezni esetleg? Az nem lenne annyira messze és akár hétvégente ha nem is heti szinten de gyakrabban haza tudnál menni, igaz kevesebb időkre de sűrűbben.


Egyik ismerősöm így találta meg azt a középutat ami mindenhogyan jó volt. Svájcban sikerült elhelyezkednie ugyan abban a munkakörben és sikerült kifognia olyan munkaidőt hogy van egy hosszabb hete ami több munkaórából áll viszont a következő hete rövid, tehát 3 napot így ezzel ledolgoz hogy minden nap picit tovább marad és akkor lesz 3 szabad napja és a hétvége és akkor eltud menni a Németországban élő testvéreihez látogatóba, utána meg vissza Magyarországra a szüleihez meg az ott élő másik testvéréhez és a nagyszüleihez is 1-1 napokra.

dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
87%

A munkája miatt nem tud meglátogatni, csak egyszer egy évben, akkor is 2-3 napra.

Ez milyen munkahely? Mert jogellenes, ha a munkavállalónak évi 1x 3 nap szabadság jár. A szabadság egy részét egybefüggően kell kiadni. A maradék minimum 20 napot hogy kapja meg?

Nem mindenkinek való a külföldi élet. Nem kaphatsz meg mindent, ha olyan szakmád van, amiben itthon nem tudsz elhelyezkedni/nem fizetik meg.

dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
94%

Én anno 4X futottam neki a külföldi munkának, és mindig győzött a honvágy.

Emlékszem, a legelső utam Ausztriába vitt. Kelenföldön szálltam fel a vonatra, Mosonmagyaróvárig nem ültem le, csak álltam a csomagjaimmal az ajtóban és bőgtem, mint az árva szamár.

Aztán elkezdtem kint dolgozni, és valami megmagyarázhatatlan lila köd lepte el az agyam, hirtelen minden szimpatikus lett kint. Az első hazalátogatásig tartott a lila köd. Utána már kínszenvedés lett a munka, de legalább némi önismeretre is szert tettem. Sikerült megfogalmaznom magamba, hogy mi a KONKRÉT cél, azon túl, hogy pénzt keresek. Kitűztem magamnak, hogy félre rakok 1,5 milliót, ha törik, ha szakad, aztán felmondok. Végül így is tettem, így végülis nem bántam meg, hogy kint voltam, de ha lehet, soha többet nem választom ezt az utat, előbb takarítanék most már itthon koszos lépcsőházakat, mintsemhogy kimenjek újra. Itt van a családom, a férjem, és a kislányom, macskám, a barátaim, a lakásom, a kocsim. Sikerült kialakítanom itthon egy olyan egzisztenciát, hogy soha többet ne kelljen rákényszerülnöm olyanra, ami miatt honvágyam lenne.

Azt írtad: "otthon nem tudnék olyan munkát elképzelni, amit ilyen szívesen és önátadással tudnék végezni" - megkérdezhetem, hogy ez mennyire biztos? Nem lehet, hogy csak rossz helyeken mozogtál eddig, és azért gondolod ezt így? Persze nincs garancia arra, hogy ha hazajösz, akkor egyből megtalálod a számításaid - erre fel lennél készülve, ha hazajönnél?

Én azt gondolom, hogy mélyen legbelül, Te is tudod a válaszokat a kérdéseidre, de ha másokra nem is, akkor hallgass a szívedre - abban sose fogsz csalódni :)

dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim válasza:
92%
Èn Angliában élek 8 éve. Hasonló érzések kavarognak bennem is. Itt rohadt jó a melóm, álomfizetés, van 2 saját ingatlanom is itt a magyar párommal, mégis rámtör az érzés (főleg karácsony kõrül) hogy mi lesz ha anya meghal. Ilyenkor mindig haza szeretnék hazaköltözni. De rájövõk hogy magyarországon sem lenne minden 100%-os. Amíg csak lehet, tartsd a kapcsolatot napi szinten anyuddal, videóhívás stb. És hívd el őt néha látogatóba. Amig él beszélj vele amennyit csak tudsz.tudj meg róla mindent az életéből/gyerekkorából, kérdezz meg mindent és jegyezd le
dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim válasza:
86%
Még annyi hogy anya segítségével a családfámat felrajzoltam, hogy ha meg is halna véletlenül, akkor is tudjam, hogy pontosan kik is a távolabbi rokonaim, hogy velük fel tudjam venni a kapcsolatot
dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
77%
Sajnalom utolsó! Tudom mit erzel ezen mar csak hazaköltözes segit , ugyanígy érzem magam!
dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
88%

"ha nem bírod menj pszichológushoz"

Ez milyen hülye tanács! :D Mint a reklámok: nem baj, ha fáj a gyomrod attól, hogy folyton telezabálod magad, zabálj csak, aztán vegyél be valami tablettát - ahelyett, hogy azt tanácsolnák, hogy egyszerűen ne zabáld tele magad!

Ez is ilyen: hiányzik a családod? Akkor ne velük legyél (holott simán megtehetnéd), hanem inkább töltsd az idődet egy pszichológussal. :DD

dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
74%

"Amig él beszélj vele amennyit csak tudsz.tudj meg róla mindent az életéből/gyerekkorából, kérdezz meg mindent és jegyezd le"

Nem az adatok a lényeg. Vele kell lenni, amíg él. Rá kell szánni az időt arra, hogy neki is minél jobb legyen, hogy ne csak nektek legyenek meg az adatok, hanem hogy érezhesse, hogy igen, még él, és hogy fontos, hogy szükség van rá - nem csak adatközlőként!

dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!