Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik valamilyen oknál fogva...

Akik valamilyen oknál fogva "kimaradtak" örökségből, mi történt?

Figyelt kérdés
Például elvált szülő házat épít egy új párral de nem közösen tulajdonosok, ezért az előző házasságból a gyerekek semmit nem fognak örökölni belőle.

jan. 1. 20:35
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
88%
Nálunk pontosan ez történt, amit példaként felhoztál. Édesapám nyáron hunyt el, nekem van egy idősebb féltestvérem az anyukám előtti házasságából. Én magam sosem találkoztam vele, 4 éves körül lehetett mikor elváltak több mint 40 évvel ezelőtt. Anyu a nevén kívül nem sokat tud az exfeleségről és a féltesómról de természetesen bediktáltuk őket, a kapcsolati adatokat ilyenkor hivatalból kinyomozzák. Ingatlan apu nevén nem volt, mert a telek amire építkeztek a szüleim a nagymamám ajándéka volt anyukámnak annak idején. Az öröklési határozatban így az ingatlan tulajdonjoga csak négyünké (anyu és két édestestvérem) de az egyebek 1/5-e a féltesómnak is jár majd ha minden lezajlott.
jan. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
89%
Apámnak volt egy 2 szobás lakása Bp-en nagyon jó helyen. Az volt a mondás, hogy nem fizet gyerektartást, de a lakás az enyém lesz. Sajnos anyukám sem írásba nem foglaltatta, sem a nevemre nem íratta át. Apám valamikor eladta a lakást, az árát meg elitta. Persze gyt-t egy forintot nem fizetett egész életében
jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
89%

12# Hasonló volt nálunk is. Apám azt mondta, nem fizet gyerektartást, de fizeti az egyetemet nekem. Az első 4 évben állami férőhelyen voltam, az utolsó évben egy félévet én fizettem magamnak, csak az utolsót apám. A diplomaosztómon mondta, hogy nem teheti meg minden fiatal, hogy az apja pénzén tanuljon. 🙄


Még él, de amúgy nem számítok semmilyen örökségre, mert van az új házasságából egy lánya, már most van, ami az ő nevén van.

jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a rokonságban konkrétan megtörtént. Nagynénémnek meghalt a sógora (férjének a testvére, de férje már jóval előbb meghalt). Szóval a lényeg, hogy nagynéném lánya volt a legközelebbi rokona az elhunytnak (unokahúga). Igen ám, de a pasinak volt egy vér szerinti gyereke, aki alkalmi kapcsolatból született, és külföldön élt. (Egyéjszakás kaland volt, amikor a nő itt nyaralt Magyarországon, majd hazament Lengyelországba, és 9 hónap után jött a pasinak a hivatalos levél apasági vizsgálatra. Ő volt az apa, így 18 éven át a fizujából vonták a gyerektartást, akkor volt egyes európai országokkal ilyen egyezmény). A gyerekről csak páran tudtak a rokonságban, a pasi testvére, annak a felesége (nagynéném). Amikor be kellett írni a tudott örökösöket, ezt a vérszerinti (ám de törvénytelen) gyereket nem írta be nagynéném. Így az elhunyt sógor lakása és bankbetétje (ő egyedülálló maradt aztán, nem alapított családot) egyedül az unokahúgra, nénikém lányára szállt. (Amúgy régi sztori, a "gyerek" már 40 éves lenne, az is igaz, hogy soha semmi kapcsolata nem volt vele az apjának sem, csak tudta, hogy van, és hogy az övé, és fizetett utána 18 évig.)

Én nemrég tudtam meg anyutól, hogy így volt.

jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
39%

Örökölni csak azt lehet, ami az örökhagyó tulajdonában volt.

Bizony, előfordul, hogy egyes személyeket a leendő örökösök nem diktálnak be, így a közjegyzőnem tudhat róluk és nélkülük adja át az örökséget az örökösöknek (örökösnek). Nem vagyok biztos benne, de úgy tudom, hogy ha a kimaardt öörkös tudomást szerez a halálról és az örökség átadása is megtörtént, akkor keresetet nyújthat be az örökség újratárgyalására.

jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Csak nekem furcsa, hogy ez így bemondásra mûködik? Minek vannak akkor az anyakönyvi kivonatok meg egyéb nyilvántartó okmányok, ha nem arra, hogy ezt bármikor ellenôrizhessék? Pláne marapság, amikor mindez digitalizálva van, és pár klikkentéssel elérhetô kéne legyen, hogy Gipsz Jakab kinek van vagy volt valaha apjaként bejegyezve.
jan. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Én, mert apám mindent a mostohaanyámra, meg annak a gyerekére hagyott.


Miért? Mert lánynak születtem, szóval úgyis lesz, aki "eltart", szóval ne tartsam örökségért a markom.


(1000%, hgoy mostohaanyám volt az ötletadó, ő amióta az életünkbe lépett utál, és ki akart dobni már 18 éves koromban, amint megvolt az érettségim)

jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
Több olyan esetről tudok, ahol a végrendeleti örökös komoly nyomást gyakorolt az idős/beteg örökhagyóra, aki nem tudott már ellenállni, és megírta a végrendeletet. Nálunk a testvérem tette ezt. Olyanról is tudok, ahol a 3 gyerek közül egy kiharcolta, hogy az anyja még életében írassa rá a házat. A testvérek számára ez csak a hagyatéki tárgyaláson derült ki.
jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
76%

"Csak nekem furcsa, hogy ez így bemondásra mûködik?"


Azért nem szimpla bemondás. Aláírja, hogy büntetőjogi felelőssége tudatában...bla..bla.. Azért ez súlyos lenne, ha megkapargatnák.

(14. voltam)

jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
De ezek szerint nem kapargatja senki, ha mégis így megy, ahogy itt írták. Hogy nem diktálta be, és ennyi volt...
jan. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!