Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik valamilyen oknál fogva...

Akik valamilyen oknál fogva "kimaradtak" örökségből, mi történt?

Figyelt kérdés
Például elvált szülő házat épít egy új párral de nem közösen tulajdonosok, ezért az előző házasságból a gyerekek semmit nem fognak örökölni belőle.

jan. 1. 20:35
1 2 3 4 5
 31/42 Grizesteszta ***** válasza:
69%

#30: Értem, amit írsz, de ez nem 'örökségi' kérdés, hanem kommunikációs kérdés: miért nem beszéled ezt meg apáddal? Mert ha beszélnél vele, akkor két verzió lehetséges: vagy azt mondja, hogy abba feccöli az erejét, idejét, amibe akarja és ő a 2. feleség házába akarja, ehhez neked semmi közöd. Vagy azt mondja, hogy valóban: nem gondolt abba bele, hogy ebből neked ill. a gyerekeidnek semmi nem fog jutni, ezt a dolgot - most, cseppet későn, bár még életében- így tervezi megoldani....


Tekintettel arra, hogy ide írtad a kérdést, vélhetően az történt, hogy vagy nem merted szóba hozni apádnak a dolgot, vagy szóba hoztad, és azt mondta, hogy tisztában van a következményekkel, de tudatosan csinálja, nem akar változtatni. Ebben az esetben egy lehetőséged van: mosolyogsz és tudomásul veszed, függetlenül attól, hogy nem tartod fairnek.

márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Édesapád mehetne az utcára, ha a párja úgy akarná. Ha a társa elhalálozna, az örökösök valszeg kiraknák -jogosan- az otthonából, hiába ő csinálta az egészet. Környékünkön két ilyen eset volt a közelmúltban. Erre hívhatnád fel édesapád figyelmét. Legalább saját magára gondoljon, mert tényleg hajléktalanná válhat, ha megromlik a kapcsolat, és mennie kell onnan, vagy az élettársa meghalna, és nem ír legalább végrendeletet, amiben a lakhatását biztosítja. Ha házastársak lennének, akkor a társ halála esetén legalább haszonélvezeti joga lenne a házra, de így az sem.
márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 Grizesteszta ***** válasza:
75%
#32: Igen, ebben tökéletesen igazad van, de a kérdező nem a papa esetleges hajléktalansága miatt aggódik, hanem az örökség miatt.:(
márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Beszéljétek meg öröklésben jártas ügyvéddel, mert rossz vége lehet. Erre a 32/33 (10:56) is felhívta a figyelmeteket.

Hivatalból én is sokat jártam örökösödési tárgyalásokra, ezért adok igazat az általam fent említett válaszlónak.

márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

"a kérdező nem a papa esetleges hajléktalansága miatt aggódik, hanem az örökség miatt"


valóban nem aggódom a hajléktanalansága miatt, mert hiszek benne hogy nem fognak szakítani, már együtt vannak több mint 20 éve.


Viszont abszolút kitúrva érzem magamat a párjával kapcsolatban. Régebben nagy volt a féltékenykedés a nő számáról, sose éreztem magam náluk úgy, hogy szívesen láttak. Mármint apám nagyon szívesen látott, nagyon hajtotta hogy egy nagy boldog család legyünk együtt de a mostohaanyám nem hogy nem szeretett, kifejezetten utált elég sokáig.


Már sokéve "kibékültünk", és felnőttként teljesen kijövök vele de a múltat nem lehet elfelejteni! A két gyerekéről az előző házasságából kint van sok kép. Rólam egy se! Ez nem a pénzről szól hanem arról hogy mindig is úgy éreztem ott magamat mint a kakkuktojás, egy kiközösített "izé". Nemrég szóba jött egy rokonnál a dolog és ő kérdezte hogy na és kinek a nevén van a ház? Nem tudtam, mert ilyenről ott nem beszélünk! De meg lehet nézni a föld vagy nem tudom milyen hivatal oldalán, le lehet kérdezni. Nem meglepő, de a nő nevén van a ház! Apám nevén semmi, és nem házasok, nincs semmi szerződés.


Grizesteszta, "miért nem beszéled ezt meg apáddal?" "vélhetően az történt, hogy vagy nem merted szóba hozni apádnak a dolgot"

Igen, nem "merem" szóbahozni a dolgot, mert egyszerűen nem lehet úgy találkoznom édesapámmal, hogy ne lenne ott a nő. Teljesen kontrollálja az életét. És ha szóba is hozom, szerinted miért nincs a saját nevén semmi? Mert "elfelejtette" a saját érdekeit nézni? Vagy mert kicsit papucs?? Én hiába mondanék neki bármit, ő hiszi hogy a nő nem verné át, és ha megemlíteném hogy a nő gyerekei örökölnék az ő munkáját és én semmit nem kapnék, tuti megsértődne, hogy én miért hiszem azt, hogy a párja velem így "elbánna"!


Az egyetlen dolog ami igazán változna egy ilyesféle beszélgetés után az lenne, hogy csúnya foltot hagyna a kapcsolatunkon. Az örökség kérdés egyáltalán nem éri meg hogy megromoljon a kapcsolatunk, de az nem azt jelenti hogy én csak úgy túl tudom rajta tenni magamat, hogy a párja és az ő gyerekei szemében én örökké egy kakukkfióka maradok, annak ellenére hogy én is ott vagyok az összes ünnepkor, a családi összejöveteleken stb, és mégis... nem vagyok "igazi" családtag.



Azért ez a régi sérelmek tetejében igenis tud nagyon fájni! Főleg úgy, hogy ők nőttek fel az apámmal, én meg csak hétvégente lehetettem ott, és egyáltalán nem értékelték. Én a kezemet, lábamat adtam volna, hogy az apukámmal élhessek! Ők meg le se szarták!

márc. 11. 21:04
 36/42 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező, fentebb is írtam, meg mások is rajtam kívül, hogy életében mindenki azt csinál a pénzével, vagyonával, amit akar. Ha akarja, eladja és feléli az árát, elutazgatja, elissza, befekteti, sokszorozza, stb. Az örökség az, amit a halott hagyott maga után. Igenis csúnya örökségvadászat, ha valaki azon nyavalyog, hogy hogy képzelte a szülője felélni a vagyonát, mert ő mit fog örökölni. Egyedül akkor érthető ez, ha annyira szegény, hogy bizonytalan a lakhatása. Különben az öröklés orosz rulett. Sokszor a gyerek megy el előbb és ha nincs testvére vagy gyereke, házastársa, a szülője fog örökölni utána. Az én vagyonom is kiköthet több rokonnál, ha ma éjjel feldobnám, de én is örökölnék mások után, ha ők dobják fel előbb. De engem nem érdekel. Azt szeretném, ha mindannyian minél tovább élnénk és legyen fedél a fejünk felett, nem ácsingózom a többiek vagyonára és nem érdekel az se, mi lesz az én vagyonommal. Valaki majd örökli de nem érdekel, mert a vagyon dolga az, hogy engem szolgáljon, ha meghaltam, már egy sírhelyen kívül semmire se lesz szükségem, teljesítette a feladatát. A vagyon van értünk és nem fordítva.
márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
63%
Úgy igaz, ahogyan az előttem író írta.
márc. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Grizesteszta ***** válasza:
74%

#35: Kérdező, értem, hogy nem akarod 'megborítani' ezt a törékeny egyensúlyt az örökség miatt, és azt is értem, hogy elégedetlen vagy a helyzettel. De ha belegondolsz, akkor te is fogod érezni, hogy csak két lehetőség van a te 'lelki egészséged' érdekében. Vagy szóba hozod a gondodat a feleség és az apád előtt egyszerre, és nyílt lapokkal játszol, vagy egyszerűen lenyeled a békát és elengeded. Úgy tekinted- ahogyan vélhetően lesz is- hogy te semmit nem fogsz örökölni az apád után. Harmadik lehetőség nincs sajnos.


Egyébként értem, amit mondasz és gyakorlatban is foglalkoztam vele, hiszen nekem van gyerekem az első házasságomból, de most már a 3. kapcsolatomban élek: tudatosan átgondoltam, hogy mi az, amit az évtizedek alatt megszereztem és a gyerekeknek akarom adni, mi az, amit a saját öreg koromra teszek félre és mi az, amit 'felélek'. De ahhoz, hogy ez működjön, az első válásom óta - ennek már lassan 30 éve- mindig külön kasszán éltem és senkinek nem engedtem, hogy beleszóljon az anyagi döntéseimbe. Nyilván ez az anyagi tudatosság hiányzik az apádból, de túlteng a feleségében.:(

márc. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az apja nem fog az élettársával erről beszélni, mert az már a kapcsolat megromlásához vezetne, ha eddig így is jó volt.

Az élettárs esetleges korábbi halála miatt az apa lakhatásáról kellene gondoskodniuk valamilyen formában.

Ez a kérdezőnek is érdeke lenne, mert így az apja -rossz esetben- nála is kiköthet.

márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Grizesteszta ***** válasza:
14%

#39: Igen, tökéletesen igazad van, hogy az apja hajléktalan lehet ha az élettárs meghal és az élettárs gyerekei kiteszik az örökségükből.

Viszont nincs olyan törvény, ami azt mondaná, hogy ilyen esetben a saját gyerekének kell gondoskodnia róla.


Vagy a 'szülőtartás' intézménye, de ott van egy olyan kitétel, hogy nem saját hibájából került az adott helyzetbe. Ez pedig igen nagy eséllyel saját hibának minősül.


( Konkrét bírói döntés minősítette saját hibának azt, amikor a szülő háza leégett, de nem volt rajta biztosítás. Ezért a szülő bekerült szoc. otthonba, de a nyugdíja nem fedezte a havi térítési díjat, ezért az otthon indított pert a gyerek ellen. A gyerek meg azt mondta, hogy ő 'elvált' gyerek volt, az apja az új kapcsolatból született gyerekekkel törődött csak, vele nem, ergo: most őt se érdekli semmi, ha per, hát legyen per.... és nem ítélték meg azt a havi 10-20E-t sem, mondván: a tűz nem saját hiba, de a biztosítás hiánya az saját gondatlanság ill. hivatkozott az ítélet a laza szülő-gyerek kapcsolatra.)


De a papa helyében én biztosan imádkoznék az élettárs hosszú életéért.

márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!