Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ordít és sír mindig?...

Miért ordít és sír mindig? Hogy tudnám ezt megszokni?

Figyelt kérdés

Anyukám sajnos eléggé hirtelen haragú. Igazából bármi baja van, vagy ordít velem vagy sír. Nem tudja a dolgokat higgadtan kezelni.


Mit tudnék tenni, hogy ne menjen rá az idegrendszerem?


Külön költözni nem tudok, nincs annyi keresetem. Sajnos paromhoz menni sem, mivel a munkám Budapesthez köt.


Volt, hogy sok ideig nem laktam itthon mivel a viselkedése elüldözött.



Tény, én sem vagyok szent. Kikapcsolódás nekem az online játék és szeretek edzeni. Igazából mindenért megszól, amit csinálok. Ez alól kivétel igazából nincs is.



jan. 10. 19:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Olajkályha?
jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:
41. De így emellett hogy spóroljak albérletre?
jan. 11. 06:09
 43/63 anonim ***** válasza:
45%

Mit tudnék tenni, hogy ne menjen rá az idegrendszerem?


Elsőként talán legyél őszinte magadhoz és szállj le a realitások talajára. Ő tesz neked szívességet, hogy ott lakhatsz, felnőtt ember létedre, szóval húzd meg magad és írlj az ő szabályai szerint. Mondjuk, ha őt zavarja a két tányér a mosogatóban, akkor talán mosogass el magad után. Mennyire kell létminimumon kuporgatni, hogy még egy szobát is csak anyádnál tudj megfizetni? Ha már laktál külön, akkor nem lehetsz olyna hú, de fiatal kis tapasztalatlan. A másik meg a "párkapcsolatod". Most magadat álltatod? Jó esetben van egy levelezőpartnered, akit láttál már egyáltalán valaha? Kiköltözni nem fogsz hozzá, mert nem beszéled a nyelvet (tanulod már?), őtt nincs munka (gyanítom, valami képesítés nélkülit végzel most is, az mindenhol akad), most itthon akarsz jogosítványra, meg miegymásra gyűjteni. Magyarul évekbe telne, mire el is mennél valamerre. Mi a fenéért nem a környezetdben keresel valakit, akivel esetleg még esélyed is lenne elmenni otthonról? Miért hülyíted saját magadat egy külföldivel?

Ha csak abból indulok ki, amiket itt leírtál, talán anyádnak is az a baja, hogy egy álolmvilágban élő semmirekellő vagy, aki 40 évesen is az ő vérét fogja szívni.

jan. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a fűtést is megoldani, és albérletre is spórolni. Ha két kereset van a házban, azért nem megoldhatatlan. Beszélj anyáddal, hogy beleadnál többet a fűtésbe, hogy nála is fűtsön a kályha és be lehessen csukni az ajtót. Egyébként nála elég hideg lehet, mert az ajtónyíláson nem mehet át túl sok meleg hozzá. Ha fával fűtötök, nézz körül a tüzépeken, hogy mennyibe kerülne kipótolni a meglèvő tüzelőt. A hideg időszak még max 4 hónap ezen a télen.


De ha a fűtés nem megoldható, akkor is max àprilisig van ez az időszak. Nekem is volt hasonló szituáció, úgy oldottam meg, hogy csak aludni meg fürödni jártam haza. Munka után könyvtárban tanultam, utána átültem a Mekibe egy teával, aztán tízre haza, reggel hatkor már jöttem el. Közben terveztem a következő lépést.


Abbahagyni a kiabàlást és a sírást nem fogja, mert ahhoz neki kéne felismernie, hogy valami baja van.

jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
73%

El kell költözni, nem kifogásokat gyártani.


Írom ezt úgy, hogy én spec. 21 évesen leléptem a toxic, mindenért épp üvöltő vagy napokon át csenddel büntető "szüleimtől". ;)

Mindent lehet, csak akarni kell.

jan. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
100%

Amint elmennék innen, azzal fenyeget hogy kitagad, kizár az örökségből és ki is jelent. - és akkor mivan? Zárjon ki - engem is kizárt apám. Hol érdekel?


Felőlem... de legalább nyugodt életem van.

jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként tudod, mennyire komolyan vehető a kérdésed, hogy minden! válaszodba odanyomod a röhögős fejet??? Na, hát pont annyira.
jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:
47. Megnyugtatlak, ez nem nevető fej. Sajnálom, ha nem tudsz értelmezni. :)
jan. 11. 12:37
 49/63 anonim ***** válasza:
100%
Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy anyukád ordít, és sír-e majd akkor is, ha te elköltözöl.
jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
74%

De, az egy hahotázó fej izzadságcseppel. Ugyanaz a smiley, mint a teli szájjal röhögő, csak egy izzadságcseppet rajzoltak rá. Értem mit szeretnél kifejezni vele, gondolom hogy kínosan kacarászol, de nem így néz ki, és szerintem se illik ide.


Az a jó, hogy erre válaszolsz, a komoly javaslatokkal meg nem foglalkozol.

jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!