Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne így büntetnem a 16 éves fiam a rasszista és homofób megnyilvánulásaiért?

Figyelt kérdés
Lehet hogy túl PC akarok lenni, de azt gondolom, hogy elfogadhatatlan a nyelvezet, amit mostanában többször is alkalmazott. Senki nem érdemli azt, hogy pusztán poénkodás céljából szitokszóként hallja vissza azt a bármilyen kisebbségi csoportot, amibe tartozik, nyilván értitek milyen típusú megszólalásokra gondolok. Tudom, hogy a fiam soha nem akarná bántani a feketéket vagy a melegeket, de többszöri figyelmeztetés után is az az alibi, hogy ezeket nem gondolja komolyan, ami engem nem nyugtat meg. Nem is merek belegondolni, hogy a kortársai körében miket mond, nyilván onnét szedi ezeket. Szóval arra gondoltam, hogy ha korlátoznám az ő heteroszexualitását, azaz pl. 2 hétre eltiltanám a barátnőjétől, akkor talán megérti, hogy milyesfajta érzés lehet, ha az emberek egy számodra fontos tulajdonságodban a gyengepontodat látják, és ezt fel is használják ellened. Egyébként is azt gondolom, hogy aki nem adja meg a tiszteletet a másik ember szerelmének vagy bőrszínének, az maga sem érdemli meg a sajátját (a bőrszínt nyilván nem tudom elvenni). Ez az egész azzal járna, hogy szobafogságba vonul a büntetés ideje alatt és a telefonját is elveszem, hogy semmilyen módon ne tudjon kapcsolatba lépni a barátnőjével. Lehet, hogy túl szigorú vagyok. És persze a barátnőjét, akit egyébként kedvelek, nincs is okom büntetni, holott ennek nyilván ő sem örülne. De azt is el tudom képzelni, hogy ez komoly hatást gyakorolna a fiam fejecskéjére, és többé már nem lenne ebből probléma. Ti mit gondoltok erről?

jan. 11. 20:45
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
76%
Én inkább megnézetnék vele ismeretterjesztő rövidfilmeket, interjúkat, elolvastatnék vele néhány szakcikket az ilyen szavak, kifejezések pejortaív értelemben való használatának következményeiről, felidéznék néhány történelmi eseményt, amelyek az említett kisebbségi csoportokat hátrányosan érintették. Szerintem ezeknek jóval több hasznuk lenne, mint a büntetésnek.
jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
36%
De figyelj már, én afroamerikai homoszexuális vagyok, aztán még az én számon is kicsúszik néha egy-két "b.zi n.g.r!" Értelmetlen dologra fixálsz.
jan. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:
11-esre reagálva, szerintem amúgy ezt a kamaszt kicsit jobban ismerem nálatok... Tudom, egyrészt túl libsi vagyok, hogy mérges leszek ilyeneken, ugyanakkor túl konzervatív is, hiszen hogy merészel egy szülőnek eszébe jutni, hogy MEGBÜNTESSE(!!!) a gyerekét?? Nem érzitek klisének, hogy a büntetés nem használ, csak a beszélgetés? És amúgy miből is vettétek le azt, hogy nem szoktunk erről beszélgetni? Természetesen azt elfogadom, hogy ha nem támogatod ezt az ötletet, nyilván azért tettem fel a kérdést, hogy halljak más véleményeket is (bár nem a GYIK az első számú gyereknevelési tanácsadóm). Azt azonban, hogy többen messzemenő következtetéseket vontok le a szülői minőségemről egyetlen szituáció alapján, enyhén szólva nem tartom bölcsnek. Aki tényleg segíteni próbál, annak nagyon köszönöm.
jan. 11. 21:26
 14/57 anonim ***** válasza:
97%

2 hét szobafogsággal nem tudod megváltoztatni a véleményét.

A telefon elkobzása se jelent sok mondent, kölcsönkér majd valakitől hogy tudjon beszélni.

Csak reménykedhetsz hogy valahogy "kinövi", vagy beszélgetéssel vele arról hogy miért gondolkodik így. Kommunikáció!!! Egyébként miért ne lenne joga a szerelemhez? A fiadrol beszélsz nem egy idegennel.

jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
86%

"Tudom, egyrészt túl libsi vagyok,"


Na jó.. Feleslegesen ütjük a billentyűzetet, szerintem ez a kérdező maga a 16 éves fiú, és most jót szórakozik. Már a szóhasználatával lebuktatja magát, és nem, nem a libsi a kiemelt mondat az egyetlen, amiből egyértelműen látszik, hogy ő nem szülő...


10 év gyakorizás után ezek hamar felismerhető kis apróbb hibák, amit a legtöbb troll elkövet, szóval nice try, de legközelebb próbálkozz mással.

jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
88%
Nekem.is gyanús volt de nem akartam széttrollkodni a kérdést.
jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
90%
Maga a kérdes olyan Martin stílusban íródott.
jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
80%

"nyilván értitek milyen típusú megszólalásokra gondolok"

. Nem, nem értem, mert ebbe bele tudok képzelni durvát, és csupán valami kamaszokra jellemző hülyeséget is.

jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:

12-es, nagyon szépen köszönöm, ez egy teljesen korrekt véleménynyilvánítás volt.


13-as, nem tudom, hogy tényleg az vagy-e vagy csak troll, de az biztos, hogy a fiam nem fekete bőrű és aligha meleg. Nem kezdek bele, hogy ez miért nem elhanyagolható tényező ilyen esetekben. Gondolj csak bele, hogy a fehér zenészek szokták-e használni azt a bizonyos szót, amit a feketék tömegével!

jan. 11. 21:35
 20/57 anonim ***** válasza:
88%
Részvétem a fiadnak. Büntesd nyugodtan, majd ő is fog téged amikor bedug az idősek otthonába öreg korodra, aztán lesz neked is szobafogság. Megvannak a saját nézetei, meg neked is megvan a sajátod. Én sem értek mindenben egyet a szüleimmel, ezért kerüljük is azokat a témákat amin össze tudnánk veszni. Mondjuk én sosem mertem b*zizni a szüleim előtt, hiába tudom hogy ebben speciel egy véleményen vagyunk. Ne a véleményét próbáld átformálni mert azt úgyse fogod tudni, inkább a viselkedését. Az meg 2 hét szobafogsággal nem fog menni.
jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!