Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne így büntetnem a 16 éves fiam a rasszista és homofób megnyilvánulásaiért?

Figyelt kérdés
Lehet hogy túl PC akarok lenni, de azt gondolom, hogy elfogadhatatlan a nyelvezet, amit mostanában többször is alkalmazott. Senki nem érdemli azt, hogy pusztán poénkodás céljából szitokszóként hallja vissza azt a bármilyen kisebbségi csoportot, amibe tartozik, nyilván értitek milyen típusú megszólalásokra gondolok. Tudom, hogy a fiam soha nem akarná bántani a feketéket vagy a melegeket, de többszöri figyelmeztetés után is az az alibi, hogy ezeket nem gondolja komolyan, ami engem nem nyugtat meg. Nem is merek belegondolni, hogy a kortársai körében miket mond, nyilván onnét szedi ezeket. Szóval arra gondoltam, hogy ha korlátoznám az ő heteroszexualitását, azaz pl. 2 hétre eltiltanám a barátnőjétől, akkor talán megérti, hogy milyesfajta érzés lehet, ha az emberek egy számodra fontos tulajdonságodban a gyengepontodat látják, és ezt fel is használják ellened. Egyébként is azt gondolom, hogy aki nem adja meg a tiszteletet a másik ember szerelmének vagy bőrszínének, az maga sem érdemli meg a sajátját (a bőrszínt nyilván nem tudom elvenni). Ez az egész azzal járna, hogy szobafogságba vonul a büntetés ideje alatt és a telefonját is elveszem, hogy semmilyen módon ne tudjon kapcsolatba lépni a barátnőjével. Lehet, hogy túl szigorú vagyok. És persze a barátnőjét, akit egyébként kedvelek, nincs is okom büntetni, holott ennek nyilván ő sem örülne. De azt is el tudom képzelni, hogy ez komoly hatást gyakorolna a fiam fejecskéjére, és többé már nem lenne ebből probléma. Ti mit gondoltok erről?

jan. 11. 20:45
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
87%

"Tudom, egyrészt túl libsi vagyok"

. Ok, kamu. Akkor itt le is zárhatjuk.


Te voltál ugye múltkor a biszex ismerőssel?

jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
89%
#22 Direkt ilyen válaszokra veri a kérdező, aki maga a 16 éves fiú... :D
jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy most valóban csak "viccből", nem tudatosan használja ezeket a szavakat. De ha elkezded büntetni érte, akkor ugyan lehet, hogy előtted nem fogja használni azokat a szavakat, viszont elindítod benne a valódi rasszizmust és kirekesztést. Én ezt gondolom. A büntetést felejtsd el, inkább beszélgess vele. Mutass rá, hogy magát minősíti a beszédstílusával, ha így folytatja, nem fogják komolyan venni vagy ellenszenvet vált ki másokból.
jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, tegyük fel, hogy valójában én vagyok a 16 éves fiú! Akkor mit üzennétek nekem?


22-es, pont ezt mondom, hogy valójában nem ez a "véleménye", és mégis így "viselkedik".

jan. 11. 21:41
 25/57 anonim ***** válasza:
66%
#26 Azt, hogy verd ki, és aludj, vagy olvasgass kicsit, játssz valami videojátékot, és pár év múlva gyere vissza ide normális kérdéssel! ;)
jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim válasza:
63%

Én mint gyerek erre tudom a megoldást.

Tisztázzuk le hogy mindenkiben van egy kevés valamelyikből. Ez lehet jó és rossz vélemény. Ez logikus is lehet egy bizonyos szemszögből, mivel ez a melegség viszonylag új dolog, ezért ez érthető. Pl. a legtöbb szülő utálja a videósokat, de ez inkább csak egy feltörekvő szórakoztató ipari munka. Valahogy ugyan ez a rasszizmusról. Egyébként én is úgy vagyok vele bizonyos korlátok között elfogatható, pl.:amíg nem tanítják az iskolában.

A káromkodást valami példaképtől, szülőtől esetleg osztálytárstól tanulhatja. Bár ő már elég idős így ezek csak gyarapodni fognak amíg nincs megbeszélve miért csinálja ezt.

jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

25-ös, neked is köszönöm, hogy ilyen normálisan szóltál hozzá! Ezentúl inkább csak az ilyenekre reagálok.


Szóval az én fiam nem rasszista, nem akar senkinek se rosszat, és az biztos, hogy miattam sem lesz az. Azt egy kicsit elhamarkodott kijelentésnek érzem, hogy aki ilyen szavakat használ, azt nem veszik komolyan. Máskülönben miért lenne ez a menő az osztályában? Persze, a felnőtt világ az más, de sajnos sokan nem nőnek fel igazán.

jan. 11. 21:46
 28/57 anonim ***** válasza:
99%
Teljesen tévúton jársz ezzel a korlátozással meg tiltással. Ezzel csak azt éred el, hogy a gyereked még jobban dacolni fog veled, és csakazértis szembe fog fordulni a nézeteiddel. Kamasz gyereknél egyébként is teljesen normális, hogy ellentétesen gondolkodik, mint a szülei. Ha azt akarod, hogy idővel elfogadja a te gondolkodásmódodat, akkor ne keménykedj vele, ne erőltesd rá a saját értékítéletedet, hanem ellenkezőleg. Először is tartsd tiszteletben a véleményét, akkor is, ha nem értesz vele egyet. Diktatórikus módszerek helyett pedig igyekezz bizalmas, bensőséges kapcsolatot kialakítani vele, mert csak így lehet nyugodtan megbeszélni, hogy te mit miért és hogyan látsz. Ha jó a kapcsolatod a fiaddal, ha szeret és tisztel téged, akkor idővel el fogja fogadni a nézeteidet. Ki fog nőni a kamaszkorból, és majd visszatalál hozzád. De ha elvadítod magadtól a zsarnokoskodásoddal, nem csak nem győzöd meg az igazadról, hanem még el is vesztheted.
jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
77%

Nehogy már ilyen könnyen megússza. Én egész nap a Crocodile Rockot játszanám neki Elton Johntól.


ÉS egyedül ezt a videót nézheti YouTube-on: https://www.youtube.com/watch?v=owGykVbfgUE

jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, ezzel az ostoba büntetéssel azt éred el, hogy a fiad bedühödik és elkezd érdeklődni a Mi Hazánk iránt, esetleg a Vér és Becsület mozgalommal vagy a Betyársereggel is felveszi a kapcsolatot.

Aztán egyszer csak az FB-oldalán náci karlendítéses profilképek jelennek meg róla. És az ismerősei is egyre nagyobb arányban ilyenekből fognak állni.

Ezt fogod elérni vele!

jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!