Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy anya azt mondja a...

Ha egy anya azt mondja a gyerekének, hogy nem tetszik a neve, én azt akartam, hogy ...-nak hívjanak, az őszinteség, vagy bántalmazás? Ha kérdés nélkül, ő hozza szóba.

Figyelt kérdés
Te mondanál ilyet valakinek, akit szeretsz?

jan. 19. 02:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk anyámnak a Bence tetszett, apámnak a Máté. Végül Bence Máté lettem, de egész életemben a Bencét használtam. Apám egyszer sem említette meg, hogy ő Máténak akart volna hívni. Arról, hogy a szülő hogyan nevezi el a gyereket, nem a gyerek tehet.
jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Én sose mondanék ilyet a gyerekemnek! Meg mást se, ami rombolhatja az önbizalmát.
jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát én ebben semmi önbizalomrombolót, de bántalmazást aztán főleg nem látok.

Én is tudom, hogy Anyu nem ezt a nevet adta volna nekem, ha Apu nem ragaszkodik hozzá, a féltesómnál már nem hagyta magát. És az én lányaim is tudják, hogy melyikőjük kapta Apa kedvenc nevét, ami nekem sosem jutott volna eszembe, de a gyerekkel együtt a nevét is megszerettem.

jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem bántalmazás, apám is elmondta, ő milyen nevet akart nekem adni :D - anyám HÁLISTEN lebeszélte róla.


Ha úgy neveznek, mint ahogy apa akart 18 évesen megváltoztattam volna.

Emese - szép név, tény - NEM a vezetéknevemmel :d

jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Pintér László ***** válasza:
84%
Kemese Emese?
jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
44%
Normalisek megegyeznek. Ha csak az egyiknek tetszik, el kell vetni es talalni ujabbat. Mi a ferjemmel megbeszeltuk, hogy exek nevet nem adjuk, tulsagosan csicsasat sem, de regit sem.
jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

8: Nekem semmi bajom nincs a nevemmel, sőt mondhatni, hogy tetszik.


Köszönöm a sok véleményt mindenkinek, persze lehet még írni.

jan. 19. 16:12
 18/18 anonim ***** válasza:
56%

Ha egyébként nem viselkedik bántalmazó szülőként, akkor szerintem simán csak őszinte volt. Talán régóta hordozza ezt magában, és szükségét érezte, hogy kimondja. Ettől függetlenül nekem is rosszul esne, én nem mondanék ilyet a gyerekemnek.

Valamelyik közismert pszichológus (talán Bagdy Emőke, de nem vagyok benne biztos) hirdeti, hogy egy szülőnek őszintén el kell mesélnie a gyerekének azokat a dolgokat, amikre ő még nem emlékszik, például ha nem kívánt terhességből született, vagy kicsi korában nem szerette őt, vagy más nemű gyereket akart stb. Én nem értek ezzel egyet. De lehet, hogy anyukád olvasott egy ilyen témájú cikket valahol, és ezt a tanácsot követte.

jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!