Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik megszakítottátok a...

Akik megszakítottátok a kapcsolatot bántalmazó szüleitekkel: nektek nem okozott fizikai tüneteket a lépés megtétele? ( szorongás miatti rosszullét stb.)

Figyelt kérdés
Én hétvégén átéltem egy durva többórás vitát, ahol persze szokás szerint mindennek el voltam mondva, remegtem közben végig, de végre kimondtam mindent amit gondolok, és eldöntöttem itt a vége ennek a kapcsolatnak, és nem hagyom többet anyám terrorizálását. Hát ez korántsem ilyen egyszerű, úgy néz ki. Mert azóta rosszul vagyok fizikálisan a stresszhatástól, izzadok, bizsereg a kezem, arcom, nehezen alszok, szorongok, stb. Ez másnak is ilyen nehezen ment? Annyiszor olvastam itt gyakorin, hogy más is meglépte ezt, de nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz. Az is válaszolhat, aki nem szülővel, hanem akárki mással élt meg ilyen kapcsolatmegszakításos sztorit. Illetve tanácsokat is szívesen fogadok, hogy kezeljem könnyebben.

dec. 1. 10:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is ilyenek a szüleim, de meg is vernek. Többször is eldöntöttem, hogy lelépek, de megakadályozták, nem volt segítségem. Nekem az állataim nagyon hiányoznának.
dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nekem is nekem estek 2 hete, azóta rosszul alszom, full stressz vagyok.
dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%
Majd elmúlik, nehogy megkérdőjelezd a döntésed helyességét.
dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%

Nem szakadtál el érzelmileg.

Sajnos ez ilyen. Ha kibékülnél velük, akkor elmúlnának ezek a tünetek.

De akkor meg marad minden a régiben.


Szorongó személy vagy, konfliktuskerülő, gondolom másokkal szemben is. Párkapcsolat, barátság, munkahely.


Ehhez pszichológus kell, ha ezek nem javulnak.

dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

"nem okozott fizikai tüneteket a lépés megtétele?"


De. Elmúltak a véraláfutásaim.

dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Egyszer volt egy hasonló ilyen, amikor majdnem megléptem már ezt a lépést, és ugyanilyesmi tünteim lettek tőle, ezért beijedtem és mégis kibékültem, akkor ahogy írod 4-es, tényleg elmúltak a tüneteim. De nem akarok újra meghátrálni. És a többi is igaz, amit írsz, sajnos konfliktuskerülő vagyok eléggé.
dec. 1. 11:37
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
A bántalmazó kapcsolatokra úgy általában jellemző, hogy az agresszor igyekszik az áldozat erőforrásait leépíteni, hogy az ne tudjon elmenekülni. A pszichés erőforrások (önbizalom, önértékelés és egyebek) is ide tartoznak. Erre nem az a megoldás, hogy visszaszaladsz a bántalmazóhoz, hanem az, hogy segítséget kérsz, szükség esetén szakembertől. Óriási lépés, hogy eldöntötted, megszakítod vele a kapcsolatot, tarts ki!
dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazat adok a 7. válaszolónak, tarts ki!

Próbáld szorosabbra fűzni a kapcsolatodat a tényleg értékes ismerőseiddel, ne maradj sokat egyedül és foglald le magad kellemes időtöltésekkel.

Ez is olyan, mint bármi más káros dologról leszokni, eleinte rossz, nagy a kísértés, de egyre jobban fogod magad érezni.

És persze kérj szakembertől segítséget, ha szükséges.

dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hirtelen felindulásból döntöttem, lassan érlelődött. Jót nem várhattam tőlük, rosszat meg én nem kértem. Amikor láttam, hogy ennek most már vége, csak nagy ürességet, szomorúságot éreztem. Régen történt, de soha nem bántam meg, hogy magszakítottam velük a kapcsolatot.
dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó barátom egy ilyen vita után napokig hányt a stressztől, a végén már elpattant pár hajszálér a torkában és véreset hányt. Amúgy neki ez volt az a pont, amikor eldöntötte, hogy soha többé nem beszél velük. Mintha kicserélték volna azóta. Kiegyensúlyozott és boldog.
dec. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!