Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy lassan 19 éves...

Mit tehet egy lassan 19 éves lány ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdeném azzal, hogy fogalmam sincs mit tehetnék pedig 1,5 hónap múlva 19 éves vagyok!

A szüleimnek teljesen el van borulva az agya, ha el szeretnék menni valahova bulizni (ami nagyon ritka) akkor teljes visszautasítást kapok, hogy nekem miért lenne szükségem erre. Többször fordult elő, hogy nyugodtan szépen, illedelmesen és tisztelettudóan feltettem a kérdést, hogy pl.: el mehetnék-e moziba xy személlyel vagy akar személyekkel a válasz undorító módon csúnya volt és megalázó!

Mindenkit le néznek körülöttem így sokszor engem is!

Ha beszélni próbálok velük a problémáimról/terveimről Édesanyám részéről olyan mintha falnak beszélnék, mert nem válaszol ha meg igen akkor írtó csúnya módon!

Édesapám részéről pedig folyamatos kiabálás a végkimenetele.

Vagy a 3. opció a fenyegetőzés.

És még sorolhatnám egy csomó ideig, de talán benne van a lényeg!

(Hozzá fűzném, hogy ezeket jó magam mindig próbálom a lehető legjobb módon kezelni és szépen beszélni)

Ez mellett tanulok, szinte kitűnő az átlagom, vannak céljaim es soha nem csináltam olyan hülyeséget amivel szégyent hoznék magamra vagy a családra!

Tervben volt, hogy nyáron egy olyan munkahelyre megyek dolgozni ahol igenis olyan szinten keresnék, hogy simán tudnék félre tenni annyit amennyire szükségem van. De sajnos erre is nemleges választ kaptam, mivel szerintük messze van. (Hozzá tenném meg van a jogosítványom)

Suli mellett mivel érettségi van így nem igazán lenne időm dolgozni + kollégista vagyok!

Van egy hátterem ahova tudnék menni és igenis segítene ő és a családja is viszont eléggé félek a következményektől.

Kérlek adjatok valami tanácsot mert lassan oda jutok, hogy be fogok gurulni.

(Tudom a kollégium valamilyen szinten segítség, de sok olyan helyzet van amikor itthon kell lenni! Illetve nagy szabadság nincs a kollégium mellett mivel eléggé fognak)

Előre is köszönöm annak aki válaszol!



jan. 20. 21:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%

Gyávaság ha nem élsz felnőtt nőként a Ptk. szerinti teljes cselekvési szabadság jogoddal. Ezt a nyugati világban a nőmozgalmak évszázadok alatt sok szenvedés árán harcolták ki (tüntetéseiket szétverték, aktivistáikat elmegyógyintézetbe, dologházba, börtönbe küldték).


#4

jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
100%
¯\_(ツ)_/¯
jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá a beleegyezésük, menj és melozz stb.
jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
82%
Lépj le az elmebeteg gonosz g_ci szüleidtől,mielőtt teljesen tönkretesznek.
jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Iszonyatosan sok gondolatot tudok belőle kivenni és táplálni magam és erőssé tenni.

Úgy gondolom hasznos volt ide írnom, mert több ember, több személyes válasz.

Rettentően jó látni, hogy ennyi segítőkész ember van még a mai világban is.

Bárkik is legyenek akik írták a válaszokat, ezer hála nektek! Ezen válaszokból sok dologra támaszkodva tudom magam építeni!

jan. 20. 23:33
 16/30 anonim ***** válasza:
83%
Ők mindig ilyenek voltak vagy már idősebbek és ilyen irányba változtak a korral?
jan. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Érettségiig húzd ki valahogy, utána meg költözz amint tudsz.
jan. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi alap, azután elmehetsz akár suli mellett dolgozni és költözöl, amint tudsz.

És nem engedélyt kérsz, mehetek dolgozni? Hanem bejelented, ekkor kezdek a melóhelyen.


Nálunk is ez volt, 18 éves korom után felvételiztem egyetemre, mellette melóztam (erről nem tudtak, mert ment volna a balhé), és 21 évesen közöltem velük, találtam albérletet, holnapután költözöm.


Pont. Ennyi, és leléptem. Másképpen nem lehet aki ennyire túlféltő vagy kontrollmániás.

jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

16/18 válaszoló.


Mindig ilyenek voltak, egyáltalán nem idősek 45 életév alatt vannak mind a ketten.

Sajnos fogalmam sincs mit ártottam nekik ami miatt ennyire megvonják tőlem az élet lehetőségeit :/

jan. 21. 19:56
 20/30 anonim ***** válasza:
92%

Miért kell engedely ahhoz, hogy nyáron elmenj dolgozni? Egyaltalán egy mozihoz miért kell? Fogod magad, aztán elmész. Ha a napi problémád se érdekli őket, akkor az mit érdekli a szüleid, hogy hova mész?


Igenis tessék elmenni dolgozni. Bármit, de pénzt tegyél félre. Aztán tiplizz mihamarább.

jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!