Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy lassan 19 éves...

Mit tehet egy lassan 19 éves lány ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdeném azzal, hogy fogalmam sincs mit tehetnék pedig 1,5 hónap múlva 19 éves vagyok!

A szüleimnek teljesen el van borulva az agya, ha el szeretnék menni valahova bulizni (ami nagyon ritka) akkor teljes visszautasítást kapok, hogy nekem miért lenne szükségem erre. Többször fordult elő, hogy nyugodtan szépen, illedelmesen és tisztelettudóan feltettem a kérdést, hogy pl.: el mehetnék-e moziba xy személlyel vagy akar személyekkel a válasz undorító módon csúnya volt és megalázó!

Mindenkit le néznek körülöttem így sokszor engem is!

Ha beszélni próbálok velük a problémáimról/terveimről Édesanyám részéről olyan mintha falnak beszélnék, mert nem válaszol ha meg igen akkor írtó csúnya módon!

Édesapám részéről pedig folyamatos kiabálás a végkimenetele.

Vagy a 3. opció a fenyegetőzés.

És még sorolhatnám egy csomó ideig, de talán benne van a lényeg!

(Hozzá fűzném, hogy ezeket jó magam mindig próbálom a lehető legjobb módon kezelni és szépen beszélni)

Ez mellett tanulok, szinte kitűnő az átlagom, vannak céljaim es soha nem csináltam olyan hülyeséget amivel szégyent hoznék magamra vagy a családra!

Tervben volt, hogy nyáron egy olyan munkahelyre megyek dolgozni ahol igenis olyan szinten keresnék, hogy simán tudnék félre tenni annyit amennyire szükségem van. De sajnos erre is nemleges választ kaptam, mivel szerintük messze van. (Hozzá tenném meg van a jogosítványom)

Suli mellett mivel érettségi van így nem igazán lenne időm dolgozni + kollégista vagyok!

Van egy hátterem ahova tudnék menni és igenis segítene ő és a családja is viszont eléggé félek a következményektől.

Kérlek adjatok valami tanácsot mert lassan oda jutok, hogy be fogok gurulni.

(Tudom a kollégium valamilyen szinten segítség, de sok olyan helyzet van amikor itthon kell lenni! Illetve nagy szabadság nincs a kollégium mellett mivel eléggé fognak)

Előre is köszönöm annak aki válaszol!



jan. 20. 21:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
45 év alattiak, de mi lesz velük később. Nem jó természetük van!
jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

20/21 válaszoló


Igazából túlságosan belém lett nevelve az a bizonyos “félsz” dolog!

Ezért hát ha szégyen ha nem, sajnos félek a lehetséges következmények miatt :/



21/21 válaszoló.


Sajnos tényleg, eléggé nehezen lehet elviselni őket. Sok kortársam akik jobban ismernek engem azt mondják, hogy ők nem lennének hajlandóak ezt elviselni.

jan. 22. 15:58
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj, amint lehet.

Az, hogy felvázolod, mi a terved, ők meg leszólnak, hogy hülye vagy meg messze van... nem kell az engedélyük. Eldöntöd, elköltözöl, oda mész dolgozni, ahová terveztél. Nem tudják megakadályozni.

Mielőbb menj jó messze tőlük, mielőtt kompletten tönkretesznek.

jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

23/23 válaszoló.


Teljesen azon vagyok, hogy mielőbb költözzek onnan, mert ami van teljesen viselhetetlen!

Már attól gyomor idegem van, hogy hétvégén oda kell mennem ahol ők vannak. ( Főleg úgy, hogy eléggé nagy a feszkó jelenleg is)

jan. 23. 17:16
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Először pszichoterápiát is javasolok, mert ha valakit így nevelnek, az tele van félelemmel, valóban elhiszi, hogy nem tud önálló lenni. Le kell építeni azt a sok téves hiedelmet, amit beléd ültettek. Utána alapozd meg az egzisztenciádat és utána költözz el, mert az se jó, ha kidobnak otthonról és nincs hova menned. Az is fontos, hogy csak akkor és azzal létesíts párkapcsolatot, akit valóban szeretsz, ne csak mentőövként kapaszkodj valakibe, mert az visszaüthet. Olyan férfit válassz, aki nem akar úgy elnyomni, mint a szüleid. Sajnos sokan, akik úgy nevelkedtek, mint te, elnyomó partnert választanak tudat alatt, mert ez a mintájuk. Tehát ne siesd el a párválasztást se. Ha továbbtanulsz, menj kollégiumba, bérelj lakást más diákokkal, jó messze a szülőktől és igyekezz olyan helyzetbe kerülni, hogy sose kelljen velük összeköltözni újból.
febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 NTBS ***** válasza:
55%
19 évesen jogilag is felnőtt vagy. Azt teszel amit akarsz, ha a saját lábára tudsz állni!
febr. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen családból érkeztem. Igen, első dolgom volt elmenni pszichológushoz, amint tudtam és volt elég pénzem, mert rettegtem mindentől, teli voltam megfelelési kényszerrel, félelemmel, nulla önbizalom és sorolhatnám.


Miután javulni kezdett a dolog: rájöttem, hogy semmivel nem artozom ilyen embereknek, akik fenyegetőznek, kontrollmániások, mindenre engedélyt kell kérnem, de akkor is üvöltenek, kerestem elbérletet és költöztem.


DE kellett a pszichológus, hogy felismerjem, nincs miért tartani a költözétől, és nem kell beszámolnom nekik az életemről, mert ilyen szinten semmi közük hozzá.


Elköltöztem, kapcsolat lazítása nagyon-nagyon erősen - volt félév teljes ignore is -, aztán hazamehyek, amikor ÉN akarok. Évi 2-3x max.

febr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:

Ha kollegista vagy, vallalj munkat egy diakszövetkezetnel, es mond,hogy csak hetköznap delutan tudsz dolgozni. (erröl a szüleidnek ne szolj.)

Vagy par alkalommal hetvegen maradj bent a koliban -miközben dolgozol, a szüleidnek mondd hogy, hogy tovabbkepzes, felkeszüles valamire.


Tudom, nem helyes - es nem celzavezetö a hazugsag, de mielött önallosulni szeretnel, ahhoz kell gyüjteni, hogy legyen sporolt penzed. Kifizetni egy alberletet, vagy szobat, esetleges kaukcio, utana pedig magadat fennttartani.


Esetleg tanulj meg körmözni, szempillazni - bar ugye a tovabbkepes es a tanfolyamok is penzbe kerülne.

febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Egyetem, koli messzebbi városban, sokan ilyenek miatt vannak több száz km-re továbbtanulni.
febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Egyidős vagyok a szüleiddel. Az én anyám elég maradi volt, de ő sem csinált ilyet. Szerintem a szüleid nem.maradiak, simán kontrollmániásak.

Ugy vesuem ki a szavaidbol hogy most érettségizel, nem is dolgozol. Hiába van olyan parkapcsolatod ahol jóban vagy a szülőkkel, nem tudnád miből fizetni a számlákat és a kaját, ezért a hozzájuk való közést is el kelle napolni legalább addig amig dolgozni nem kezdesz. Mert egy plusz embert eltartani nem kevés pénz.

Szóval még kellene várnod az érettségit, csak utána munka és az önálló élet.

febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!