Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a megoldás, hogy...

Mi lenne a megoldás, hogy rendbejöjjön a szüleimmel a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

A tavalyi év számomra életem legsötétebb, lelkileg a legmegterhelőbb éve volt, most kezdek helyrejönni belőle. 2022-ben megházasodtam, tavaly nekiálltunk felújítani a házunkat, ezidő alatt pedig anyámékhoz költöztünk a férjemmel, illetve az ikertestvérem is ekkor költözött haza. 24 éves vagyok, 18 éves korom óta a jelenlegi férjemmel éltem, úgyhogy hirtelen nagy váltás volt újra anyáékkal lakni. Eleinte nem is volt probléma, sose volt rossz kapcsolatom anyáékkal. Azóta viszont minden megváltozott, és bárhogyan próbálom, mert rettenetesen zavar, de nem tudok ugyanúgy tekinteni anyára.

Anyukám mindig is szeretett irányítani, beleszólni a dolgokba, és ez lehet az én hibám vagy csak a neveltetésem miatt lehet, de túlságosan engedtem beleszólni a felújításba. Mindent megpróbált megmondani, mit vegyünk, mi milyen legyen, milyenre fessünk, stb.. ha megmondtam neki, hogy ez a mi házunk lesz, nem az ő ízlésének készül, akkor megsértődött, hogy beszélhetek így vele, mikor ő csak segíteni akar.

Egyszer eljött egy pont, mikor úgy összevesztem vele meg apával, mint még soha. Nem ért oda hozzánk egy szakember, mire teljesen kikelve magából elkezdett engem és a férjemet leszarozni, olyanok vagyunk mint a hátramenés, a férjem mekkora semmirekellő (persze mindezt úgy, hogy ő nem volt jelen), hiába próbáltam magyarázni, hogy hiszen mindig ott van dolgozik a házon ő is a szakikkal együtt, kb. mindent olcsóbban megtudtunk oldani az ismerettségi körének hála, nem, anyának ez nem volt "elég". Ez után az eset után elutaztunk húsvétkor a férjem nagyszüleihez, és itt történt meg velem életem első pánikrohama. Akkor még nem tudtam, mi történik velem, konkrétan azt hittem meghalok. Ezt követte derealizáció, deperszonalizáció, félelem a kontrollvesztéstől, illetve olyan szintű alvászavar, hogy tényleg aggódtam magam miatt. Megjártam pszichológust, pszichiátert, segített elindítani abban, hogy hozzam rendbe a mentális egészségemet.

Ekkortájt költöztünk haza, még volt egy nagytakarítás, ahol persze anya is jelen akart lenni, de akkor is mindent kritizált, mi az amit rosszul csináltunk, ekkor már meg is mondtam neki, hogy ezért nem kell átjönni, de persze ragaszkodott hozzá.

Mivel elég rossz állapotban voltam lelkileg, ő is észrevette, amit egyből a férjemre fogott, illetve az ikertesómra, mert hogy ő leszbikus és ez nálam biztos egy régóta fennálló szorongás. Amint szembesítettem, hogy nem, ebben nagy szerepet játszik ez az idő, amit itthon töltöttünk, nem akarta felfogni. Hogy ő hogy is okozhatott volna nekem rosszat. Apáról nem is ejtek szót inkább, mindig egy nyers ember volt, tabu téma nálunk az, hogy szakember segítségét kértem, ahogy a testvérem mássága is, amit évek óta én hallgatok kettejüktől. Testvéremre is olyan dolgokat mond, hogy inkább próbálom meg se hallani..

Nagyon megterhelő ez számomra, hisz imádom a testvéremet is, a férjemet is, és persze a szüleimet is, de egyszerűen azóta nem tudok ugyanúgy tekinteni rájuk, valahogy úgy érzem megváltozott valami. Most vagyok 7 hetes kismama, de anya már most elkezdte, hogy jaj az ő unokája majd mindig nála lesz, milyen szobája legyen stb. És megmondtam neki, hogy nem, ez a mi gyerekünk lesz, mi döntjük el, mi hogyan lesz, amin láthatóan meg is sértődött, és nekem ez annyira fáj, de úgy érzem muszáj határokat húznom... múltkor azt említette, hogy ő majd eljön velem ultrahangra, meg majd ha szülök ő bejön hozzám. Én nem szeretném őszintén szólva.

Nem tudom, valaha múlni fog ez az érzés, mindig bűntudatom van, hogy túlságosan haragudnék rá? Mi lenne a megoldás? Sajnos nagyon elvagyok akadva ennek a megoldásán. Köszönöm ha végigolvasod! 24/L



febr. 3. 06:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád lassan megfojt, de te rendbe szeretnéd tenni vele a kapcsolatot? Életem, tényleg egy roncs szeretnél lenni egész életedben? Azt kellene megértened, hogy ami neked jó, ahhoz kell ragaszkodni. Ami rossz, azt meg messzire kerülni. Ha ez történetesen a szüleidre vonatkozik, akkor őket.

A saját kis lelked tedd rendbe, anyuapu nélkül. Van férjed, jön az első gyermeked, így vagytok jelenleg egy egész. Minden más ilyen esetben mellékes. A TE életed, nem az övé.

febr. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy, ne erőltesd!

Nagyon jól csináltad eddig, hogy határokat húzol, csak ne engedj az érzelmi zsarolásnak, mert belerokkansz!

Sajnos be kell látnod, hogy ha a jó viszonyért csak te vagy hajlandó tenni, az sosem lesz igazi jó viszony :(

Próbálj a saját választott családodra koncentràlni, ha pedig a szüleid nem hajlandóak normálisan viszonyulni hozzád, akkor ritkítsd a találkozásokat.

Ha így észbekapnak, akkor jól is elsülhet, ha pedig nem, az a bizonyíték rá, hogy sosem viselkednének veletek normálisan, tehát hiába tennéd ki magad még több stressznek...

febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem látod tisztán anyádat. Önző dög. Neki már volt alkalma házat berendezni, a sajátját. Gyereket tutujgatni, nevelni. A sajátját. Miért akarja ezt elvenni tőled? Mert önző. A dolgok,amibe beleugat, vagy neki jó, vagy neked. El kell döntened, hogy kinek kedvezel: neki vagy magadnak.Ne felejtsd el,hogy ha átadod neki e lehetőségeket, ezek a te életedből kimaradnak. Lehet,a végén te is ugy akarod pótolni őket, hogy a gyerekedtől veszed majd el ezeket a döntéseket.
febr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mintha anyámat írtad volna le. Én is sokáig ebben voltam, amiben te. Vágytam arra,hogy jó legyen a kapcsolatunk, de akárhányszor egy kicsit is beengedtem az életembe, ő gondoskodott arról, hogy megbánjam. A határhúzás nagyon fontos, illetve az, hogy tudatosítod magadban, hogy te tényleg próbálsz mindent megtenni annak érdekében, hogy javuljon a helyzet, de ez mindig két emberen múlik. Ha ő abban a hitben él, hogy ő mindent megmondhat, ő mindig mindent jól csinál, ezen te sajnos nem fogsz tudni változtatni. Sajnos ezzel csak azt lehet tenni, hogy elfogadod, nem hibáztatod magad miatta és megpróbálod a vele való kontaktot minél jobban leredukálni. Nagyon sok belső munkával jár, de a te nyugalmad és mentális egészséged fontosabb. A leendő gyermekednek egy kiegyensúlyozott, mosolygó anyukára lesz szüksége.
febr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a helyzetedet, mert én is hasonlóban voltam, csak annyi különbséggel, hogy nekem anyám normális volt. És tudom, hogy nem olyan könnyű ez, mint amilyennek hangzik, mert mégiscsak a szüleid, ők neveltek fel stb., de nem. Ilyen esetben nincs mentség, nincs még egy esély, menekülnöd kell, mielőtt megnyomorítanak. A saját álomvilágukban ők feddhetetlenek, hisz meg is mondták már neked is: az ikertesód tehet mindenről, te és a férjed rontjátok el a dolgokat... ők meg persze tökéletesek, és sohasem fogod tudni rádöbbenteni őket ennek az ellenkezőjére. Te most kezded a felnőtt életedet, a férjeddel, aki szeret és a kisbabátokkal. Nincs szükséged egy plusz stresszforrásra.
febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az emberek nem szeretnek téged, nem veszed észre?

Nagyon össze kellene szedned magad, mert amit művelnek veled, árthat a terhességednek is.

Hogy a fenébe keverednek ezek mindig hozzátok?

Közel laknak vagy mi?

Te ezt miért engeded? Értsd meg, te itt nekik egy 0 vagy, ahogy el is mondták, csak a saját akaratukat akarják keresztül vinni.

febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: Sajnos egy utcában lakunk, szóval lehetetlen nem találkozni velük.

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon nehéz, hiszen a szüleim, de igen, most hogy anya leszek muszáj lesz összeszednem magam.

febr. 3. 11:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hazamenni? Jó viszony? Az ajtót nem nyitnám ki neki, az meg, hogy egy utcában lakunk halálosan sem érdekelne.


Mi is egy utcában lakunk apámmal, 5 éve max intek neki, de annyit sem érdemelne :D

febr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki ennyire makacsul ragaszkodik a gyereke feletti kontroll gyakorlásához és nem hajlandó tudomásul venni, hogy az ilyesmi csak 16-18 évig a feladata, akkor a távolságtartás a megoldás.

Viszont azt úgy kell megoldani, hogy a személyes kapcsolattartás ne valósulhasson meg napi szinten: irány a szomszéd település minimum 20 km-rel odébb.

febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tehetjük meg, hogy másik településre költözzünk :)

Persze ha már minden nap nem találkozunk, már olyanokat mond, hogy biztos nem szeretem, le se szarom stb..úgyhogy nem egyszerű eset😅 legjobb, mivel apával nem jó a házassága, azt is rajtam meg tesómon kéri számon, hogy miért hagyjuk egyedül vele...

febr. 3. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!