Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehezemre esik segítséget...

Nehezemre esik segítséget kérni a családtol ez lehet valamiféle gátlás?

Figyelt kérdés

Nehezemre esik kérni segítséget, igazából bármilyen téren...

Pl hogy jöjjön valaki értem mert nincs haza buszom, vagy kölcsön pénzt mert már nincs, vagy valami megjavitását....

Utóbbi időben jöttem erre rá hogy mindent magam akarok megoldani, ami nem mindig sikerül és az még jobban frusztrál, de nem szeretek kérni segítséget főleg nem apámtól, de mástól se a családban. Más meg amúgy nincs akitől kérhetnék, bármit barát.

De, lényeg hogy elkezdtük saját életünket párommal már jo par éve, habár albérletben és ez is frusztrál mert költözni akarok de nincs miből. Szüleim kapcsolata nagyon rossz egymással, sokat panaszkodnak is egymásról meg hogy mindig egyedül van , mintha én nem lettem volna elmúlt években rengetegszer egyedül... de én nem beszélek ilyenekről senkinek.... Tőlem kértek már segítséget mind, segítettem is pl munkában, gyerekre vigyázni stb ,de úgy érzem már ez csak egyoldalú és kihasználnak, vissza nekem nem segít egyik sem ... Pedig nekem is megvannak a gondjaim és lenne miben jó lenne ha valaki segítene vagy meghallgatna... Ha kérnek már inkább nem-et mondok , de nem is keresnek, át se jön hozzám egyik se ,csak én jártam eddig is mindhez.... úgy érzem hogy ki akarok ebből szabadulni de közbe szeretném ha jó kapcsolatom lenne a családdal és nincs miből elindulni és annyira frusztrál... közbe eltértem a fő kérdéstől hogy a segítség kérés részemről lehet vmi gátlás hogy inkább nem kérek mert kb könyörögnöm kell és semmi se jó?!



2023. nov. 2. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Ez egy minta. Aki nem tud egyedül mindent megoldani, az gyenge, semmirevaló, életképtelen. Ezek vannak beivódva nálad. Tőlük is hallhatad,cakár szűk, akár tágabb körben.
2023. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolatotok amúgy?
2023. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez önbizalomhiàny. Az van az agyadban, hogy te nem beszélhetsz az érzéseidről, nem kérhetsz segítséget, mert nem vagy olyan fontos nekik, mintha senki lennél nekik, láthatatlan a saját családodban. Nincs önbecsülésed, az a probléma, és ezt a családod okozta nálad, mert ők viszont kihasználtak,te segítettél nekik, miközben neked meg nem volt semmi szereped, nem mondhattad el a szükségleteidet, érzéseidet. Ezért nem bírsz segítséget kérni, tudat alatt vagy tudatosan is alábecsülöd magad durván. Kérj bátrabban segítséget, ebből meg tudod ki az akire igazán számíthatsz. Akiről kiderül hogy rá nem, azzal meg felesleges a kapcsolat. Csak még jobban elveszik az önbecsülésed.
2023. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!