Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja anyám megérten...

Miért nem tudja anyám megérteni, hogy nem akarok nagyszüleimről beszélni? Miért kell erőszakoskodnia?

Figyelt kérdés

Az anyai nagyszüleimrők van szó, akik anyu szülei voltak. A nagypapám lassan kilenc éve halott, a mamám tavaly márciusban halt meg. Azóta anyám folyamatosan hozzá fel a velük kapcsolatos témákat, pozitív emlékeket, mutogatja a régi cuccaimat, nosztalgiából.

Ez engem megvisel. Jó volt a kapcsolatom a nagyszüleimmel, az összes hozzátarozóm közül mamámat szerettem a legjobban.(egyik szülőmmel se jó a kapcsolatom, testvérem nincs) Viszont én nem úgy kezelem a gyászt, mint anyám, hogy folyamatosan a halott cuccait nézegetem. Ő ettől jobban érzi magát, én nem. Az összes nagyszülőm halálát úgy kezeltem, hogy egy-két alkalommal sírtam, tudomásul vettem a tényt, aztán nem igazán beszéltem róla, max évi pár alkalommal, éltem tovább az életemet. Nekem túl sok az, hogy valahányszor muszáj vagyok hazautazni, ami havi minimum egy alkalom, akkor pár óránként a képembe van tolva egy fotó, egy bármi. Ez engem mentálisan kikészít, március óta gyakorlatilag semmit nem haladtam a gyászfeldogozással. Ráadásul nem tehetem meg, hogy nem megyek haza, egyetemre járok, a szüleim tartanak el, nem találok munkát. Anyu meg "nem érti"(nem mintha akarná) a századik magyarázat után se, hogy hogy működik az átutalás netbankban, szóval minimum arra haza kell mennem, hogy segítsek, de akkor már teljes hétvége, hogy azért ne csak a pénz miatt menjek.

Nem értem, hogy anyám miért akarja velem megosztani a gyászát. Nem jó a kapcsolatunk, sose volt jó, ráadásul ott a nővére, aki ugyanez a típus. Megmondtam anyámnak, hogy amúgy nem jó nekem, amit csinál, de akkor jön a gyökér érzelmi zsarolásával, hogy én nem szerettem a nagyszüleim, meg hogy nem szeretem őt sem. (Mondjuk az, ahogy viselkedik velem kezdi feltenni a pontot az i-re, szóval ha így halad az egy valid állítás lesz.)


febr. 3. 14:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%

Már megbocsáss, de neked kell engedni. Ne görcsölj rajta, nem kerül ez neked semmibe, hogy legalább kifelé jó arcot vágsz az egészhez. (Tudom nagy teher az, ha kedves vagy valakivel aki felnevelt.😉)

Te is lehetsz még szülő, nagymama/papa és akkor másképp fogod látni.

febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1 Nem hiszem, hogy nekem kéne engedni a saját mentális egészségem rovására.

Pláne azután, hogy milyen "zseniálisan jó" szülő ezen kívül is. Nem véletlenül egy kalap szr a kapcsolatunk.

febr. 3. 14:18
 3/23 anonim ***** válasza:
12%
De a pénze jó, hogy taníttat...létezik ám diákhitel is
febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

#1 Hányingert keltően okádék a hozzáállásod. Mit képzelsz magadról, hogy ilyet írsz valakiknek?

Már megbocsáss, mi az, hogy nem "kerül semmibe a kérdezőnek, ha jó képet vág az egészhez"? Szerinted nem okoz semmit, ha nem hagyják valakinek, hogy feldolgozza a gyászt a maga módján? A kérdező maga írta, hogy így is ki van készülve mentálisan! Ez az állapot azért masszívan hatással lehet a tanulmányi teljesítményre, szociális életre.

Ne hivatkozz ilyen szánalmas évekre, hogy "ha már felnevelte az anyja". 1. Nem tudhatod, hogy mennyire volt jó szülő (a rossz kapcsolatból ítélve van pár tippem), 2. Az anyja vállalta. Nehogy már térdre kelljen borulni, mert teljesíti a törvényi és erkölcsi kötelességeit, amit önszántából vállalt.

Ez az X év múlva meglátod jellegű érv meg nevetséges. És ha X év múlva se látja be az igazát a másiknak? Akkor így járt, vagy mi? :D

febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#3 Ha már anno erőltette a gimit, és nem engedte, hogy nyolcadik után olyan sulit válasszak, hogy szakma+érettségi, amit egyébként szerettem volna, akkor szerintem ez a minimum. Ha már érzelmileg se most, se soha nem számíthattam rá. :)
febr. 3. 14:37
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

"Nem értem, hogy anyám miért akarja velem megosztani a gyászát."

Mert te vagy a gyereke.

febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
#6, és az, hogy ő az anyja, azt is jelenti, hogy rápakolhatja a gyerekére a saját érzelmi sz*rát? Keressen mást, akit a siratófalának használ. Pl. terapeutát.
febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
26%
Ő nem akarja megérteni, hogy te nem úgy gyászolsz, te meg azt nem, hogy ő igen. Kvittek vagytok. Egyébként valószínűleg neki van igaza, mert ő legalább gyászol. Ha te elkaparod a süllyesztőbe, az nem gyászolás, azért nem haladsz. A gyászt ki kell mondani, ki kell beszélni. Na mindegy, jogod van nem így tenni, csak nem célravezető. Neked valójában feltehetően nem a gyászolási technikák különbözőségével van bajod, hanem az anyáddal. Ha nem lenne ez a gyász, akkor azt nem értenéd, hogy mért tesz cukrot a paradicsomlevesbe, miközben te savanyún szereted. Ehhez is jogod van, akkor nem kell még annyi időt se ott tölteni. Leírod a banki utalás lépéseit egy papírra, és máris nem kell amiatt odamenni. És nem kell másnap is ott maradni, ha nem bírjátok elviselni egymást.
febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%
Igen, kvittek vagytok. Mindketten ragaszkodtok a saját látásmódotokhoz és egyikőtök sem akar kicsi megértést se mutatni.
febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
4%
#4es"Nem tudhatod, hogy mennyire volt jó szülő" úgy írod mintha tudnád hogy mi történt a szülő és a gyerek közt Te honnan veszed hogy csak az anya a hibás abban hogy olyan a kapcsolatuk amilyen Az fel se merült benned hogy a kérdezőben IS lehet hiba
febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!