Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, ha felnőttént...

Normális az, ha felnőttént utál az anyám? 10 évig próbáltam a kedvére tenni, engedni neki, puncsolni, de elegem van.

Figyelt kérdés

Neki is nehéz viszonya volt a nagymamámal (az ő édesanyjával természetesen).



Már gyerek korom óta hajtogatja, hogy ez törvényszerű, addig nem vagy igazából felnőtt amíg a szüleid élnek, nem bírja elviselni ha a közelében vagyok.


Egyre többet szurkálódik, piszkál, nem vesz figyelembe, elvárja, hogy neki legyen meghagyva az utolsó szó joga.

Ha összebalhézik velem mert kiprovokálja, vagy csak bedurcázik, utánna megsértődik, és nekem kell bocsánatot kérni. Mintha élvezné ezt.


Én mindent megtettem, hogy minimalizáljam a konfliktusokat, kedvére tegyek, büszke legyen rám.

Teljesen normális felnőtt vagyok, dolgozom, van párom, sosem kértem anyagi segítséget.


Érzelmileg ha támogatásért fordulok hozzá, vagy ha bármilyen negatív érzelmet lát rajtam, az feldühíti, irritálja.

Így már ezt se kérek, és az életembe se avatom be, csak ő tart kiselőadást magáról.


Iszonyatos bűbtudatom van, megszoktam, hogy magmat hibáztatom, de rájöttem, hogy a helyzet két emberen múlik. És sajnos a másik oldalról nem javul, inkább romlik csak. Ahogy öregszik, egyre merevebb, kötekedősebb lesz, egyre nehezebben viseli ha nincs igaza.


Érzelmileg meg nem bírom már. Több nyűg tartani vele a kapcsolatot, görcsbe áll a gyomrom ha rámír, pláne ha felhív (de inkább én kerestem, magától ő nem nagyon szokott)


Más is volt így? Hogy kezeltétek?


Anyám az ötvenes, én a harmincas éveimeben járok. Apám nincs a képben.


febr. 25. 19:39
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
68%

Lehetséges édesanyádat egy belső dolog bántja amiről még nem tudsz és ezt rád vetíti ki!

Lehet ez az öregség vagy csak valaminek a hiánya ami nagyon irritálja belülről és Nyilván azon tudja ki adni aki közel al hozzá!

A szülőnek nincs mindig igaza hiába bölcsebb és idősebb ezt is meg kel tanulni! Szeretni tisztelni kel de soha nem meg alazkodni.

febr. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%
30 evesen ideje lenne elkoltozni anyadtol!
febr. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

12, Már régesrég elköltöztem, tizenhét éve nem élek egy fedél alatt vele, és személyesen is ritkán látjuk egymást.


Ami kapcsolattartás volt eddig, az telefonon meg üzenetben volt, személyesen látogatni se utazok fel hozzá, mert tudom milyen.

De most már ennek a megszakítása is érik.

febr. 26. 08:19
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Érthető, hogy ragaszkodsz hozzá, mert mégiscsak az anyukád. El sem tudom képzelni ezt a helyzetet magamnak.

De biztos, hogy jót tenne ha a legminimálisabbra csökkentenétek a beszélgetések számát.

febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

14, Igen én se tudtam elképzelni még régebben.


Mivel sosem bántott fizikailag, nem ordítozik, másoknak kívülről nem látszik a helyzet. Ha ilyen lenne, már rég megléptem volna ezt.



A baj pont az, hogy pár órára, akár napra is van vele egy átmeneti boldog időszak, ha nem látott sokáig, amíg nagyon kedves, örül nekem, látványos gesztusokat tesz, de ez csak rövid ideig tart, aztán ellenem fordul.


Mire éppen beleélem magam, hogy van egy normális anyám, és talán most sikerül fenntartani valami normális emberi viszonyt, vesz egy 180 fokos fordulatot.

febr. 26. 09:03
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

Már régen rossz, ha puncsolni kell.

Ebben nőtt fel, az ő anyja is ilyen volt vele, vitte tovább, nem tudja milyen egy normális anya-gyerek kapcsolat. Változni nem tud, te tudsz változtatni.

febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%
Egyet tehetsz: kizárod az életedből. Örökre.
febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%

Hasonló helyzetben vagyok, harmincas éveim, anyám ötvenes. Egy szem gyereke vagyok miközben ő baromira el van magányosodva, és nem tudja feldolgozni a veszteséget, hogy a világ legidillibb (amúgy k.rvára egészségtelen) anya-gyerek viszonyából mi lett felnőtt koromra, hogy kirepültem, élem az önálló életemet, a pontot az i-re pedig az tette fel, hogy megházasodtam. És én sem vagyok rendben, rengeteg szorongás terheli a vele való viszonyt, szóval azokon az érzelmi hülyeségein, amiket más lerendezne egy legyintéssel, én egyszerűen nem tudok túllépni. Szinte minden kapcsolattartást egy nyugtalanító kötelességnek élek meg. Akkor is, ha kedves és szívélyes (sőt valahol ez a legrosszabb, mert ilyenkor kérdőjelezem meg magam leginkább, hisz hogy lehetek vele ilyen hálátlan szardarab, hogy nem szeretem a kedves és szívélyes anyámat?). Egy sima beszélgetés során is idegeskedek, hogy mi fog nála fejben rövidzárlatot okozni vagy milyen sérelmeket ás el magában. És sajnos utólag valahogy mindig beigazolódnak a negatív sejtéseim.

Jártam pszichológushoz, de nyilván túl sok mindent ő sem tud tenni. Most úgy vagyok, hogy fogalmam sincs, hogy lesz ebből normális viszony. Kezdem elfogadni, hogy talán sehogy. Nagyon alap szinten tartom vele, két-három hetente hívom, néha meglátogatom, aztán majd meglátjuk. Ha megpróbálom szorosabbra fűzni a viszonyt, egyrészt hatalmas érzelmi teher, másrészt valahogy mindig pofára esés a vége.

febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
82%
18-as: na, akkor anyukáddal való kapcsolat még húzosabb indok, hogy a házastársadra tekints úgy, mint a családod, ne anyukádra, mert látod, mi a vége, ha neki akarsz jót. Ilyenkor tudni kell önzőnek lenni, akármennyire nem tetszik, különben két szék közül egy könnyen a pad alá esel. Milyen messze laktok anyudtól? Mert lehet, az tenne neked is, a párodnak is a legjobbat, ha legalább 200-300 km választana el benneteket tőle, de lehet az több is akár.
febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
76%

#19 A sztorinak ez az oldala már rég lezajlott, anyám évek óta gyakorlatilag alig része az életemnek, nagyon csökkentett módban tartom vele a kapcsolatot. De még ezt sem szívesen.

Az a baj, hogy ilyesmit az ember nem rendez le annyival, hogy most már terhemre vagy, úgyhogy isten áldjon. Akit valaha egy fontos embernek tartottál az életedben, azt mégiscsak próbálod nem elveszíteni, a magad részéről próbálod megtenni, ami észszerű keretek között megtehető. Ez egy bonyolult és hosszú folyamat, nem lehet megúszni, ha embernek akarod látni magad.

febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!