Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, ha felnőttént...

Normális az, ha felnőttént utál az anyám? 10 évig próbáltam a kedvére tenni, engedni neki, puncsolni, de elegem van.

Figyelt kérdés

Neki is nehéz viszonya volt a nagymamámal (az ő édesanyjával természetesen).



Már gyerek korom óta hajtogatja, hogy ez törvényszerű, addig nem vagy igazából felnőtt amíg a szüleid élnek, nem bírja elviselni ha a közelében vagyok.


Egyre többet szurkálódik, piszkál, nem vesz figyelembe, elvárja, hogy neki legyen meghagyva az utolsó szó joga.

Ha összebalhézik velem mert kiprovokálja, vagy csak bedurcázik, utánna megsértődik, és nekem kell bocsánatot kérni. Mintha élvezné ezt.


Én mindent megtettem, hogy minimalizáljam a konfliktusokat, kedvére tegyek, büszke legyen rám.

Teljesen normális felnőtt vagyok, dolgozom, van párom, sosem kértem anyagi segítséget.


Érzelmileg ha támogatásért fordulok hozzá, vagy ha bármilyen negatív érzelmet lát rajtam, az feldühíti, irritálja.

Így már ezt se kérek, és az életembe se avatom be, csak ő tart kiselőadást magáról.


Iszonyatos bűbtudatom van, megszoktam, hogy magmat hibáztatom, de rájöttem, hogy a helyzet két emberen múlik. És sajnos a másik oldalról nem javul, inkább romlik csak. Ahogy öregszik, egyre merevebb, kötekedősebb lesz, egyre nehezebben viseli ha nincs igaza.


Érzelmileg meg nem bírom már. Több nyűg tartani vele a kapcsolatot, görcsbe áll a gyomrom ha rámír, pláne ha felhív (de inkább én kerestem, magától ő nem nagyon szokott)


Más is volt így? Hogy kezeltétek?


Anyám az ötvenes, én a harmincas éveimeben járok. Apám nincs a képben.


febr. 25. 19:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
83%
Az is nárcisz tulajdonság, kérdező, hogy az ujja köré csavar, játszik veled: mikor érzi, hogy eltávolodnál, gyorsan vissza mézesmázoskodja magát, hogy utána újra beléddöfje a tőrét. Nem szabad bedőlni neki.
febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
21 akkor ez annak a része? Én meg azt hittem, hogy ez pont a bizonyíték arra, hogy ez nem nárcisztikus zavar, hiszen néha minden oké, kedvesnek tûnik.
febr. 26. 18:30
 23/25 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Manipulál, ő akar irányítani. Elolvastad a linket? Jobban elmélyedve pedig Bánki György: A legnagyszerűbb könyv a nárcizmusról. De Youtube-on is van egy csomó minden.
febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
82%
20-as: persze, a te oldaladat is értem. Mondjuk anyámmal nekem sosem volt jó viszonyom, mert nem olyan vagyok, mint akit elképzelt, úgyhogy nálam a teljes no-contact sem okozna egy percig sem lelki furdalást.-amúgy egyke vagyok én is- Aki meg ezért megszólna engem, azt szemrebbenés nélkül elküldöm melegebb éghajlatra, bárkiről legyen szó. Azért van egy elég vaskos előzménye, hogy így állok, mutteromhoz, no. De ha egyszer te is eljutnál valamiért erre a pontra, hogy anyukáddal többet nem állsz szóba, mert minek, az rád tartozik, senki másra. Aki meg ezért pálcát törne feletted, ne féld elküldeni a pi... patvarba, mert megérdemli és semmi köze ahhoz, te hogy és kivel tartasz kapcsolatot... Meg meg lehet mondani, hogy ha már ennyire védi az anyukádat, akkor ne csak cseszegessen téged, hanem karolja fel anyukádat, ha már ekkora Teréz anya lett belőle, hogy ha már sajnálja, hogy "szegény asszony, nem néz felé a gyereke". Nyugodtan átadod neki a porondot... Jelzem, itt érdekes módon már nem jelenik meg az altruizmus a gyakorlatban :DDDD
febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ha már Youtube-csatornák: A bennfentes nevű csatornát ajánlom sok szeretettel.

https://www.youtube.com/@bennfentes77

Vagy a Positive Change nevű csatornát

https://www.youtube.com/@positivechange9121

febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!