Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem tudok megbocsátani?

Figyelt kérdés

Apám több mint 10 éve nem is keresett minket az öcsémmel. Tartásdíjat is csak azért fizetett mert anya feljelentette anno. Az öcsém már nem is ismerné meg. Annak idején amikor örökölt az apja után egy fél házat, inkább a húga javára mondott le, nehogy egyszer örököljünk a tesómmal. A húgaval és az anyjukkal rendszeresen anyát szidták, mikor elvitt magukhoz akkor sem törődtek velünk, csak anyát akarta idegesíteni. Az öcsém nem emlékszik, kicsi volt, én meg inkább nem mondtam el anyunak, hogy minket szavakkal bántanak.

Most felkeresett, hogy nagyon beteg, rákos, és a húga utcára akarja tenni, hiszen ő a tulajdonos. Nyugdíja is kevés, mivel feketén dolgozott sokáig, hogy ne tudják tiltani a tartásdíjat.

Könyörgött, hogy nagyon bánja, és bocsássak meg.

Elküldtem a fenébe. Anya és mama nevelt minket, mindent megadtak, támogattak. Az öcsém tartós beteg, sokszor volt kórházban, apám tudta, mégsem érdekelte.

Rossz vagyok, ha nem segítek neki?


márc. 2. 19:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy az. Te is tudod.
márc. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
14%
Minimális segítséget meg lehet adni én adtam apámnak esélyt,tiszta volt a lelkem mikor meghalt.
márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
13%
Nem kell megbocsájtani, de lehet tisztességesen viszonyulni egy segítségre szoruló beteg emberhez.
márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 babyboom567 ***** válasza:
95%

Dehogy.Sőt.Ha segítenél, anyád és mamád áldozatos munkáját köpnéd szembe.Ez a karma, apád megdolgozott a helyzetéért.

De különben hidd el nekem, hogy apád egy cseppet sem bánja amit veletek tett.Csak az emberek ahogy helyezkednek az életben, mindig a kényelmesebb "rossz" irányba hajolnak.És ez most te vagy.Apádnak nagyon sok"munkája" van abban, ha betegen az utcára akarják tenni.Nem, nem változott meg.Nem, te sem tudod megváltoztatni.Nem, nem szeret,csak érdek vagy.Engedd ezt el,egye meg amit főzött.

márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
99%
Egyaltalan nem vagy rossz. Maganak koszonheti az apad, hogy igy jart. ;-)
márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Sajnos én is így gondolom, hogy csak érdekből keresett meg.
márc. 2. 20:11
 7/32 anonim ***** válasza:
99%
Nyilvan erdekbol keresett meg. Az egesz elete a bizonyitek ra.
márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
98%

Apád tipikus, eljátsza a bűnbánót, ha kunyizni kell a másik figyelméért, segítségéért. Ha veled lenne valami vagy az öcséddel, akkor le se tojna titeket.

Nem vagy rossz ember, te is tudod. Egye csak meg apád, amit főzött. Legalább lesz egy tiszta pillanata (talán) a halála előtt, mikor felméri, hogy elcseszte.

márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Soha nem érdekelte, hogy mi van velünk.
márc. 2. 20:30
 10/32 anonim ***** válasza:
97%
8: fel fogja merni. Csak akkor mar keso banat. Anyam, apam is szembenezett a dolgaikkal a halaluk elott. Nem vagyok kisegitve...
márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!