Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak dolgok, amik miatt nem...

Vannak dolgok, amik miatt nem tudok megbocsátani magamnak és emiatt bántom magam lelkileg?

Figyelt kérdés
Elszalasztott lehetőségek, múló barátságok. Ilyenek miatt olyan gondolataim szoktak lenni, hogy egy ilyen rossz embernek (mint én) felesleges volt megszületnie és mennyivel jobb lenne a világ, ha én nem lennék benne. Nagyon rossz embernek tartom magamat ezek miatt és teljesen ki vagyok készülve ezektől a gondolatoktól. Hogy bocsássak meg magamnak?

2023. jan. 19. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
23%
Terápiában megtanulod.
2023. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nélküled a világ nem lenne se jobb, se rosszabb, mivel te magad is semleges vagy. Jó, vannak dolgok, amiket elszalasztottál, viszont lehetőséged van más, új dolgokba belevágni. Gondold végig, hogy mi az, ami téged valóban érdekel, és indulj el azon az úton. Persze kifogások nélkül, mert tényleg csak az az egyetlen dolog, ami téged meggátolhat. Ettől nem vagy rossz ember, hiszen ezek a dolgok csak a te életedet befolyásolják. És hogy te milyen életet élsz, az csak a te döntésed. Megbocsátani magadnak egy nagyon nehéz dolog, ezt nem lehet szavakban elmagyarázni, de olvashatsz sokat a témában, és ha kipróbálod magad új dolgokban, majd idővel arra is rájössz, hogy neked miért érdemes élni. Egyik kedvenc idézetem: "Az élet értelme az, amit kihozol belőle."
2023. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!