Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helikopter szülőkkel mit...

Helikopter szülőkkel mit lehet csinàlni?

Figyelt kérdés

Mindkét szülőm helikopter.

18 éves F vagyok, itthon lakok értelemszerűen, az elköltözés nem opció, mielőtt ez lenne a legelső javaslat.


Bármit csinálok itthon, valamelyik szülőm mindig azt nézi mit csinálok, ha megcsörren a telefonom és vége a beszédnek, azonnal beront valamelyik a szobába, hogy kivel beszéltem.

Faluban lakunk, ha elbicajozok a boltba bármiért, apám kint áll a kapunál és nezi mikor jövök, ha több idő telt el, mint amit ő gondol, akkor hol voltam, mert ennyi idő nincs egy vasárlás.

Hétvégén, ha elmegyek haveromhoz, anyám mindig kivárja mikor érek haza, de ez ejfél előtti időpont persze, de nem részegeskedés miatt megyek el amúgy sem.

Anyám, a fürdőszobába barmikor beront, tökmindegy hogy fürdök, vagy fogatmosok őt ez nem erdekli.

Suliból későbbi busszal hazaérni, mint ami egyből indul az órák után mindig kiabálás tárgya, mert lógok.

A héten egyszer éjszaka nagywc-ztem, mert hasmenésem volt, reggel anyám kerdezte, hogy beteg vagyok-e mert korán mentem wcre.


Tudom, hogy nehezen hihető, de ez így egy nálunk.


márc. 3. 12:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Vagy tűrsz vagy elmész dolgozni és koltozol. Más lehetőség nincs!
márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Semmit, kitartás és mielőbb költözz el. Koleszba nem tudsz menni?
márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Legvégső eset csak a kolesz.
márc. 3. 12:38
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Sosem a másikkal van dolgunk. Magunkkal. Nekünk kell kiszakadni egy számunkra nem építő környezetből.
márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Amint tudsz lépj le ebből a környezetből. A szüleid viselkedését a helikopterkedésben általában nem lehet megváltoztatni.
márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
24%

Azert en adnek egy eselyt annak, hogy beszeljek veluk, normalisan a hataraimrol. 18 eves vagy, eppen, hogy felnott lettel. Hidd el, az o szemukben meg kissrac vagy. Van egy 18 eves hugom, neha raszolok anyankra, hogy lazuljon el, mert felnott a kicsi lanya, es ha nagyon cseszegeti meg korlatozza, akarmikor megpattanhat. Eszre is vette magat egybol, csak o ebbe bele sem gondolt, hisz 18 az meg nagyon fiatal, nem reg meg babak voltatok es a szulok ezt igy is elik meg!


Az is fontos, hogy tisztazd a hataraidat. Eloszor is magaddal, dontsd el mi fer bele es mi nem, aztan kozold a szuleiddel, es mikor olyat csinalnak, ami nalad nem fer bele, pl h radnyit a furdoszobaban, akkor azonnal adj neki hangot, es minden alkalommal adj hangot, ne csak egyszer. Ha nem szabsz hatarozottan hatarokat, akkor nem fogjak eszrevenni magukat.


Esetleg az is segithet meg, ha elmondod egy a csaladhoz kozel allo rokonnak/baratnak, es o beszel a szuleiddel, ahogy en szoktam raszolni anyamra ha tulhelikopterkedi magat a hugommal.

márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Betegek a szüleid.
márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudok jobbat mondani mint az előttem lévők, betegek a szüleid, ülj le velük és mond el nekik, hogy mennyire szánalmas az amit csinálnak és mihelyst találsz munkát vagy lesz annyi lóvéd menj el albérletbe! Persze tudom ez nem opció sokaknak és nem is egyszerű mint ahogyan azt sokan gondolják mert munka is kevés és szarok, egyenlőre valószínűleg a tűrés marad.
márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Finoman montam már nekik, hogy ne legyenek ennyire a sarkamban, erre az a válasz, hogy akkor olyan anya kellene nekem, mint az XY-né, a falu egyik alkesz nője, aki részegen fekszik árokban, olyat érdemlek.
márc. 3. 13:57
 10/23 A kérdező kommentje:
Én barátnőt inkább nem is akarok, nem hiányzik az, hogy annak a szülei is így 0-24 óraban elszámoltassanak, meg kontrolláljanak.
márc. 3. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!