Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ismertek "helikopter" vagy...

Ismertek "helikopter" vagy "mártír" típusú szülőket?

Figyelt kérdés

A helikopter típus mindentől védi a gyerekét, mindent helyette intéz, szoros megfigyelés alatt tartja, akkor is, amikor a kora már nem indokolná (tehát nem kisgyerekekről van szó).


A mártír nem tudja elviselni, hogy a felnövő gyereke új párkapcsolatot alakít ki, érzelmi zsarolással kényszerít az állandó látogatásokra, vele való folyamatos törődésre. Ha a fiatalok elutaznánk, akkor hirtelen rosszul lesz. Ha látszólag beleegyezik a távollétbe, akkor bűntudatra játszik: "Menjél csak, talán megleszek, bár olyan rosszul érzem magam, a szívem/májam/derekam miatt, de biztos nem lesz baj.."


2016. szept. 9. 08:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek. Anyósomnak hívják.
2016. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem saját szülőt, mert nekem semmi bajom a sajátjaimmal, de barátnak pont ilyen mártír tipus van. A huszonévek feléig bírta a srác cérnával, aztán már nem nagyon idegelt rajta. Volt pont ilyen eset, készültünk egy legénybúcsúra páran Balcsira, mentünk érte, és hallottam hogy menj csak fiam, örülök hogy mész, majd megleszek ha csak a front a beteg szívemet ki nem nyírja, meg a fejem is úgy lüktet, igaz, örülnék, ha inkább maradnál de te tudod, mi a fontos... a srác, aki tinikorában fele élményről lemaradt ilyen beszólások miatt, már csak odabökte hogy: anya, ha meghalsz, akkor az úgy volt megírva, ha itt vagyok, ha nem, ha baj van, telefonon elérsz...

Kegyetlennek tűnik így leírva, de láttam az évek alatt hogy mennyit nyelt, amíg erre a szintre jutott.

Mellesleg azóta családos apák vagyunk, anyukája pedig boldog nagyi, azóta már nem mártírkodik annyit, legalábbis elmondása alapján.

2016. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

"anyám"

50% helikopter úgy kezeli, felnőtt nővéremet mint egy kisgyereket.

50% mártír mindig pénz miatt( mi adjuk neki pénzt), érzelmi zsarolással kényszerít engemet meg testvéremet.

2016. szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Mostohaanyám. Gyűlöltem is ott lakni, elviselhetetlen volt, amit művelt sokszor... a gyerekeinek nem, mert ők ebben nőttek fel, de én két év után már olyan szinten kivoltam, hogy majdnem felakasztottam magam, csak kikerüljek a dologból.
2016. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyám egyenesen mindkettő, senkit nem hagy érvényesülni, aztán persze panaszkodik, hogy mindenkinek mindent ő intéz.

Nem is jó a kapcsolatunk, mert kiskoromtól önálló vagyok, így sosem volt alkalma, hogy helyettem pattogjon.

A 16 éves húgomnak még átnézi az iskolatáskáját, pakolássza bele a füzeteket, meg a tolltartót :D

Anyós "csak" mártír.

El nem tudom mondani, mit össze nem hordott, amikor elköltöztettem tőle a pici fiát. Annyira belehergelte magát a siránkozásba, hogy végül tényleg lebetegedett.

Szóval nekünk kijutott a jóból.

2016. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ó, rengeteget :) Amerre én élek, minden második szülő helikopter.
2016. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám helikopter, ezt eddig nem is tudtam :)
2016. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyám mártír, apám meg erőszakos, agresszor, abúzív.

Anyámnak, ha jó dolga volt, kárt tett, hogy lássuk, milyen rossz neki. Az elején erre volt jó apám, aki gondoskodott arról, hogy a kár, amit anyám igényel a mártírságához ott legyen. Amióta elváltak, azóta mindketten szánalmasak. Egyik saját magát rombolja, a másik meg a megszokott áldozatai helyett mindent, akivel találkozik az utcán.


Ketten úgy egymásra találtak, mint egy szadista és a mazochista. Az egésznek a gyerekek szívták meg a levét. Egyik testvérem drog függő, másik hippi én meg idegbetegség miatt daganatosra és depressziós.


Az élet szép :) Sá-lá-lá-lá!

2016. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyós volt ilyen ameddig hagytuk neki.

Férjem 25 évesen egy csekket nem tudott kb befizetni,fogalma nem.volt róla mibe kerül egy kg kenyér,mert bár dolgozott,anyós kezelte a pénzét.


Összekerültünk,hamar ráérzett a szabadság ízére,onnantól nem tudta meghatni hogy az anyja este 8ra várta minden nap,hiába monta hogy nálam alszik,zsarolni próbálta hogy de neki főzött,ki hallgatja meg hogy milyen volt a napja (apóssal nem felhőtlen anyóa viszonya),stb. 3 hóap után összeköltöztünk,anyós kórházba kötött ki... Lassan 10 éve házasok is vagyunk 2 gyerekkel,de mai napig próbálkozik,de szerencsére férjem elég jól szabályozza. Heti kétszer felhívja meghallgatja,havi egyszer látogatjuk. Elmondani csak olyat mond amibe már vagy nem tud beleszólni vagy had szóljon nincs jelentősége,de anyós elvan vele egy ideig és jól is érzi magát tőle ( pl most alakítjuk át a gyerekszobát,szépen varr,megkapta a gyerekeket nyáron azzal együtt hogy válasszák ki a színeket anyagokat hárman,csinálja meg nekik... év véhéig nyugi van)

2016. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

az melyik amelyik a nehézségek miatt lemondatja a nevében mindenféléről az embert.

pl. pluszmunkáról a távollétében, inkább pihenjen s nem érdekli hogy komoly anyagi gondjai vannak s rázárják a villanyt ha nem szerez elég pluszmunkát.

2016. szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!