Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a halott gyereket...

Mit tennétek a halott gyereketek pénzével?

Figyelt kérdés

Nem indulatból szeretném kérdezni, inkább csak kíváncsi vagyok, ezt más hogy látja.

Van egy férfi, aki fiatalon meghalt, közel 1 milliós tartalékot hagyott maga után (+ tárgyi értékek, pl egy autó). Ezt a szülei örökölték meg. Egyébként az apa elég jól keres, külföldön dolgozik, nincsenek hiteleik és semmi tartozásuk, saját kertes házban élnek, így már két autóval.

Viszont van két másik gyerekük is, az egyikük hónapok óta nem talál munkát (sehova nem hívják még interjúra sem), pedig korábban közel 10 évig volt egy jó állása. Egyébként albérletben lakik a férjével.

A másik gyerekük külföldön él, és anyagilag jó élete, biztos állása van, saját lakása.

Nyilván a temetésre is kellett pénz, de nem volt vészes. A szülők azt mondták, hogy a másik két gyerek között elosztják majd a pénzt, de ez azóta sem történt meg.

Szerintetek jogos, hogy a szülők ezt maguknak megtartják? Vagyis nyilván ők az örökösök.


Én ezt külső szemmel nézve úgy gondolom, hogy én a másik két gyerekemet szeretném támogatni a legjobban főleg, ha az a fájdalom ért, hogy az egyiket elveszítettem.

Ti mit gondoltok? Jöhet bármilyen vélemény!


márc. 23. 09:49
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
47%
Jellemző. Egyből megy az ítélkezés meg a kötözködés.
márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, apunak a hamvasztás, búcsúztatás, síremlék 1.100e-be került. És ott ingyenes a sírhely. Ahol anyóst temették, előre 25 évet ki kellett fizetni. Ez csak az évi 10ezerrel is 250e.
márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
85%

Miért töröltetted a kommentem amiben leírtam, hogy undorító amit művelsz?

Látom mások szerint is az.

Te írtad jöhet bármilyen vélemény. Akkor mi a gondod?

márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
77%

"Hamvasztották és 10 ezer Ft évente a hely bérlése, ahová tették. Ezt csak a tisztázás miatt, én se tudtam, hogy van ilyen olcsóbb lehetőség..."


Ilyen az, amikor valaki elbaxxa a kamu kérdést...

márc. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
91%
Biztos én vagyok rosszul bekötve, de ha meghalna a testvérem nem azzal lennék elfoglalva, hogy mikor kapom meg a szaros 5-600.000 forintomat utána amit a szüleim beigértek.
márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
A meghalt fiú halálától függően cselekednék. Ha hirtelen, baleset vagy ilyemsi, nem készült végrendelet, nem volt kérése a tulajdonára vonatkozóan, akkor elosztanám a testvérek közt, de ha volt kívánsága, akkor arra fordítanám. Például egy sportegyesület támogatása vagy adósság rendezése, akkor erre menne a hagyatéka. Na meg ha volt párja, akkor első sorban vele egyeztetnék, mert rá tartozna a leginkább.
márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

A nagyanyám urnás temetése decemberben úgy volt 450 ezer, hogy már megvolt a sírhely (nagyapám mellé temettük), és még papi szertartás se volt (nem volt vallásos). Hamvasztás + egy nő 20 perces beszédet mondott, meg 2 pasas leengedte a Tata mellé. Ennyi. Szóval az egy millióból nem maradhatott túl sok.

Én amúgy elosztottam volna a két testvér között, vagy ha pl. rákban halt meg, akkor felajánlanám egy ezzel foglalkozó alapítványnak, hátha valaki épp emiatt menekül meg és akkor lenne némi értelme az értelmetlen halálnak.

márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom,hogy pontosan milyen árak vannak, de 3 éve kriptát csinaltattak tesómnak a szüleim, 10 milla volt a temetéssel együtt. 1 nagy koszorú ára volt 100 ezer Ft. A határ a csillagos ég. Mit akarsz osztani a maradékon? Alig marad belőle.
márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom neked, hogy családtagomat 1hónapja hamvasztották, majd 800ezer volt a hamvasztás, ravatali búcsúztatás, sírhely.

Ennyit az "olcsóbb" lehetőségről.


Mindemellett elveszíteni egy gyermeket az élet legnagyobb tragédiája, pont letojnám a pénzügyeket egy ilyen helyzetben.

márc. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik gyerekem a halott tesója pénzére pályázna, nagyon elgondolkodnék, mit bactam el a nevelésében...
márc. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!