Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kéne reagálnom erre?Vag...

Hogyan kéne reagálnom erre?Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Apám idén szabadul.nem tudom pontosan mikor de régen amikor beszéltem vele azt mondta fel fog keresni.De nekem nincs rá szükségem egyáltalán,felnőtt lettem.5-6 éves voltam amikor bekerült,most idén már 20 leszek.többet voltam vele mint nélküle.Hogy kéne erre reagálni?

Ő szerintem teljesen abban a tudatban van hogy majd az ölébe omlok és jó lesz minden.hát nem! Az is hozzátartozik a történethez hogy borzalmasan bánt velem amikor velünk élt,engem vert.És alkesz is volt


ápr. 2. 11:58
 1/7 A kérdező kommentje:
*többet voltam nélküle mint vele
ápr. 2. 11:59
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem félsz tőle, akkor egy kávét megihatsz vele valamilyen vendéglátó helyiségben. Persze csak ha tényleg keresni fog. De ne hívd haza, mert az túl intim, te meg nem akarod vele tartani a kapcsolatot.
ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem lennék kíváncsi egy börtöntöltelékre, nem véletlen ült, felteszem.

Ha zaklatni kezd, fel kell jelenteni, de előtte megmondani azért normálisan, hogy nem tartasz igényt a társaságára.

ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

15 évet nem adnak senkinek puszira, meg kell neki mondani, hogy nem vagy rá kíváncsi, ha egyáltalán megkeres.

Tippre meg fog, mert nem lesz hol laknia, nem lesz jövedelme stb.

ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Ez a helyzet lehetőséget ad arra, hogy szembenézz a múltbeli traumákkal és megvitatásra kerüljön, hogy milyen határok vonásával érzed magad biztonságban. Fontos megtenned a szükséges lépéseket, hogy megvédhesd magadat és megőrizd a saját egészségedet és jólétedet. Ez magában foglalhatja a határok egyértelmű kommunikációját, és lehetőség szerint a megfelelő segítség kérését másoktól, például pszichológustól vagy más szakembertől.


Amennyiben úgy érzed, hogy nem vagy kész személyesen találkozni vele vagy beszélni vele, akkor fontolóra veheted, hogy más módokon tartasz vele kapcsolatot, például emailben vagy telefonon keresztül. Fontos az is, hogy figyelj magadra és érzelmi jólétedre, és ne érezd kötelességnek vagy kényszernek a kapcsolat fenntartását, ha az neked káros lehet.


Ha szükségesnek érzed, keress segítséget olyan emberektől vagy szervezetektől, akik tapasztaltak hasonló helyzetekben vagy akik szakemberek a mentális egészség területén. Ne feledd, hogy az érzelmi egészséged a legfontosabb, és a határok kijelölése és megvédése fontos lépés lehet ebben az esetben.

ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én elutasítanám, ha megkeresne.
ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Hogyan reagálj? Telefonszám nem ad meg, lakcím még véletlenül sem, ha megkeres, otthagyod, ha utánad megy rendőrt hívsz.


Bocs, aki 15 évet ül, az nem cukrot lopott a boltból.


5-ös sem tudja, mit hányt ide :D

ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!