Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok ismét a hibás? Nem...

Én vagyok ismét a hibás? Nem tudom, hogy ki történik..

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi pár évben nem olyan a szüleimmel a kapcsolatom, mint volt.

Rengeteget veszekszünk leginkább anyával. Mindketten erős, makacs személyiség vagyunk.


-Önbizalomhiányos vagyok, elkezdtem edzeni, fogytam 40kgot, kalóriát számolok, heti szinten 4-5 edzés, kitűzött lépésszámcél, stb. Rengeteget veszekszünk emiatt is, de 3 év alatt eljutottunk ebben a témában egy viszonylag békés pontra.


Úgy érzem, hogy mentalitásbeli különbségek vannak és emiatt van ez a nagy ellentét.


Ezért is fura neki az, hogy edzek. Nagyon komolyan veszek mindent, míg Ő azt se bánta, amikor 40kg felesleg volt rajtam. Van egy kitűzött lépésszámcélom is, amit ha esik, ha fúj, megcsinálok. Szerinte ez beteges, merthogy én minek sétálok, miért nem pihenek.


-Lett munkahelyem, én váltani szeretnék majd a hónapokban. Szerinte jó ez nekem, ne váltsak. Ő azt se bánná, hogyha megrekednék ezen a szingen örökre (nevetséges fizetés, nem élvezem a munkát se, senkivel se tudok beszélgetni).


-Egyetemre szeretnék jelentkezni dietetika szakra. Ő ezt szintén hülyeségnek gondolja. Nem kell nekem egyetem, ezzel a dietetikával nem megyek majd semmire. Pedig, ha tudná, hogy mennyi pénz van egy dietetika + személyi edző kombóban..

Nyilván ettől függetlenül jelentkezni fogok, csak értitek, a mentális támogatás mindig elmarad.

Szóval valahogy azt érzem, hogy Ő megragadna egy szinten örökre, de én meg többet szeretnék. Nem befolyásol az, hogy Ő hogy gondolja ezeket a dolgokat, mert jelentkezni fogok egyetemre, dietetikus és személyedző leszek.


-Alvászavarom van gyerekkorom óta, amiről tudtak a szüleim, de nem kezeltették. (Emiatt haragszom is rájuk, mert már csecsemőkorom óta ez van, amit én azt hittem teljesen normális. Az utóbbi 2 évben jöttem rá, hogy rohadtul nem játék ez, csak hát mennyivel egyszerűbb lett volna, ha már akkor kezeltetve van ez.. Röviden: alvási apnoe, kimarad a légzésem alvás közben.)

2 éve ki akarom vizsgáltatni ezt, de hála az itthoni bürokráciának, ide-oda küldenek 0 előrehaladással.

Ezt meguntam és magán úton szeretném megoldani.

Szerinte ez is hülyeség, miért foglalkozok én ezzel, egy csomó pénzbe kerül stb stb.

Valahogy mindig a pénz a fő mozgató elem nála.. Az egészségem múlik ezen, de képes felhozni a pénzt, amikor nem is Ő fogja kifizetni, hanem én.


A telefonom gyorsan merül, így részletfizetésre szeretnék kihozni egy újat. Szerinte ez is felesleges, merthogy Ők sakkoznak a pénzel minden hónapban (nem vagyunk gazdagok, de szegények sem. Vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben lévők..) én meg ilyen könnyen veszem ezt. Ha neki rossz, legyen másnak is rossz érzésem van emiatt.


Az utóbbi másfél évben a mentális állapotom nagyon sokat romlott.

Sokat gondolkoztam az öngyilkosságon, de nem tartom jó ötletnek, mert ezzel azoknak is ártok, akiknek nem szeretnék.


Ezt itthon is észrevették, legalábbis azt, hogy sokkal rosszabb a kedvem az utóbbi időben. Tényleg nem szólok senkihez. Ehhez hozzátartozik az is, hogy introvertáltabb beállítottságú is vsgyok. Úgy állok jelenleg az élethez, hogy nincs minek örülni. Jó, nyilván, csomó dolog miatt hálás vagyok, de elég sok minden van bennem régebbről, amit nem tudtam lezárni. Minden embernek a saját problémái a legnehezebbek.


Az egyedüli pozitív dolog, amibe menekülni tudok, az az edzés.


Sokszor megkaptam már, hogy nem beszélgetek senkivel. Ez így van, de bármikor próbálok beszélgetni, abból 99%-ban veszekedés lesz a vége, így meg végképp elmegy a kedvem mindentől.


Min tudnék én változtatni? Miben tudnék javulni? Tudom, hogy én is elrontok dolgokat, de nem tudom, hogy miben tudnék változni, hogy minden jobb legyen.



ápr. 2. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Fantasztikus amit elértél.

Legyél nagyon büszke magadra.

A súlyos miatt is.

Én 10 kg-t nem tudok lefogyni:(

Mondjuk sok évvel ezelőtt már sikerült, de most visszajött. Szóval legyél nagyon büszke magadra:)

ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Min tudnék én változtatni? "


Elkoltozol és önálló életet kezdesz

ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy sokszor mi magunk nem látjuk, ha átesünk a ló túloldalára.

Ügyes vagy, hogy fogytál, de neked már csak ez határozza meg az életedet. Dietetika is nyilván pont emiatt lett cél. Próbálj kiszakadni a témából.

ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen, szerintem is ez már nem simán edzés- kalóriaszámlálás, hanem átcsapott nálad fanatizmusba, és talán ezért is vannak a veszekedések. Nem azzal van a baj, amit csinálsz, hanem AHOGY.
ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Asimov2 válasza:
51%
Le a kalappal előtted. Maradj erős, ez a te életed. Szilárdan tarts ki az álmaid mellett és haladj előre. Szuper vagy, ne hagyd magad lebeszélni semmiről.
ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Komolyan veszem a sportot. De az élet minden területére ez jellemző rám. Iskolában is nálam nem volt köztes jegy. Vagy 5-t kaptam, vagy akkor elégedetlen voltam. Ilyen beállítottságú vagyok.


Az edzés téren szintén ez a helyzet. Az életem változtatta meg a sport és úgy érzem ezzel szeretnék foglalkozni, embereknek segíteni ilyen téren.

Ehhez pedig, hogy jó legyek, muszáj a fanatizmus is ésszerű keretek között.


De ez az edzés sztori csak mellékinfó volt. Ezzel kapcsolatban már nincsenek veszekedések, mert rájött, hogy erről nem lehet már lebeszélni..


Minden másban veszekszünk, és nem értem mi lehet a megoldás, már ha egyáltalán van erre megoldás..

ápr. 2. 16:46
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagy valószínűséggel a szüleid egyszerű gondolkodású, egyszerű életvitelű emberek, velük nem igazán fogod tudni megértetni a saját értékrendedet, céljaidat, de ez csak akkor probléma, ha Te viszont azon rugózol, hogy nekik ezt meg kellene érteni és támogatniuk kellene. Gratulálok a 40 kg fogyáshoz, ehhez hatalmas erő, kitartás kellett, viszont ebbe sehogy sem illik bele az öngyilkosság gondolata, ezzel mindenképpen érdemes foglalkozni. Jelen esetben egy jó megoldás lenne, még akkor is, ha anyagilag sokkal nehezebb, a különköltözés, mivel teljesen eltérő az életfelfogásotok, életformátok és ha ez folytonos vitákhoz vezet, az senkinek sem jó. Kevésbé jó megoldás, ha maradsz, de elengeded a kritikákat a füled mellett. Aki képes volt ilyen szembeszélben 40 kg-ot lefogyni, az arra is képes, hogy megvalósítsa az álmait. Teljesen jó szakma a dietetikus és a személyi edző, egészen biztos, hogy nagy szükség lesz ezekre a szakmákra a jövőben is. (Elég csak belegondolni, mennyire keveset mozognak a mai gyerekek a szabadidejükben.)
ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most csak az alvási apnoéra reagálnék, mert nekem is az van, és már végigmentem az egész kezelési procedúrán.


Kérj időpontot a budapesti Honvédkórház alváslaborjába (minél hamarabb érdemes, hosszú a várakozási idő), ott ingyenes alvásvizsgálat van. Estére odamész, ott alszol éjszaka, és másnap reggel az orvos megmondja, mi a teendő. Arra készülj fel, ha tényleg apnoé, akkor egyetlen segítség a cpap gép, ami támogatással sem olcsó. Sajnos az apnoé nem gyógyítható, életed végéig a géppel kell aludnod.

ápr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Feléig olvastam, a kérdés hogy minek szamolsz be mindenről? Nyilvánvaló hogy olyan típus akivel nem lehet normálisan megbeszélni ezeket.
ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8


Még kérdéses, hogy apnoe lenne, de a gyakori ébredés elég gyanús.. +már gyerekkoromban is észrevették a szüleim, hogy néha nem veszek levegőt alvás közben. Illetve, nem tudom, hogy genetikai dolog-e, de apukámnak tuti ez van. (nyilván nincs Ő sem kivizsgálva, de én biztos vagyok benne, hogy apnoéja van. Vezetés közben fáradt, stb)


Nem vagyok fáradt, sőt, volt hogy 7 órakor volt az utolsó ébredésem és 8 órakor már a teremben edzettem.. Nincs semmi tünet, de mégiscsak zavar ez az egész..


A Honvéd kórház jó ötlet, de minimum 6 hónap az időpont, nekem meg már elegem van, hogy ennyit kell várni. Miskolcon voltam a megyei kórházba, konkrétan arra is időpont kellett, hogy időpontot adjanak bentalvásra.. 1 hónap mire kiértékelik az eredményt. Visszamentem az eredménnyel és közölték, hogy mivel nem érzem magam fáradtnak, ezért látogatassak meg egy pszichiátert, lehet fejben van gond.. másfél évem elment a semmire. Pontosan ezt untam meg, és már inkább úgy vagyok vele, hogy kerüljön 300ezer forintba, hogy kivizsgáljanak + legyen még ennyi a gép, de legalabb haladjak már előre ezzel kapcsolatban..


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :)

ápr. 2. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!